HapiPożyczki na raty
Na początku wakacji większość ludzi planuje zwykle urlop oraz kolonijne wyjazdy dla dzieci. To lato dla wielu osób będzie prawdopodobnie wyglądało zupełnie inaczej, a większość letnich miesięcy spędzimy w domu. W takiej sytuacji warto pomyśleć o zorganizowaniu wakacyjnej atmosfery na własnej działce. Świetnym pomysłem może okazać się basen ogrodowy,...

Basen w ogrodzie? Sprawdziliśmy, ile to kosztuje

2020 M06 30

Na początku wakacji większość ludzi planuje zwykle urlop oraz kolonijne wyjazdy dla dzieci. To lato dla wielu osób będzie prawdopodobnie wyglądało zupełnie inaczej, a większość letnich miesięcy spędzimy w domu. W takiej sytuacji warto pomyśleć o zorganizowaniu wakacyjnej atmosfery na własnej działce. Świetnym pomysłem może okazać się basen ogrodowy, który pokochają zarówno dzieci, jak i dorośli. Eksperci hapipożyczek policzyli, ile trzeba zapłacić by cieszyć się takim rozwiązaniem w swoim ogrodzie przez całe lato. 

W ostatnich latach baseny ogrodowe stają się coraz bardziej popularne, a producenci wprowadzają wiele rozwiązań, bardziej lub mniej zaawansowanych technicznie. Do wyboru mamy zazwyczaj baseny w wielu rozmiarach, wykonane z różnych materiałów oraz rozmaite zestawy akcesoriów. Jeżeli chcemy się cieszyć basenem z całą rodziną to najlepiej wybrać basen stelażowy, który pomieści dzieci i dorosłych. Są one nie tylko większe, ale też lepiej skonstruowane niż baseny rozporowe, a dzięki temu dużo bardziej wytrzymałe. Przy odpowiednim użytkowaniu powinny wytrzymać nawet kilka sezonów. Za basen stelażowy o średnicy 3-4 metry i wysokości 76 ccm zapłacimy ok 300-500 złotych. Do zestawu dołączona jest pompa filtrująca. Basen rozporowy znajdziemy już od 80 do 400 złotych, ale występują one w przedziale od 1,5 do 3,5 metra średnicy.

Jeżeli cieszymy się dużym ogrodem oraz pozwala nam na to budżet to warto rozważyć droższe rozwiązania. Okrągły basen o średnicy od 4 do nawet 5 metrów i wysokości powyżej 1 metra kupimy w cenie od ok. 1300 złotych wzwyż. Droższe opcje zawierają zwykle w zestawie drabinkę, matę do rozłożenia pod basenem oraz pompę filtrującą. Samą matę możemy dokupić osobno, w zależności od rozmiaru to wydatek rzędu 50-200 złotych.

Do utrzymania basenu ogrodowego trzeba też dołączyć koszty wody do jego napełnienia. Jeżeli nie posiadamy przydomowej studni to konieczne będzie wykorzystanie wody miejskiej. Przy założeniu, że metr sześcienny wody w Polsce kosztuje ok. 10 złotych, a baseny o średnicy 3,5 metra oraz 5 metrów mają kolejno 6,5 oraz 15 metrów sześciennych pojemności to napełnienie basenu będzie kosztować od 65 do 150 złotych. Nie tylko z oszczędności, ale także z ekologicznego punktu widzenia powinniśmy jak najlepiej o nią zadbać, by wymiana była konieczna możliwie jak najrzadziej. Niezbędne będzie korzystanie z pompy filtrującej, regularna wymiana filtrów, a także środki do czyszczenia basenu na bazie chloru, które zlikwidują problem glonów oraz bakterii. Chemia do pielęgnacji basenu kosztuje ok. 100-150 złotych.

Przed rozłożeniem basenu powinniśmy pamiętać, by odpowiednio przygotować podłoże. Baseny zarówno rozporowe, jak i stelażowe montuje się bardzo łatwo, niemniej jednak należy przeprowadzić ten proces starannie. W ten sposób wydłużymy żywotność naszego basenu oraz rozłożymy poczynioną inwestycję na nawet kilka lat radosnego użytkowania. Starannie przygotowane podłożę powinno być idealnie czyste, ponieważ nawet najmniejszy kamień, gałąź czy co gorsza kawałek szkła może powodować dyskomfort podczas kąpieli, a nawet go uszkodzić. Sam teren powinien być płaski i równy, dzięki czemu basen będzie się napełniał równomiernie i żaden niepotrzebny nacisk nie uszkodzi jego struktury. Wyżej wspomniana mata ochronna zabezpieczy nasz zakup przed uszkodzeniami i zabrudzeniem.

Podsumowując, niewielki basen rozporowy nie powinien kosztować więcej niż ok. 600 złotych przez całe lato. Decyzja o basenie stelażowym będzie się wiązać z wydatkiem ok. 800 złotych, jeżeli wybierzemy zbiornik średniej wielkości. Koszty będą rosły wraz z rozmiarem, dlatego przy dużym basenie stelażowym musimy się liczyć z wydatkiem rzędu nawet 2000 złotych za sezon. Pamiętajmy jednak, że jeżeli zadbamy o basen i będziemy go użytkować w odpowiedni sposób to spełni on swoją rolę nawet przez kilka sezonów, a cała rodzina będzie mogła się cieszyć wakacyjnym klimatem w zaciszu własnego podwórka. 

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 16:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
IPF Polska Sp. z o. o.
Inflancka 4A
00-189 Warszawa
Pożyczka Długoterminowa
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000333174 NIP: 7010191956, REGON: 141948913, o kapitale zakładowym 20.550.000,00 zł. IPF Polska sp. z o.o. prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych jest IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa (KRS: 0000333174). Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania przez niego danych osobowych, w szczególności dotyczące praw, osób których dane dotyczą w związku z przedmiotowym przetwarzaniem, zamieszczone zostały w Polityce Prywatności, która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci.
Z Administratorem można skontaktować się poprzez: adres e-mail - bok@hapipozyczki.pl; telefonicznie pod numerem - 22 263 09 55 (koszt połączenia według taryfy operatora); lub pisemnie na adres siedziby Administratora.
Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można skontaktować się poprzez: (1) adres e-mail - privacy@ipfpolska.pl lub privacy_pl@ipfdigital.com; bądź (2) pisemnie na adres siedziby Administratora (z adnotacją „IOD”)."
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 263 09 55 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-189) przy ul. Inflanckiej 4A, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł.