HapiPożyczki na raty
Przez ostatnie kilka tygodni tworzyliśmy we własnych domach komfortową przestrzeń do pracy zdalnej. Wiele osób musiało kupić niezbędny sprzęt, a nawet meble pozwalające na pracę w warunkach zbliżonych do biurowych. Przeniesienie pracy do domu odcięło nas nie tylko od wygodnych biurek, ale też od firmowej kuchni, a tym samym ekspresów i automa...

Kawa na home office – jaki ekspres do kawy kupić do domu?

Przez ostatnie kilka tygodni tworzyliśmy we własnych domach komfortową przestrzeń do pracy zdalnej. Wiele osób musiało kupić niezbędny sprzęt, a nawet meble pozwalające na pracę w warunkach zbliżonych do biurowych. Przeniesienie pracy do domu odcięło nas nie tylko od wygodnych biurek, ale też od firmowej kuchni, a tym samym ekspresów i automatów z kawą. Eksperci hapipożyczek sprawdzili, ile kosztuje sprzęt, który pozwoli cieszyć się pyszną kawą na home office. 

Prawie połowa Polaków przyznaje, że kawa to zastrzyk energii i nieodłączny element każdego poranka. Aż 56 proc. badanych celebruje picie porannej kawy, a 34 proc. ma specjalne rytuały z tym związane.   Przejście na pracę zdalną zburzyło te rytuały, które miały swoje miejsce między 8, a 10 rano w firmowych kuchniach. Zakup ekspresu do kawy kojarzy się jednak z dużym wydatkiem. Eksperci hapipożyczek przeanalizowali, ile kosztuje dobra kawa w domowych warunkach. 

Ekspres przelewowy

Do najtańszych sprzętów do przyrządzania kawy w domu należy ekspres przelewowy, który kupimy w przedziale 50-200 złotych. To najprostsze rozwiązanie dla osób, które nie lubią kawy z fusami. Do pojemnika nad dzbankiem wsypuje się z ulubioną, mieloną kawę, a następnie wlewa wodę do zbiorniczka. Po włączeniu woda uzyskuje temperaturę optymalną dla parzenia kawy (ok. 90 stopni) i w filtrze tworzy się napar, który kapie do dzbanka. Ekspres przelewowy jest bardzo łatwy w obsłudze i pozwala przygotować szybko cały dzbanek kawy, co świetnie sprawdza się przy większej liczbie osób w domu. Do minusów ekspresu przelewowego możemy zaliczyć to, że przygotujemy w nim jednak wyłącznie klasyczną czarną kawę. Miłośnicy espresso lub cappuccino nie będą usatysfakcjonowani. 

Ekspres ciśnieniowy kapsółkowy

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się ekspresy kapsułkowe, które wyglądają bardzo nowocześnie i można je kupić w atrakcyjnej cenie. Na sklepowych półkach wyglądają na niewiele droższe od ekspresów przelewowych. Ich koszt to średnio 200-300 złotych. Zasada działania takiego ekspresu jest bardzo prosta – wystarczy włożyć kapsułkę z gotową mieszanką kawy i nacisnąć przycisk. Można w nich przygotować pyszne espresso, americano, a nawet latte – lepsze modele posiadają spieniacze do mleka. Bez wątpienia to bardzo wygodne rozwiązanie, jednak w odróżnieniu od ekspresu, kapsułki do najtańszych już nie należą. Koszt jednej kapsułki wynosi ok. 1,20 złotych. Dla porównania jedna filiżanka czarnej kawy z ekspresu przelewowego (7 g kawy mielonej na 100 ml wody) to ok. 20-30 groszy. Do minusów należy też zaliczyć to, że wybór konkretnego ekspresu uzależnia nas od kawy danego producenta, a kapsułki są plastikowe. Owszem, część producentów wprowadziła bardziej ekologiczne kapsułki wielorazowe, ale ich koszt jest porównywalny z kosztem samego ekspresu. 

Ekspres ciśnieniowy automatyczny

Wymagający miłośnicy kawy muszą się liczyć z większym wydatkiem. Dobrej jakości automatyczny ekspres ciśnieniowy z wbudowanym młynkiem kosztuje przynajmniej 1500 złotych i praktycznie nie ma górnej granicy. To jednak bez wątpienia najwygodniejsze rozwiązanie pozwalające przygotować najróżniejsze rodzaje kawy ze świeżo zmielonych ziaren. Kawa z ciśnieniowego ekspresu do kawy jest najbardziej aromatyczna i idealnie zaparzona. Warto wziąć też pod uwagę, że odpowiednio eksploatowany porządny ekspres ciśnieniowy do kawy będzie służyć rodzinie latami i w przyszłości pozwoli zaoszczędzić na kawach na mieście. Po co kupować latte, jeśli możemy zabrać ulubioną kawę ze sobą w kubku termicznym? Koszt średniej latte w kawiarni to ok. 12 złotych. Na przyrządzenie takiej samej kawy w domu wydamy około złotówki (8g kawy ziarnistej = 0,48 zł, 200 ml mleka = 0,60 zł). Przy zaledwie jednej kawie dziennie koszt ekspresu zwróci nam się po nieco ponad 3 miesiącach.

Dobra kawa w zaciszu własnego domu wiązać się będzie z inwestycją, mniejszą lub większą. Nie ma jednak wątpliwości, że dla wielu osób kawa jest podstawą udanego dnia, dlatego nie warto oszczędzać i pozbywać się tej przyjemności. Także optymiści, którzy wierzą, że pandemia wkrótce się skończy i wrócimy do biurowych ekspresów powinni wziąć pod uwagę, że praca zdalna prawdopodobnie zostanie z nami na stałe, a dobrą kawą warto cieszyć się także w weekendy. 

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 16:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
IPF Polska Sp. z o. o.
Inflancka 4A
00-189 Warszawa
Pożyczka Długoterminowa
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000333174 NIP: 7010191956, REGON: 141948913, o kapitale zakładowym 20.550.000,00 zł. IPF Polska sp. z o.o. prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych jest IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa (KRS: 0000333174). Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania przez niego danych osobowych, w szczególności dotyczące praw, osób których dane dotyczą w związku z przedmiotowym przetwarzaniem, zamieszczone zostały w Polityce Prywatności, która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci.
Z Administratorem można skontaktować się poprzez: adres e-mail - bok@hapipozyczki.pl; telefonicznie pod numerem - 22 263 09 55 (koszt połączenia według taryfy operatora); lub pisemnie na adres siedziby Administratora.
Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można skontaktować się poprzez: (1) adres e-mail - privacy@ipfpolska.pl lub privacy_pl@ipfdigital.com; bądź (2) pisemnie na adres siedziby Administratora (z adnotacją „IOD”)."
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 263 09 55 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-189) przy ul. Inflanckiej 4A, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł.