HapiPożyczki na raty
Przez ostatnie kilka tygodni tworzyliśmy we własnych domach komfortową przestrzeń do pracy zdalnej. Wiele osób musiało kupić niezbędny sprzęt, a nawet meble pozwalające na pracę w warunkach zbliżonych do biurowych. Przeniesienie pracy do domu odcięło nas nie tylko od wygodnych biurek, ale też od firmowej kuchni, a tym samym ekspresów i automa...

Kawa na home office – jaki ekspres do kawy kupić do domu?

Przez ostatnie kilka tygodni tworzyliśmy we własnych domach komfortową przestrzeń do pracy zdalnej. Wiele osób musiało kupić niezbędny sprzęt, a nawet meble pozwalające na pracę w warunkach zbliżonych do biurowych. Przeniesienie pracy do domu odcięło nas nie tylko od wygodnych biurek, ale też od firmowej kuchni, a tym samym ekspresów i automatów z kawą. Eksperci hapipożyczek sprawdzili, ile kosztuje sprzęt, który pozwoli cieszyć się pyszną kawą na home office. 

Prawie połowa Polaków przyznaje, że kawa to zastrzyk energii i nieodłączny element każdego poranka. Aż 56 proc. badanych celebruje picie porannej kawy, a 34 proc. ma specjalne rytuały z tym związane.   Przejście na pracę zdalną zburzyło te rytuały, które miały swoje miejsce między 8, a 10 rano w firmowych kuchniach. Zakup ekspresu do kawy kojarzy się jednak z dużym wydatkiem. Eksperci hapipożyczek przeanalizowali, ile kosztuje dobra kawa w domowych warunkach. 

Ekspres przelewowy

Do najtańszych sprzętów do przyrządzania kawy w domu należy ekspres przelewowy, który kupimy w przedziale 50-200 złotych. To najprostsze rozwiązanie dla osób, które nie lubią kawy z fusami. Do pojemnika nad dzbankiem wsypuje się z ulubioną, mieloną kawę, a następnie wlewa wodę do zbiorniczka. Po włączeniu woda uzyskuje temperaturę optymalną dla parzenia kawy (ok. 90 stopni) i w filtrze tworzy się napar, który kapie do dzbanka. Ekspres przelewowy jest bardzo łatwy w obsłudze i pozwala przygotować szybko cały dzbanek kawy, co świetnie sprawdza się przy większej liczbie osób w domu. Do minusów ekspresu przelewowego możemy zaliczyć to, że przygotujemy w nim jednak wyłącznie klasyczną czarną kawę. Miłośnicy espresso lub cappuccino nie będą usatysfakcjonowani. 

Ekspres ciśnieniowy kapsółkowy

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się ekspresy kapsułkowe, które wyglądają bardzo nowocześnie i można je kupić w atrakcyjnej cenie. Na sklepowych półkach wyglądają na niewiele droższe od ekspresów przelewowych. Ich koszt to średnio 200-300 złotych. Zasada działania takiego ekspresu jest bardzo prosta – wystarczy włożyć kapsułkę z gotową mieszanką kawy i nacisnąć przycisk. Można w nich przygotować pyszne espresso, americano, a nawet latte – lepsze modele posiadają spieniacze do mleka. Bez wątpienia to bardzo wygodne rozwiązanie, jednak w odróżnieniu od ekspresu, kapsułki do najtańszych już nie należą. Koszt jednej kapsułki wynosi ok. 1,20 złotych. Dla porównania jedna filiżanka czarnej kawy z ekspresu przelewowego (7 g kawy mielonej na 100 ml wody) to ok. 20-30 groszy. Do minusów należy też zaliczyć to, że wybór konkretnego ekspresu uzależnia nas od kawy danego producenta, a kapsułki są plastikowe. Owszem, część producentów wprowadziła bardziej ekologiczne kapsułki wielorazowe, ale ich koszt jest porównywalny z kosztem samego ekspresu. 

Ekspres ciśnieniowy automatyczny

Wymagający miłośnicy kawy muszą się liczyć z większym wydatkiem. Dobrej jakości automatyczny ekspres ciśnieniowy z wbudowanym młynkiem kosztuje przynajmniej 1500 złotych i praktycznie nie ma górnej granicy. To jednak bez wątpienia najwygodniejsze rozwiązanie pozwalające przygotować najróżniejsze rodzaje kawy ze świeżo zmielonych ziaren. Kawa z ciśnieniowego ekspresu do kawy jest najbardziej aromatyczna i idealnie zaparzona. Warto wziąć też pod uwagę, że odpowiednio eksploatowany porządny ekspres ciśnieniowy do kawy będzie służyć rodzinie latami i w przyszłości pozwoli zaoszczędzić na kawach na mieście. Po co kupować latte, jeśli możemy zabrać ulubioną kawę ze sobą w kubku termicznym? Koszt średniej latte w kawiarni to ok. 12 złotych. Na przyrządzenie takiej samej kawy w domu wydamy około złotówki (8g kawy ziarnistej = 0,48 zł, 200 ml mleka = 0,60 zł). Przy zaledwie jednej kawie dziennie koszt ekspresu zwróci nam się po nieco ponad 3 miesiącach.

Dobra kawa w zaciszu własnego domu wiązać się będzie z inwestycją, mniejszą lub większą. Nie ma jednak wątpliwości, że dla wielu osób kawa jest podstawą udanego dnia, dlatego nie warto oszczędzać i pozbywać się tej przyjemności. Także optymiści, którzy wierzą, że pandemia wkrótce się skończy i wrócimy do biurowych ekspresów powinni wziąć pod uwagę, że praca zdalna prawdopodobnie zostanie z nami na stałe, a dobrą kawą warto cieszyć się także w weekendy. 

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 18:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
Sprzedaż
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości (dalej jako IPF Polska Sp. z o.o. lub hapipożyczki). IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim oraz jako członek Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (wcześniej Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce) stosuje Zasady Dobrych Praktyk i przeszła pozytywnie Audyt Etyczny.
Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Produkt „Pożyczka Długoterminowa”
Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” obowiązuje od dnia 1 lipca 2021r i dotyczy pożyczki oferowanej wyłącznie przez Internet (online). Z oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci (konsumenci nieposiadający aktywnej umowy pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku), którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” dostępna jest z okresem kredytowania od 12 do 36 miesięcy, w kwotach od 2 000 zł do 15 000 zł. Poziom pozaodsetkowych kosztów oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” wynosi 0,42% miesięcznie.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,80%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 17.268,00 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 2.268,00 zł (w tym: prowizja 1.701,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata za hapiserwis 567,00 zł), 36 miesięcznych rat: 35 pierwszych miesięcznych równych rat w wysokości po 479,67 zł., ostatnia 36 miesięczna rata w wysokości 479,55 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Długoterminowej.


Produkt "Pożyczka ratalna"
Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” obowiązuje od dnia 01 lipca 2021 r. Z oferty produktowej „Pożyczka ratalna” mogą skorzystać klienci, którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” dostępna jest z okresem kredytowania wynoszącym od 6 do 36 miesięcy, w kwotach od 800,00 zł do 15.000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 118,81 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 5.273,40 zł, oprocentowanie stałe 7,20 %, całkowity koszt kredytu 2.273,40 zł (w tym: prowizja 1.571,40 zł, odsetki 178,20 zł, opłata hapiserwis 523,80 zł), 18 miesięcznych rat: 17 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 292,97 zł, ostatnia 18 miesięczna rata w wysokości 292,91 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki ratalnej.Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych pożyczkobiorców jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa. Wszelkie informację dotyczące przetwarzania danych osobowych, w szczególności dotyczące praw osób, których dane są przetwarzane zamieszczone zostały w klauzuli informacyjnej, którą klient otrzymuje przy zawarciu Umowy Pożyczki oraz która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci. Z Administratorem można się skontaktować poprzez adres email: bok@hapipozyczki.pl, telefonicznie pod numerem 22 395 85 87 (koszt połączenia według taryfy operatora) lub pisemnie na adres siedziby Administratora. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można się skontaktować poprzez email: privacy_pl@ipfdigital.com lub pisemnie na adres IPF Polska Sp. z o. o. Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa (z adnotacją „IOD”).
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska Sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.
Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 395 85 87 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości.