HapiPożyczki na raty
Pierwsze promienie wiosennego słońca zachęcają do częstszego korzystania z dodatniej temperatury i organizowania wycieczek do ulubionych terenów rekreacji. Jeszcze nie tak dawno mogliśmy już planować pierwsze pikniki ze znajomymi, wyprawy rowerowe czy weekendowe wyjazdy do większych miast w Polsce i za granicą. Obecna sytuacja na świecie wywołana pa...

Joga – zadbaj o ciało i umysł, nie wychodząc z domu

2021 M03 30

Pierwsze promienie wiosennego słońca zachęcają do częstszego korzystania z dodatniej temperatury i organizowania wycieczek do ulubionych terenów rekreacji. Jeszcze nie tak dawno mogliśmy już planować pierwsze pikniki ze znajomymi, wyprawy rowerowe czy weekendowe wyjazdy do większych miast w Polsce i za granicą. Obecna sytuacja na świecie wywołana pandemią koronawirusa pozwala nam tylko na bezpieczne formy aktywności, najlepiej w domu i z dala od dużych skupisk ludzi.  Jedną z bezpiecznych i nieocenionych dla naszego zdrowia praktyk jest bez wątpienia joga.

Lekarze stale przestrzegają nas przed zbyt długim korzystaniem z urządzeń elektronicznych, brakiem aktywności fizycznej wywołanej siedzącym trybem życia i zaniedbaniem zdrowej zbilansowanej diety. Niemożność skorzystania z oferty klubu fitness, organizacji wspólnego aktywnego wypoczynku ze znajomymi, a szczególnie ciągła praca zdalna, nie ułatwiają nam powrotu do formy, o którą zaczynamy dbać szczególnie wiosną w oczekiwaniu na wakacje. Rzadsza możliwość ruchu i integracji z bliskimi lub współpracownikami negatywnie wpływa także na nasze samopoczucie i zdrowie psychicznie, o które powinniśmy dbać w równym stopniu. Dlatego eksperci hapipożyczek polecają do swoich codziennych rytuałów wprowadzić jogę. Jej regularne treningi pomagają obniżyć ciśnienie krwi, zmniejszyć przewlekły ból, wzmocnić mięśnie, a nawet poprawić jakość snu. Praktyka jogi wpływa też zbawiennie na naszą psychikę, kojąc nerwy, zmniejszając napięcie emocjonalne i redukując stres. Na ćwiczenia możemy poświęcić od kilku do kilkudziesięciu minut. Niektórzy jogini trenują z samego rana po przebudzeniu, inni wolą relaksującą praktykę włączyć w wieczorny rytuał, który zapewni im spokojny i głęboki sen. Joga to też doskonały trening na czas pandemii, możliwy do przeprowadzenia w mieszkaniu, na balkonie czy w domowym ogrodzie, również w formie online, jeśli zależy nam na ćwiczeniach pod okiem trenera lub w towarzystwie znajomych. Przed treningiem zaopatrzmy się w dobrą jakościowo matę i kilka dodatkowych akcesoriów pomocnych szczególnie w spokojnej praktyce asan. Eksperci hapipożyczek podpowiadają, aby kupować maty przeznaczone stricte do jogi u renomowanych producentów, a podczas decyzji zakupowych wziąć pod uwagę kilka najważniejszych parametrów tj. waga, materiał wykonania, grubość, jak również rodzaj praktyki.

Joga statyczna

Spokojne i staranne wykonywanie pozycji, charakterystyczne np. dla jogi Yin lub Iyengara, będzie o wiele bardziej komfortowe na macie o grubości od 6mm wzwyż ze względu na izolację od zimnego i twardego podłoża. Jeśli zależy nam na maksymalnej wygodzie i ochronie naszych kolan, łokci czy bioder możemy na matę położyć koc jako dodatkową formę amortyzacji. Większa grubość wiąże się często z większą wagą, więc jeśli w przyszłości zamierzamy korzystać ze swojego sprzętu w szkole lub ćwiczyć w parku, weźmy ten aspekt szczególnie pod uwagę. Producenci mają w swojej ofercie również maty podróżne, których waga nie przekracza kilograma. Z tak lekką matą możemy wygodnie podróżować zarówno komunikacją miejską, na rowerze lub pieszo i zabierać na wszelkie wyjazdy wakacyjne w niewielkiej walizce.

Sprzęt dostosowany do jogi statycznej powinien być wykonany z materiału o wysokiej antypoślizgowości, jak np. ekologiczny kauczuk.  Staranne wykonywanie asan może być bardzo męczące, gdy wciąż ślizgamy się na macie, dlatego produkt o bardzo dobrej przyczepności powinien stanowić dla nas priorytet. Choć naturalny kauczuk ma wielu wielbicieli, nie jest pozbawiony wad. Specyficzny zapach, duży ciężar i szybsza zużywalność przy regularnej praktyce to główne mankamenty. Czołowi producenci polecają jako alternatywę akcesoria wykonane z lekkiej pianki termoplastycznej (TPE), docenianej również za wysoką antypoślizgowość i zwykle niższą cenę wynoszącą przynajmniej 140 zł.

Joga dynamiczna

Mata przeznaczona do intensywnej i regularnej praktyki (np. Ashtanga) powinna być przed wszystkim trwała i odporna na zniszczenia. W ofercie czołowych producentów znajdziemy maty z PVC (polimer syntetyczny) certyfikowane znakiem Oeko-Tex, który zapewnia nas o braku toksycznych substancji. Ze względu na swoją wytrzymałość są częstym wyborem zakupowym do szkół i klubów jogi. Ich koszt waha się od 100 do 500 zł w zależności od producenta. Matę możemy także wyprać w pralce i pozostawić na słońcu, na co nie pozwolimy sobie kupując akcesoria z kauczuku. Do dynamicznej jogi w wysokiej temperaturze, tzw. „Bikram yoga”, odpowiednia będzie natomiast mata z mikrofibry. Im bardziej staje się wilgotna, tym jej antypoślizgowość się zwiększa, dlatego stanowi najlepsze rozwiązanie podczas praktyki w gorącym pomieszczeniu.

Początki przygody z jogą mogą być wyzwaniem ze względu na jeszcze mało elastyczne i silne ciało. Dlatego eksperci hapipożyczek przed rozpoczęciem praktyki radzą dodatkowo zainwestować w wałek wypełniony łuską gryki, pasek i piankowe, drewniane lub korkowe kostki, które ułatwią osiągnięcie zamierzonej gibkości i pomogą utrzymać pozycje. Koszt takiego zestawu to minimum 130 zł. 

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 18:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
Sprzedaż
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości (dalej jako IPF Polska Sp. z o.o. lub hapipożyczki). IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim oraz jako członek Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (wcześniej Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce) stosuje Zasady Dobrych Praktyk i przeszła pozytywnie Audyt Etyczny.
Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Produkt „Pożyczka Długoterminowa”
Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” obowiązuje od dnia 1 lipca 2021r i dotyczy pożyczki oferowanej wyłącznie przez Internet (online). Z oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci (konsumenci nieposiadający aktywnej umowy pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku), którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” dostępna jest z okresem kredytowania od 12 do 36 miesięcy, w kwotach od 2 000 zł do 15 000 zł. Poziom pozaodsetkowych kosztów oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” wynosi 0,42% miesięcznie.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,80%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 17.268,00 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 2.268,00 zł (w tym: prowizja 1.701,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata za hapiserwis 567,00 zł), 36 miesięcznych rat: 35 pierwszych miesięcznych równych rat w wysokości po 479,67 zł., ostatnia 36 miesięczna rata w wysokości 479,55 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Długoterminowej.


Produkt "Pożyczka ratalna"
Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” obowiązuje od dnia 01 lipca 2021 r. Z oferty produktowej „Pożyczka ratalna” mogą skorzystać klienci, którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” dostępna jest z okresem kredytowania wynoszącym od 6 do 36 miesięcy, w kwotach od 800,00 zł do 15.000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 118,81 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 5.273,40 zł, oprocentowanie stałe 7,20 %, całkowity koszt kredytu 2.273,40 zł (w tym: prowizja 1.571,40 zł, odsetki 178,20 zł, opłata hapiserwis 523,80 zł), 18 miesięcznych rat: 17 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 292,97 zł, ostatnia 18 miesięczna rata w wysokości 292,91 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki ratalnej.Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych pożyczkobiorców jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa. Wszelkie informację dotyczące przetwarzania danych osobowych, w szczególności dotyczące praw osób, których dane są przetwarzane zamieszczone zostały w klauzuli informacyjnej, którą klient otrzymuje przy zawarciu Umowy Pożyczki oraz która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci. Z Administratorem można się skontaktować poprzez adres email: bok@hapipozyczki.pl, telefonicznie pod numerem 22 395 85 87 (koszt połączenia według taryfy operatora) lub pisemnie na adres siedziby Administratora. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można się skontaktować poprzez email: privacy_pl@ipfdigital.com lub pisemnie na adres IPF Polska Sp. z o. o. Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa (z adnotacją „IOD”).
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska Sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.
Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 395 85 87 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości.