HapiPożyczki na raty
Te sprzęty zadbają o Twoją dietę i portfel Wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych i przygotowywanie pełnowartościowych posiłków wciąż kojarzy się z zajęciem bardzo czasochłonnym i skomplikowanym.  Mimo wszystko, Polacy starają się zdrowo odżywiać – już 80 proc. badanych deklaruje, że odżywia się zdrowo lub bardzo zdrowo. &...

8.11 Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

2019 M11 07

Te sprzęty zadbają o Twoją dietę i portfel 


Wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych i przygotowywanie pełnowartościowych posiłków wciąż kojarzy się z zajęciem bardzo czasochłonnym i skomplikowanym.  Mimo wszystko, Polacy starają się zdrowo odżywiać – już 80 proc. badanych deklaruje, że odżywia się zdrowo lub bardzo zdrowo.    8 listopada obchodzimy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, dlatego eksperci hapipożyczek sprawdzili, jaki sprzęt AGD może uprościć codzienne czynności, a jednocześnie pomóc urozmaicić dietę i zaoszczędzić pieniądze.  
 

Z badania CBOS wynika, że większość Polaków uważa swoją dietę za zdrową. Jednocześnie jednak 
aż 25 proc. badanych codziennie je słodycze, a 33 proc. mięso. Dla porównania ryby codziennie zjada tylko co setna osoba. W ciągu ostatnich 10 lat wzrósł odsetek osób, które spożywają codziennie warzywa. Wciąż jednak wiele osób uważa, że zdrowa dieta to duży koszt i wielkie nakłady czasu. Tempo życia zmusza nas często do korzystania z gotowych dań i barów szybkiej obsługi, a te z kolei mogą stać się dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Jak się okazuje, inwestycja w kilka drobnych sprzętów pozwoli zaoszczędzić nie tylko czas, ale też sporo pieniędzy. 

Parowar 

Gotowanie na parze to najzdrowszy sposób przygotowywania posiłków. W przeciwieństwie 
do smażenia czy tradycyjnego gotowania, parowanie zachowuje cenne składniki odżywcze. Takie danie ma też dużo mniej kalorii, ponieważ nie wymaga dodawania tłuszczu. Przygotowanie pełnego posiłku staje się wówczas bardzo proste – wystarczy np. ułożyć piętrowo: rybę lub mięso, ryż i warzywa, 
by obiad zrobił się właściwie sam. Ceny parowarów zamykają się w przedziale 200-500 złotych.
Wyciskarka do soków Picie soków warzywno-owocowych to najprostszy i najprzyjemniejszy sposób, by dostarczyć organizmowi cennych witamin i składników odżywczych. Codzienne kupowanie świeżych soków jednodniowych dla całej rodziny jest jednak bardzo kosztowne, dlatego wyciskarka do owoców i warzyw może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zakup porządnego sprzętu na lata, to w zależności 
od modelu, wydatek rzędu 400-800 złotych. Wyciskarki wolnoobrotowe są droższe od znanych nam sokowirówek, ale niosą za sobą wiele korzyści – wyciśnięty w nich sok jest gęstszy, a tym samym bogatszy w cenny błonnik. To także świetne rozwiązanie dla osób starających żyć w stylu „zero-waste” – wyciskarka to dobry sposób na uratowanie niezbyt świeżych już owoców lub warzyw. 

Blender
 
Trzecim sprzętem, który pozwoli korzystać z tysiąca zdrowych przepisów na dania jest blender. Do wyboru mamy blendery ręczne i kielichowe. Zarówno w jednym, jak i drugim przygotujemy zdrowe koktajle, pożywne zupy-kremy i różnorodne pasty do kanapek. Wprowadzenie takich posiłków to najlepsza droga do rozszerzenia diety o różnorodne warzywa, owoce i witaminy. W blenderze najważniejsza jest jego moc – silnik powinien mieć przynajmniej 750W. W marketach taki sprzęt kupimy już za ok. 150 złotych. Wersja z dodatkowymi funkcjami i końcówkami nie powinna kosztować więcej niż 250 złotych

- Najlepszym sposobem na oszczędzanie pieniędzy jest planowanie domowego budżetu. Należy je rozpocząć od spisania stałych wydatków, które musimy ponieść w danym miesiącu, uwzględniając oszczędności, stałe raty i rachunki oraz m.in. budżet na jedzenie. Tutaj z pomocą przychodzi planowanie posiłków na cały tydzień z góry, dzięki czemu kupujemy tylko te produkty, których naprawdę potrzebujemy, oszczędzając pieniądze oraz sporo czasu – komentuje Monika Dzieniak-Kwiatkowska, ekspert w hapipożyczkach. 

Zdrowa dieta naprawdę nie musi pochłaniać dużo czasu, umiejętności ani pieniędzy. Wyposażenie kuchni w odpowiedni sprzęt pozwoli zaoszczędzić duże kwoty pieniędzy na posiłkach, sokach i przekąskach, które tylko pozornie sprzedawane są jako zdrowe. Przygotowywanie jedzenia samodzielnie to doskonały sposób na wyeliminowanie z diety nadmiernych ilości soli, cukru, glutaminianu sodu czy niezdrowych tłuszczy, a planowanie posiłków z góry to idealny sposób na wpisanie się w trend zero-waste i związane z nim oszczędności. 

  1. https://fakty.interia.pl/zdrowie/news-cbos-polacy-sa-przekonani-ze-odzywiaja-sie-zdrowo,nId,3174490
    ____________________________________________________________________________

O hapipożyczkach:
Firma IPF Polska Sp. z. o.o., należy do notowanej na londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Grupy International Personal Finance PLC, której korzenie sięgają 1880 roku, firma jest liderem na rynku pożyczek konsumenckich w Europie Środkowowschodniej, Meksyku oraz Finlandii, Estonii, Łotwie i Australii. 
Spółka IPF Polska Sp. z o.o. powstała w grudniu 2014 r. w Warszawie i oferuje pożyczki pod marką hapipożyczki. W marcu 2015 roku Grupa IPF PLC z siedzibą w Leeds (UK) kupiła fińską spółkę MCB Finance operującą w krajach bałtyckich oraz Australii. Akwizycja spowodowała połączenie IPF Polska Sp. z o.o. i MCB Finanse i nowa firma rozpoczęła działalność pod nazwą IPF Digital, a hapipożyczki weszły w skład portfolio marek i produktów zarządzanych przez IPF Digital. Dziś IPF Digital oferuje swoje pożyczki w 8 krajach: Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Polska, Hiszpania, Meksyk oraz Australia i przygotowuje się do ekspansji na kolejne rynki międzynarodowe.


Kontakt dla mediów: 
Monika Dzieniak-Kwiatkowska
monika.dzieniak@ipfdigital.com
+48 518 727 412 

Bartosz Olejniczak
b.olejniczak@bridge.pl 
+48 501 812 085 

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 18:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
Sprzedaż
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości (dalej jako IPF Polska Sp. z o.o. lub hapipożyczki). IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim oraz jako członek Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (wcześniej Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce) stosuje Zasady Dobrych Praktyk i przeszła pozytywnie Audyt Etyczny.
Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Produkt „Pożyczka Długoterminowa”
Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” obowiązuje od dnia 1 lipca 2021r i dotyczy pożyczki oferowanej wyłącznie przez Internet (online). Z oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci (konsumenci nieposiadający aktywnej umowy pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku), którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” dostępna jest z okresem kredytowania od 12 do 36 miesięcy, w kwotach od 2 000 zł do 15 000 zł. Poziom pozaodsetkowych kosztów oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” wynosi 0,42% miesięcznie.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,80%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 17.268,00 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 2.268,00 zł (w tym: prowizja 1.701,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata za hapiserwis 567,00 zł), 36 miesięcznych rat: 35 pierwszych miesięcznych równych rat w wysokości po 479,67 zł., ostatnia 36 miesięczna rata w wysokości 479,55 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Długoterminowej.


Produkt "Pożyczka ratalna"
Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” obowiązuje od dnia 01 lipca 2021 r. Z oferty produktowej „Pożyczka ratalna” mogą skorzystać klienci, którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” dostępna jest z okresem kredytowania wynoszącym od 6 do 36 miesięcy, w kwotach od 800,00 zł do 15.000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 118,81 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 5.273,40 zł, oprocentowanie stałe 7,20 %, całkowity koszt kredytu 2.273,40 zł (w tym: prowizja 1.571,40 zł, odsetki 178,20 zł, opłata hapiserwis 523,80 zł), 18 miesięcznych rat: 17 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 292,97 zł, ostatnia 18 miesięczna rata w wysokości 292,91 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki ratalnej.Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych pożyczkobiorców jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa. Wszelkie informację dotyczące przetwarzania danych osobowych, w szczególności dotyczące praw osób, których dane są przetwarzane zamieszczone zostały w klauzuli informacyjnej, którą klient otrzymuje przy zawarciu Umowy Pożyczki oraz która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci. Z Administratorem można się skontaktować poprzez adres email: bok@hapipozyczki.pl, telefonicznie pod numerem 22 395 85 87 (koszt połączenia według taryfy operatora) lub pisemnie na adres siedziby Administratora. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można się skontaktować poprzez email: privacy_pl@ipfdigital.com lub pisemnie na adres IPF Polska Sp. z o. o. Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa (z adnotacją „IOD”).
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska Sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.
Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 395 85 87 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości.