HapiPożyczki na raty
Pierwsze promienie wiosennego słońca zachęcają do częstszego korzystania z dodatniej temperatury i organizowania wycieczek do ulubionych terenów rekreacji. Jeszcze nie tak dawno mogliśmy już planować pierwsze pikniki ze znajomymi, wyprawy rowerowe czy weekendowe wyjazdy do większych miast w Polsce i za granicą. Obecna sytuacja na świecie wywołana pa...

Joga – zadbaj o ciało i umysł, nie wychodząc z domu

2021 M03 30

Pierwsze promienie wiosennego słońca zachęcają do częstszego korzystania z dodatniej temperatury i organizowania wycieczek do ulubionych terenów rekreacji. Jeszcze nie tak dawno mogliśmy już planować pierwsze pikniki ze znajomymi, wyprawy rowerowe czy weekendowe wyjazdy do większych miast w Polsce i za granicą. Obecna sytuacja na świecie wywołana pandemią koronawirusa pozwala nam tylko na bezpieczne formy aktywności, najlepiej w domu i z dala od dużych skupisk ludzi.  Jedną z bezpiecznych i nieocenionych dla naszego zdrowia praktyk jest bez wątpienia joga.

Lekarze stale przestrzegają nas przed zbyt długim korzystaniem z urządzeń elektronicznych, brakiem aktywności fizycznej wywołanej siedzącym trybem życia i zaniedbaniem zdrowej zbilansowanej diety. Niemożność skorzystania z oferty klubu fitness, organizacji wspólnego aktywnego wypoczynku ze znajomymi, a szczególnie ciągła praca zdalna, nie ułatwiają nam powrotu do formy, o którą zaczynamy dbać szczególnie wiosną w oczekiwaniu na wakacje. Rzadsza możliwość ruchu i integracji z bliskimi lub współpracownikami negatywnie wpływa także na nasze samopoczucie i zdrowie psychicznie, o które powinniśmy dbać w równym stopniu. Dlatego eksperci hapipożyczek polecają do swoich codziennych rytuałów wprowadzić jogę. Jej regularne treningi pomagają obniżyć ciśnienie krwi, zmniejszyć przewlekły ból, wzmocnić mięśnie, a nawet poprawić jakość snu. Praktyka jogi wpływa też zbawiennie na naszą psychikę, kojąc nerwy, zmniejszając napięcie emocjonalne i redukując stres. Na ćwiczenia możemy poświęcić od kilku do kilkudziesięciu minut. Niektórzy jogini trenują z samego rana po przebudzeniu, inni wolą relaksującą praktykę włączyć w wieczorny rytuał, który zapewni im spokojny i głęboki sen. Joga to też doskonały trening na czas pandemii, możliwy do przeprowadzenia w mieszkaniu, na balkonie czy w domowym ogrodzie, również w formie online, jeśli zależy nam na ćwiczeniach pod okiem trenera lub w towarzystwie znajomych. Przed treningiem zaopatrzmy się w dobrą jakościowo matę i kilka dodatkowych akcesoriów pomocnych szczególnie w spokojnej praktyce asan. Eksperci hapipożyczek podpowiadają, aby kupować maty przeznaczone stricte do jogi u renomowanych producentów, a podczas decyzji zakupowych wziąć pod uwagę kilka najważniejszych parametrów tj. waga, materiał wykonania, grubość, jak również rodzaj praktyki.

Joga statyczna

Spokojne i staranne wykonywanie pozycji, charakterystyczne np. dla jogi Yin lub Iyengara, będzie o wiele bardziej komfortowe na macie o grubości od 6mm wzwyż ze względu na izolację od zimnego i twardego podłoża. Jeśli zależy nam na maksymalnej wygodzie i ochronie naszych kolan, łokci czy bioder możemy na matę położyć koc jako dodatkową formę amortyzacji. Większa grubość wiąże się często z większą wagą, więc jeśli w przyszłości zamierzamy korzystać ze swojego sprzętu w szkole lub ćwiczyć w parku, weźmy ten aspekt szczególnie pod uwagę. Producenci mają w swojej ofercie również maty podróżne, których waga nie przekracza kilograma. Z tak lekką matą możemy wygodnie podróżować zarówno komunikacją miejską, na rowerze lub pieszo i zabierać na wszelkie wyjazdy wakacyjne w niewielkiej walizce.

Sprzęt dostosowany do jogi statycznej powinien być wykonany z materiału o wysokiej antypoślizgowości, jak np. ekologiczny kauczuk.  Staranne wykonywanie asan może być bardzo męczące, gdy wciąż ślizgamy się na macie, dlatego produkt o bardzo dobrej przyczepności powinien stanowić dla nas priorytet. Choć naturalny kauczuk ma wielu wielbicieli, nie jest pozbawiony wad. Specyficzny zapach, duży ciężar i szybsza zużywalność przy regularnej praktyce to główne mankamenty. Czołowi producenci polecają jako alternatywę akcesoria wykonane z lekkiej pianki termoplastycznej (TPE), docenianej również za wysoką antypoślizgowość i zwykle niższą cenę wynoszącą przynajmniej 140 zł.

Joga dynamiczna

Mata przeznaczona do intensywnej i regularnej praktyki (np. Ashtanga) powinna być przed wszystkim trwała i odporna na zniszczenia. W ofercie czołowych producentów znajdziemy maty z PVC (polimer syntetyczny) certyfikowane znakiem Oeko-Tex, który zapewnia nas o braku toksycznych substancji. Ze względu na swoją wytrzymałość są częstym wyborem zakupowym do szkół i klubów jogi. Ich koszt waha się od 100 do 500 zł w zależności od producenta. Matę możemy także wyprać w pralce i pozostawić na słońcu, na co nie pozwolimy sobie kupując akcesoria z kauczuku. Do dynamicznej jogi w wysokiej temperaturze, tzw. „Bikram yoga”, odpowiednia będzie natomiast mata z mikrofibry. Im bardziej staje się wilgotna, tym jej antypoślizgowość się zwiększa, dlatego stanowi najlepsze rozwiązanie podczas praktyki w gorącym pomieszczeniu.

Początki przygody z jogą mogą być wyzwaniem ze względu na jeszcze mało elastyczne i silne ciało. Dlatego eksperci hapipożyczek przed rozpoczęciem praktyki radzą dodatkowo zainwestować w wałek wypełniony łuską gryki, pasek i piankowe, drewniane lub korkowe kostki, które ułatwią osiągnięcie zamierzonej gibkości i pomogą utrzymać pozycje. Koszt takiego zestawu to minimum 130 zł. 

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 16:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
IPF Polska Sp. z o. o.
Inflancka 4A
00-189 Warszawa
Pożyczka Długoterminowa
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000333174 NIP: 7010191956, REGON: 141948913, o kapitale zakładowym 20.550.000,00 zł. IPF Polska sp. z o.o. prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych jest IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa (KRS: 0000333174). Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania przez niego danych osobowych, w szczególności dotyczące praw, osób których dane dotyczą w związku z przedmiotowym przetwarzaniem, zamieszczone zostały w Polityce Prywatności, która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci.
Z Administratorem można skontaktować się poprzez: adres e-mail - bok@hapipozyczki.pl; telefonicznie pod numerem - 22 263 09 55 (koszt połączenia według taryfy operatora); lub pisemnie na adres siedziby Administratora.
Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można skontaktować się poprzez: (1) adres e-mail - privacy@ipfpolska.pl lub privacy_pl@ipfdigital.com; bądź (2) pisemnie na adres siedziby Administratora (z adnotacją „IOD”)."
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 263 09 55 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-189) przy ul. Inflanckiej 4A, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł.