HapiPożyczki na raty
Nie bez powodu nazywa się go najlepszym przyjacielem człowieka. Pies uszczęśliwia, motywuje do aktywności fizycznej i pozytywnie wpływa na stan zdrowia swojego właściciela. Posiadanie psa uczy odpowiedzialności, konsekwencji i cieszenia się z najmniejszych rzeczy, ale też – jak się okazuje – sporo kosztuje. Z analizy wykonanej przez ekspert&oac...

Chcesz mieć psa? Sprawdź, ile kosztuje.

2019 M09 04

Nie bez powodu nazywa się go najlepszym przyjacielem człowieka. Pies uszczęśliwia, motywuje do aktywności fizycznej i pozytywnie wpływa na stan zdrowia swojego właściciela. Posiadanie psa uczy odpowiedzialności, konsekwencji i cieszenia się z najmniejszych rzeczy, ale też – jak się okazuje – sporo kosztuje. Z analizy wykonanej przez ekspertów hapipożyczek wynika, że decyzję o adopcji lub zakupie pupila warto przemyśleć także pod kątem finansowym. 

Z badania General Social Survey przeprowadzonego przez Uniwersytet w Chicago wynika, że 36 proc. posiadaczy psów określa się jako „bardzo szczęśliwych”, podczas gdy wśród właścicieli kotów taki stan deklaruje tylko 18 proc. badanych. Właściciele psów są nie tylko szczęśliwsi, ale i dużo zdrowsi. Regularna aktywność fizyczna, czyli codzienne spacery z psem, korzystnie wpływają na układ sercowo-naczyniowy i obniżają ciśnienie krwi. Pozwalają także na zwiększenie interakcji społecznych, czyli możliwość poznania nowych ludzi. To z kolei buduje poczucie więzi ze społeczeństwem, co poprawia nastrój i zmniejsza poziom stresu. 

Decyzja o zakupie lub adopcji psa powinna być jednak dokładnie przemyślana. Pies wymaga czasu, miłości, opieki oraz sporo gotówki. – Największym finansowym wyzwaniem dla właścicieli psów są wydatki początkowe. Osoby decydujące się na psa rasowego mogą wydać na szczeniaka od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Można ominąć ten koszt, wybierając psa ze schroniska, ale nadal należy pamiętać o wyprawce, która może wynieść nawet 2,5 tysiąca złotych – informuje Monika Dzieniak-Kwiatkowska, Communications & PR Manager w hapipożyczkach.

Z analizy początkowych wydatków wynika, że pierwsze tygodnie z psem mogą kosztować naprawdę sporo. Po skompletowaniu wyprawki sytuacja zaczyna się stabilizować i pozostają koszty stałe, takie jak karma, profilaktyczne wizyty u weterynarza i zabiegi pielęgnacyjne. Trzeba jednak pamiętać o sytuacjach awaryjnych i nieprzewidzianych wydatkach, jak np. choroby, lekarstwa, drobne zabiegi u weterynarza lub zniszczenia, których może dokonać nieposkromiony szczeniak pozostawiony sam w domu.

Jednym z ukrytych kosztów posiadania psa są wakacyjne wyjazdy. Jeżeli nie mamy z kim zostawić czworonoga musimy zabrać go ze sobą, a to znów może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych, jeżeli rozważamy wyjazd zagraniczny. Wycieczka z psem samolotem to koszt od 200 do nawet 1200 złotych, a nocleg w hotelu ze zwierzakiem wiąże się z dodatkową opłatą ok. 50 złotych za dobę, dlatego ludzie coraz częściej korzystają w takich sytuacjach z hoteli dla zwierząt, gdzie mogą je zostawić pod dobrą opieką nawet na kilka tygodni. Koszt doby w takim hotelu waha się od 35 do ok. 70 złotych za dobę, co w perspektywie 2 tygodni daje od 500 do nawet 1000 złotych.

Miłośnicy psów uważają, że bezkrytyczna miłość i oddanie, jakim są obdarzani warte są każdych pieniędzy. – Inwestycja w spełnianie marzeń to jedna z najlepszych decyzji w życiu każdego człowieka. Poczucie szczęścia i inne korzyści, jakie niesie za sobą posiadanie psa również do nich należą, dlatego jeżeli tylko odpowiednio przemyślimy i zaplanujemy budżet to na pewno nie będziemy jej żałować – dodaje Monika Dzieniak-Kwiatkowska z hapipożyczek.

Powszechnie wiadomo już, że kontakt człowieka z psem uwalnia w organizmach jednego i drugiego oksytocynę, zwaną hormonem miłości. Być może dlatego aż 38 proc. Polaków decyduje się na obecność psa w ich domu – wynika z badania przeprowadzonego przez Euromonitor. Co ciekawe, w Polsce na 1000 mieszkańców przypada 186 psów. Najwięcej psów spotkamy na Węgrzech i w Rumunii – kolejno 208 i 207 na 1000 mieszkańców, a najmniej w Szwecji (62) i Grecji (60). 
 _________________________________________________________________________________
O hapipożyczkach:
Firma IPF Polska Sp. z. o.o., należy do notowanej na londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Grupy International Personal Finance PLC, której korzenie sięgają 1880 roku, firma jest liderem na rynku pożyczek konsumenckich w Europie Środkowowschodniej, Meksyku oraz Finlandii, Estonii, Łotwie i Australii. 
Spółka IPF Polska Sp. z o.o. powstała w grudniu 2014 r. w Warszawie i oferuje pożyczki pod marką hapipożyczki. W marcu 2015 roku Grupa IPF PLC z siedzibą w Leeds (UK) kupiła fińską spółkę MCB Finance operującą w krajach bałtyckich oraz Australii. Akwizycja spowodowała połączenie IPF Polska Sp. z o.o. i MCB Finanse i nowa firma rozpoczęła działalność pod nazwą IPF Digital, a hapipożyczki weszły w skład portfolio marek i produktów zarządzanych przez IPF Digital. Dziś IPF Digital oferuje swoje pożyczki w 8 krajach: Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Polska, Hiszpania, Meksyk oraz Australia i przygotowuje się do ekspansji na kolejne rynki międzynarodowe.

Kontakt dla mediów:

Monika Dzieniak – Kwiatkowska
monika.dzieniak@ipfdigital.com
+48 518 727 412 

Bartosz Olejniczak
b.olejniczak@bridge.pl 
+48 501 812 085 

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 16:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
IPF Polska Sp. z o. o.
Inflancka 4A
00-189 Warszawa
Pożyczka Długoterminowa
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000333174 NIP: 7010191956, REGON: 141948913, o kapitale zakładowym 20.550.000,00 zł. IPF Polska sp. z o.o. prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych jest IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa (KRS: 0000333174). Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania przez niego danych osobowych, w szczególności dotyczące praw, osób których dane dotyczą w związku z przedmiotowym przetwarzaniem, zamieszczone zostały w Polityce Prywatności, która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci.
Z Administratorem można skontaktować się poprzez: adres e-mail - bok@hapipozyczki.pl; telefonicznie pod numerem - 22 263 09 55 (koszt połączenia według taryfy operatora); lub pisemnie na adres siedziby Administratora.
Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można skontaktować się poprzez: (1) adres e-mail - privacy@ipfpolska.pl lub privacy_pl@ipfdigital.com; bądź (2) pisemnie na adres siedziby Administratora (z adnotacją „IOD”)."
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 263 09 55 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-189) przy ul. Inflanckiej 4A, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł.