HapiPożyczki na raty
Nie bez powodu nazywa się go najlepszym przyjacielem człowieka. Pies uszczęśliwia, motywuje do aktywności fizycznej i pozytywnie wpływa na stan zdrowia swojego właściciela. Posiadanie psa uczy odpowiedzialności, konsekwencji i cieszenia się z najmniejszych rzeczy, ale też – jak się okazuje – sporo kosztuje. Z analizy wykonanej przez ekspert&oac...

Chcesz mieć psa? Sprawdź, ile kosztuje.

2019 M09 04

Nie bez powodu nazywa się go najlepszym przyjacielem człowieka. Pies uszczęśliwia, motywuje do aktywności fizycznej i pozytywnie wpływa na stan zdrowia swojego właściciela. Posiadanie psa uczy odpowiedzialności, konsekwencji i cieszenia się z najmniejszych rzeczy, ale też – jak się okazuje – sporo kosztuje. Z analizy wykonanej przez ekspertów hapipożyczek wynika, że decyzję o adopcji lub zakupie pupila warto przemyśleć także pod kątem finansowym. 

Z badania General Social Survey przeprowadzonego przez Uniwersytet w Chicago wynika, że 36 proc. posiadaczy psów określa się jako „bardzo szczęśliwych”, podczas gdy wśród właścicieli kotów taki stan deklaruje tylko 18 proc. badanych. Właściciele psów są nie tylko szczęśliwsi, ale i dużo zdrowsi. Regularna aktywność fizyczna, czyli codzienne spacery z psem, korzystnie wpływają na układ sercowo-naczyniowy i obniżają ciśnienie krwi. Pozwalają także na zwiększenie interakcji społecznych, czyli możliwość poznania nowych ludzi. To z kolei buduje poczucie więzi ze społeczeństwem, co poprawia nastrój i zmniejsza poziom stresu. 

Decyzja o zakupie lub adopcji psa powinna być jednak dokładnie przemyślana. Pies wymaga czasu, miłości, opieki oraz sporo gotówki. – Największym finansowym wyzwaniem dla właścicieli psów są wydatki początkowe. Osoby decydujące się na psa rasowego mogą wydać na szczeniaka od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Można ominąć ten koszt, wybierając psa ze schroniska, ale nadal należy pamiętać o wyprawce, która może wynieść nawet 2,5 tysiąca złotych – informuje Monika Dzieniak-Kwiatkowska, Communications & PR Manager w hapipożyczkach.

Z analizy początkowych wydatków wynika, że pierwsze tygodnie z psem mogą kosztować naprawdę sporo. Po skompletowaniu wyprawki sytuacja zaczyna się stabilizować i pozostają koszty stałe, takie jak karma, profilaktyczne wizyty u weterynarza i zabiegi pielęgnacyjne. Trzeba jednak pamiętać o sytuacjach awaryjnych i nieprzewidzianych wydatkach, jak np. choroby, lekarstwa, drobne zabiegi u weterynarza lub zniszczenia, których może dokonać nieposkromiony szczeniak pozostawiony sam w domu.

Jednym z ukrytych kosztów posiadania psa są wakacyjne wyjazdy. Jeżeli nie mamy z kim zostawić czworonoga musimy zabrać go ze sobą, a to znów może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych, jeżeli rozważamy wyjazd zagraniczny. Wycieczka z psem samolotem to koszt od 200 do nawet 1200 złotych, a nocleg w hotelu ze zwierzakiem wiąże się z dodatkową opłatą ok. 50 złotych za dobę, dlatego ludzie coraz częściej korzystają w takich sytuacjach z hoteli dla zwierząt, gdzie mogą je zostawić pod dobrą opieką nawet na kilka tygodni. Koszt doby w takim hotelu waha się od 35 do ok. 70 złotych za dobę, co w perspektywie 2 tygodni daje od 500 do nawet 1000 złotych.

Miłośnicy psów uważają, że bezkrytyczna miłość i oddanie, jakim są obdarzani warte są każdych pieniędzy. – Inwestycja w spełnianie marzeń to jedna z najlepszych decyzji w życiu każdego człowieka. Poczucie szczęścia i inne korzyści, jakie niesie za sobą posiadanie psa również do nich należą, dlatego jeżeli tylko odpowiednio przemyślimy i zaplanujemy budżet to na pewno nie będziemy jej żałować – dodaje Monika Dzieniak-Kwiatkowska z hapipożyczek.

Powszechnie wiadomo już, że kontakt człowieka z psem uwalnia w organizmach jednego i drugiego oksytocynę, zwaną hormonem miłości. Być może dlatego aż 38 proc. Polaków decyduje się na obecność psa w ich domu – wynika z badania przeprowadzonego przez Euromonitor. Co ciekawe, w Polsce na 1000 mieszkańców przypada 186 psów. Najwięcej psów spotkamy na Węgrzech i w Rumunii – kolejno 208 i 207 na 1000 mieszkańców, a najmniej w Szwecji (62) i Grecji (60). 
 _________________________________________________________________________________
O hapipożyczkach:
Firma IPF Polska Sp. z. o.o., należy do notowanej na londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Grupy International Personal Finance PLC, której korzenie sięgają 1880 roku, firma jest liderem na rynku pożyczek konsumenckich w Europie Środkowowschodniej, Meksyku oraz Finlandii, Estonii, Łotwie i Australii. 
Spółka IPF Polska Sp. z o.o. powstała w grudniu 2014 r. w Warszawie i oferuje pożyczki pod marką hapipożyczki. W marcu 2015 roku Grupa IPF PLC z siedzibą w Leeds (UK) kupiła fińską spółkę MCB Finance operującą w krajach bałtyckich oraz Australii. Akwizycja spowodowała połączenie IPF Polska Sp. z o.o. i MCB Finanse i nowa firma rozpoczęła działalność pod nazwą IPF Digital, a hapipożyczki weszły w skład portfolio marek i produktów zarządzanych przez IPF Digital. Dziś IPF Digital oferuje swoje pożyczki w 8 krajach: Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Polska, Hiszpania, Meksyk oraz Australia i przygotowuje się do ekspansji na kolejne rynki międzynarodowe.

Kontakt dla mediów:

Monika Dzieniak – Kwiatkowska
monika.dzieniak@ipfdigital.com
+48 518 727 412 

Bartosz Olejniczak
b.olejniczak@bridge.pl 
+48 501 812 085 

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 18:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
Sprzedaż
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości (dalej jako IPF Polska Sp. z o.o. lub hapipożyczki). IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim oraz jako członek Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (wcześniej Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce) stosuje Zasady Dobrych Praktyk i przeszła pozytywnie Audyt Etyczny.
Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Produkt „Pożyczka Długoterminowa”
Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” obowiązuje od dnia 1 lipca 2021r i dotyczy pożyczki oferowanej wyłącznie przez Internet (online). Z oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci (konsumenci nieposiadający aktywnej umowy pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku), którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” dostępna jest z okresem kredytowania od 12 do 36 miesięcy, w kwotach od 2 000 zł do 15 000 zł. Poziom pozaodsetkowych kosztów oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” wynosi 0,42% miesięcznie.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,80%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 17.268,00 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 2.268,00 zł (w tym: prowizja 1.701,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata za hapiserwis 567,00 zł), 36 miesięcznych rat: 35 pierwszych miesięcznych równych rat w wysokości po 479,67 zł., ostatnia 36 miesięczna rata w wysokości 479,55 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Długoterminowej.


Produkt "Pożyczka ratalna"
Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” obowiązuje od dnia 01 lipca 2021 r. Z oferty produktowej „Pożyczka ratalna” mogą skorzystać klienci, którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” dostępna jest z okresem kredytowania wynoszącym od 6 do 36 miesięcy, w kwotach od 800,00 zł do 15.000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 118,81 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 5.273,40 zł, oprocentowanie stałe 7,20 %, całkowity koszt kredytu 2.273,40 zł (w tym: prowizja 1.571,40 zł, odsetki 178,20 zł, opłata hapiserwis 523,80 zł), 18 miesięcznych rat: 17 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 292,97 zł, ostatnia 18 miesięczna rata w wysokości 292,91 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki ratalnej.Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych pożyczkobiorców jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa. Wszelkie informację dotyczące przetwarzania danych osobowych, w szczególności dotyczące praw osób, których dane są przetwarzane zamieszczone zostały w klauzuli informacyjnej, którą klient otrzymuje przy zawarciu Umowy Pożyczki oraz która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci. Z Administratorem można się skontaktować poprzez adres email: bok@hapipozyczki.pl, telefonicznie pod numerem 22 395 85 87 (koszt połączenia według taryfy operatora) lub pisemnie na adres siedziby Administratora. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można się skontaktować poprzez email: privacy_pl@ipfdigital.com lub pisemnie na adres IPF Polska Sp. z o. o. Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa (z adnotacją „IOD”).
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska Sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.
Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 395 85 87 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości.