HapiPożyczki na raty
Elektryczne hulajnogi są absolutnym hitem 2019 roku. Opanowały przestrzenie miejskie, dając użytkownikom poczucie wolności, wygody i szybkości. Prawie każdy, kto wypożyczył hulajnogę elektryczną i pokonał nią sprawnie nawet krótki dystans zastanawia się nad jej zakupem. Eksperci hapipożyczek postanowili sprawdzić czy warto inwestować we własny sprzę...

Hulajnoga elektryczna – czy warto kupić własną?

Elektryczne hulajnogi są absolutnym hitem 2019 roku. Opanowały przestrzenie miejskie, dając użytkownikom poczucie wolności, wygody i szybkości. Prawie każdy, kto wypożyczył hulajnogę elektryczną i pokonał nią sprawnie nawet krótki dystans zastanawia się nad jej zakupem. Eksperci hapipożyczek postanowili sprawdzić czy warto inwestować we własny sprzęt czy jednak wypożyczać. 

Na ten moment hulajnogi elektryczne można wypożyczać na ulicach m.in. Warszawy, Wrocławia, Poznania, Łodzi, Krakowa, Kielc, Rzeszowa i Trójmiasta. Do ich wypożyczenia niezbędna jest aplikacja w smartfonie, z podpiętą kartą płatniczą. Średni koszt wypożyczenia hulajnogi – w zależności od firmy – to ok. 50 groszy za minutę, plus 3 złote za odblokowanie sprzętu. Przejechanie 10 kilometrów zajmuje ok. 30 minut, czyli kosztuje ok. 18 złotych. 


Ceny elektrycznych hulajnóg dla dorosłych zaczynają się od 1400 złotych. Jeden z najpopularniejszych modeli na rynku to - w zależności od parametrów - wydatek rzędu 1800-2200 złotych. Do kosztów dodatkowych należy doliczyć koszty prądu. Przy codziennym ładowaniu, które pozwala na przejechanie od 20 do 30 km, nie powinny one przekroczyć 6 złotych miesięcznie. Producenci deklarują, że jedno pełne naładowanie akumulatora zużywa ok. 300-400 Wh, czyli kosztuje ok. 20 groszy. 


Eksperci hapipożyczek założyli w analizie dwie sytuacje: codzienny dojazd do pracy 5 km i 10 km. 
- Osoby pokonujące dwa razy dziennie krótszą trasę wydadzą na wypożyczoną hulajnogę 21 złotych. Z kolei osoby dojeżdżające 10 km w jedną stronę muszą liczyć się z dziennym wydatkiem na poziomie aż 36 złotych. Z naszych obliczeń wynika, że w pierwszym przypadku zakup hulajnogi elektrycznej zwróci się po nieco ponad 4 miesiącach, a tym którzy do pracy mają 10 km już nawet po 2,5 - informuje Monika Dzieniak-Kwiatkowska, ekspert w hapipożyczkach. 

Idea czasowego wypożyczania pojazdów może kojarzyć się ze sporymi oszczędnościami. Jednak jak wynika z analizy kosztów, przy regularnym użytkowaniu e-hulajnogi warto kupić taki sprzęt na własność. Hulajnogi elektryczne są zresztą nie tylko bardzo wygodnym środkiem transportu w zakorkowanej przestrzeni miejskiej, ale też bardziej ekologicznym niż pojazdy spalinowe. Jazda na hulajnodze to też przy okazji bardzo dobra zabawa, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i przestrzeganiu przepisów. Warto obserwować też sytuację prawną związaną 
z poruszaniem się przy pomocy elektrycznych hulajnóg – bardzo prawdopodobne, że wkrótce w życie wejdą nowe, bardziej restrykcyjne, przepisy dotyczące takich pojazdów.

Koniec sezonu letniego to czas wielkich wyprzedaży i czyszczenia magazynów. Na przełomie jesieni i zimy niewiele osób myśli o kupowaniu rzeczy, z których zwykle korzysta się wiosną i latem, a to duży błąd. Hulajnogi elektryczne są w niektórych sklepach przecenione obecnie o nawet 30 procent, dlatego warto skorzystać z okazji i nie odkładać zakupu do wiosny. 

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 18:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
Sprzedaż
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości (dalej jako IPF Polska Sp. z o.o. lub hapipożyczki). IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim oraz jako członek Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (wcześniej Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce) stosuje Zasady Dobrych Praktyk i przeszła pozytywnie Audyt Etyczny.
Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Produkt „Pożyczka Długoterminowa”
Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” obowiązuje od dnia 1 lipca 2021r i dotyczy pożyczki oferowanej wyłącznie przez Internet (online). Z oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci (konsumenci nieposiadający aktywnej umowy pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku), którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” dostępna jest z okresem kredytowania od 12 do 36 miesięcy, w kwotach od 2 000 zł do 15 000 zł. Poziom pozaodsetkowych kosztów oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” wynosi 0,42% miesięcznie.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,80%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 17.268,00 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 2.268,00 zł (w tym: prowizja 1.701,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata za hapiserwis 567,00 zł), 36 miesięcznych rat: 35 pierwszych miesięcznych równych rat w wysokości po 479,67 zł., ostatnia 36 miesięczna rata w wysokości 479,55 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Długoterminowej.


Produkt "Pożyczka ratalna"
Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” obowiązuje od dnia 01 lipca 2021 r. Z oferty produktowej „Pożyczka ratalna” mogą skorzystać klienci, którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” dostępna jest z okresem kredytowania wynoszącym od 6 do 36 miesięcy, w kwotach od 800,00 zł do 15.000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 118,81 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 5.273,40 zł, oprocentowanie stałe 7,20 %, całkowity koszt kredytu 2.273,40 zł (w tym: prowizja 1.571,40 zł, odsetki 178,20 zł, opłata hapiserwis 523,80 zł), 18 miesięcznych rat: 17 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 292,97 zł, ostatnia 18 miesięczna rata w wysokości 292,91 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki ratalnej.Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych pożyczkobiorców jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa. Wszelkie informację dotyczące przetwarzania danych osobowych, w szczególności dotyczące praw osób, których dane są przetwarzane zamieszczone zostały w klauzuli informacyjnej, którą klient otrzymuje przy zawarciu Umowy Pożyczki oraz która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci. Z Administratorem można się skontaktować poprzez adres email: bok@hapipozyczki.pl, telefonicznie pod numerem 22 395 85 87 (koszt połączenia według taryfy operatora) lub pisemnie na adres siedziby Administratora. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można się skontaktować poprzez email: privacy_pl@ipfdigital.com lub pisemnie na adres IPF Polska Sp. z o. o. Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa (z adnotacją „IOD”).
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska Sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.
Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 395 85 87 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości.