HapiPożyczki na raty
Na początku wakacji większość ludzi planuje zwykle urlop oraz kolonijne wyjazdy dla dzieci. To lato dla wielu osób będzie prawdopodobnie wyglądało zupełnie inaczej, a większość letnich miesięcy spędzimy w domu. W takiej sytuacji warto pomyśleć o zorganizowaniu wakacyjnej atmosfery na własnej działce. Świetnym pomysłem może okazać się basen ogrodowy,...

Basen w ogrodzie? Sprawdziliśmy, ile to kosztuje

2020 M06 30

Na początku wakacji większość ludzi planuje zwykle urlop oraz kolonijne wyjazdy dla dzieci. To lato dla wielu osób będzie prawdopodobnie wyglądało zupełnie inaczej, a większość letnich miesięcy spędzimy w domu. W takiej sytuacji warto pomyśleć o zorganizowaniu wakacyjnej atmosfery na własnej działce. Świetnym pomysłem może okazać się basen ogrodowy, który pokochają zarówno dzieci, jak i dorośli. Eksperci hapipożyczek policzyli, ile trzeba zapłacić by cieszyć się takim rozwiązaniem w swoim ogrodzie przez całe lato. 

W ostatnich latach baseny ogrodowe stają się coraz bardziej popularne, a producenci wprowadzają wiele rozwiązań, bardziej lub mniej zaawansowanych technicznie. Do wyboru mamy zazwyczaj baseny w wielu rozmiarach, wykonane z różnych materiałów oraz rozmaite zestawy akcesoriów. Jeżeli chcemy się cieszyć basenem z całą rodziną to najlepiej wybrać basen stelażowy, który pomieści dzieci i dorosłych. Są one nie tylko większe, ale też lepiej skonstruowane niż baseny rozporowe, a dzięki temu dużo bardziej wytrzymałe. Przy odpowiednim użytkowaniu powinny wytrzymać nawet kilka sezonów. Za basen stelażowy o średnicy 3-4 metry i wysokości 76 ccm zapłacimy ok 300-500 złotych. Do zestawu dołączona jest pompa filtrująca. Basen rozporowy znajdziemy już od 80 do 400 złotych, ale występują one w przedziale od 1,5 do 3,5 metra średnicy.

Jeżeli cieszymy się dużym ogrodem oraz pozwala nam na to budżet to warto rozważyć droższe rozwiązania. Okrągły basen o średnicy od 4 do nawet 5 metrów i wysokości powyżej 1 metra kupimy w cenie od ok. 1300 złotych wzwyż. Droższe opcje zawierają zwykle w zestawie drabinkę, matę do rozłożenia pod basenem oraz pompę filtrującą. Samą matę możemy dokupić osobno, w zależności od rozmiaru to wydatek rzędu 50-200 złotych.

Do utrzymania basenu ogrodowego trzeba też dołączyć koszty wody do jego napełnienia. Jeżeli nie posiadamy przydomowej studni to konieczne będzie wykorzystanie wody miejskiej. Przy założeniu, że metr sześcienny wody w Polsce kosztuje ok. 10 złotych, a baseny o średnicy 3,5 metra oraz 5 metrów mają kolejno 6,5 oraz 15 metrów sześciennych pojemności to napełnienie basenu będzie kosztować od 65 do 150 złotych. Nie tylko z oszczędności, ale także z ekologicznego punktu widzenia powinniśmy jak najlepiej o nią zadbać, by wymiana była konieczna możliwie jak najrzadziej. Niezbędne będzie korzystanie z pompy filtrującej, regularna wymiana filtrów, a także środki do czyszczenia basenu na bazie chloru, które zlikwidują problem glonów oraz bakterii. Chemia do pielęgnacji basenu kosztuje ok. 100-150 złotych.

Przed rozłożeniem basenu powinniśmy pamiętać, by odpowiednio przygotować podłoże. Baseny zarówno rozporowe, jak i stelażowe montuje się bardzo łatwo, niemniej jednak należy przeprowadzić ten proces starannie. W ten sposób wydłużymy żywotność naszego basenu oraz rozłożymy poczynioną inwestycję na nawet kilka lat radosnego użytkowania. Starannie przygotowane podłożę powinno być idealnie czyste, ponieważ nawet najmniejszy kamień, gałąź czy co gorsza kawałek szkła może powodować dyskomfort podczas kąpieli, a nawet go uszkodzić. Sam teren powinien być płaski i równy, dzięki czemu basen będzie się napełniał równomiernie i żaden niepotrzebny nacisk nie uszkodzi jego struktury. Wyżej wspomniana mata ochronna zabezpieczy nasz zakup przed uszkodzeniami i zabrudzeniem.

Podsumowując, niewielki basen rozporowy nie powinien kosztować więcej niż ok. 600 złotych przez całe lato. Decyzja o basenie stelażowym będzie się wiązać z wydatkiem ok. 800 złotych, jeżeli wybierzemy zbiornik średniej wielkości. Koszty będą rosły wraz z rozmiarem, dlatego przy dużym basenie stelażowym musimy się liczyć z wydatkiem rzędu nawet 2000 złotych za sezon. Pamiętajmy jednak, że jeżeli zadbamy o basen i będziemy go użytkować w odpowiedni sposób to spełni on swoją rolę nawet przez kilka sezonów, a cała rodzina będzie mogła się cieszyć wakacyjnym klimatem w zaciszu własnego podwórka. 

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 18:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
Sprzedaż
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości (dalej jako IPF Polska Sp. z o.o. lub hapipożyczki). IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim oraz jako członek Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (wcześniej Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce) stosuje Zasady Dobrych Praktyk i przeszła pozytywnie Audyt Etyczny.
Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Produkt „Pożyczka Długoterminowa”
Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” obowiązuje od dnia 1 lipca 2021r i dotyczy pożyczki oferowanej wyłącznie przez Internet (online). Z oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci (konsumenci nieposiadający aktywnej umowy pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku), którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” dostępna jest z okresem kredytowania od 12 do 36 miesięcy, w kwotach od 2 000 zł do 15 000 zł. Poziom pozaodsetkowych kosztów oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” wynosi 0,42% miesięcznie.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,80%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 17.268,00 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 2.268,00 zł (w tym: prowizja 1.701,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata za hapiserwis 567,00 zł), 36 miesięcznych rat: 35 pierwszych miesięcznych równych rat w wysokości po 479,67 zł., ostatnia 36 miesięczna rata w wysokości 479,55 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Długoterminowej.


Produkt "Pożyczka ratalna"
Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” obowiązuje od dnia 01 lipca 2021 r. Z oferty produktowej „Pożyczka ratalna” mogą skorzystać klienci, którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” dostępna jest z okresem kredytowania wynoszącym od 6 do 36 miesięcy, w kwotach od 800,00 zł do 15.000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 118,81 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 5.273,40 zł, oprocentowanie stałe 7,20 %, całkowity koszt kredytu 2.273,40 zł (w tym: prowizja 1.571,40 zł, odsetki 178,20 zł, opłata hapiserwis 523,80 zł), 18 miesięcznych rat: 17 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 292,97 zł, ostatnia 18 miesięczna rata w wysokości 292,91 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki ratalnej.Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych pożyczkobiorców jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa. Wszelkie informację dotyczące przetwarzania danych osobowych, w szczególności dotyczące praw osób, których dane są przetwarzane zamieszczone zostały w klauzuli informacyjnej, którą klient otrzymuje przy zawarciu Umowy Pożyczki oraz która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci. Z Administratorem można się skontaktować poprzez adres email: bok@hapipozyczki.pl, telefonicznie pod numerem 22 395 85 87 (koszt połączenia według taryfy operatora) lub pisemnie na adres siedziby Administratora. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można się skontaktować poprzez email: privacy_pl@ipfdigital.com lub pisemnie na adres IPF Polska Sp. z o. o. Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa (z adnotacją „IOD”).
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska Sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.
Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 395 85 87 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości.