HapiPożyczki na raty
Elektryczne hulajnogi są absolutnym hitem 2019 roku. Opanowały przestrzenie miejskie, dając użytkownikom poczucie wolności, wygody i szybkości. Prawie każdy, kto wypożyczył hulajnogę elektryczną i pokonał nią sprawnie nawet krótki dystans zastanawia się nad jej zakupem. Eksperci hapipożyczek postanowili sprawdzić czy warto inwestować we własny sprzę...

Hulajnoga elektryczna – czy warto kupić własną?

Elektryczne hulajnogi są absolutnym hitem 2019 roku. Opanowały przestrzenie miejskie, dając użytkownikom poczucie wolności, wygody i szybkości. Prawie każdy, kto wypożyczył hulajnogę elektryczną i pokonał nią sprawnie nawet krótki dystans zastanawia się nad jej zakupem. Eksperci hapipożyczek postanowili sprawdzić czy warto inwestować we własny sprzęt czy jednak wypożyczać. 

Na ten moment hulajnogi elektryczne można wypożyczać na ulicach m.in. Warszawy, Wrocławia, Poznania, Łodzi, Krakowa, Kielc, Rzeszowa i Trójmiasta. Do ich wypożyczenia niezbędna jest aplikacja w smartfonie, z podpiętą kartą płatniczą. Średni koszt wypożyczenia hulajnogi – w zależności od firmy – to ok. 50 groszy za minutę, plus 3 złote za odblokowanie sprzętu. Przejechanie 10 kilometrów zajmuje ok. 30 minut, czyli kosztuje ok. 18 złotych. 


Ceny elektrycznych hulajnóg dla dorosłych zaczynają się od 1400 złotych. Jeden z najpopularniejszych modeli na rynku to - w zależności od parametrów - wydatek rzędu 1800-2200 złotych. Do kosztów dodatkowych należy doliczyć koszty prądu. Przy codziennym ładowaniu, które pozwala na przejechanie od 20 do 30 km, nie powinny one przekroczyć 6 złotych miesięcznie. Producenci deklarują, że jedno pełne naładowanie akumulatora zużywa ok. 300-400 Wh, czyli kosztuje ok. 20 groszy. 


Eksperci hapipożyczek założyli w analizie dwie sytuacje: codzienny dojazd do pracy 5 km i 10 km. 
- Osoby pokonujące dwa razy dziennie krótszą trasę wydadzą na wypożyczoną hulajnogę 21 złotych. Z kolei osoby dojeżdżające 10 km w jedną stronę muszą liczyć się z dziennym wydatkiem na poziomie aż 36 złotych. Z naszych obliczeń wynika, że w pierwszym przypadku zakup hulajnogi elektrycznej zwróci się po nieco ponad 4 miesiącach, a tym którzy do pracy mają 10 km już nawet po 2,5 - informuje Monika Dzieniak-Kwiatkowska, ekspert w hapipożyczkach. 

Idea czasowego wypożyczania pojazdów może kojarzyć się ze sporymi oszczędnościami. Jednak jak wynika z analizy kosztów, przy regularnym użytkowaniu e-hulajnogi warto kupić taki sprzęt na własność. Hulajnogi elektryczne są zresztą nie tylko bardzo wygodnym środkiem transportu w zakorkowanej przestrzeni miejskiej, ale też bardziej ekologicznym niż pojazdy spalinowe. Jazda na hulajnodze to też przy okazji bardzo dobra zabawa, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i przestrzeganiu przepisów. Warto obserwować też sytuację prawną związaną 
z poruszaniem się przy pomocy elektrycznych hulajnóg – bardzo prawdopodobne, że wkrótce w życie wejdą nowe, bardziej restrykcyjne, przepisy dotyczące takich pojazdów.

Koniec sezonu letniego to czas wielkich wyprzedaży i czyszczenia magazynów. Na przełomie jesieni i zimy niewiele osób myśli o kupowaniu rzeczy, z których zwykle korzysta się wiosną i latem, a to duży błąd. Hulajnogi elektryczne są w niektórych sklepach przecenione obecnie o nawet 30 procent, dlatego warto skorzystać z okazji i nie odkładać zakupu do wiosny. 

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 16:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
IPF Polska Sp. z o. o.
Inflancka 4A
00-189 Warszawa
Pożyczka Długoterminowa
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000333174 NIP: 7010191956, REGON: 141948913, o kapitale zakładowym 20.550.000,00 zł. IPF Polska sp. z o.o. prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych jest IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa (KRS: 0000333174). Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania przez niego danych osobowych, w szczególności dotyczące praw, osób których dane dotyczą w związku z przedmiotowym przetwarzaniem, zamieszczone zostały w Polityce Prywatności, która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci.
Z Administratorem można skontaktować się poprzez: adres e-mail - bok@hapipozyczki.pl; telefonicznie pod numerem - 22 263 09 55 (koszt połączenia według taryfy operatora); lub pisemnie na adres siedziby Administratora.
Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można skontaktować się poprzez: (1) adres e-mail - privacy@ipfpolska.pl lub privacy_pl@ipfdigital.com; bądź (2) pisemnie na adres siedziby Administratora (z adnotacją „IOD”)."
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 263 09 55 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-189) przy ul. Inflanckiej 4A, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł.