HapiPożyczki na raty
Premiery najnowszych produkcji oglądamy dzisiaj na domowej kanapie. Kinomaniakom brakuje jednak trzymającej w napięciu atmosfery i dreszczyku emocji, o jakie trudno bez odpowiedniego obrazu i dźwięku. Wysokiej jakości przeżycia są jednak w zasięgu naszej ręki, a dzisiejsze możliwości technologiczne zadowolą najbardziej wymagających odbiorców. Eksper...

Jak stworzyć salę kinową w domowym zaciszu?

2021 M04 13

Premiery najnowszych produkcji oglądamy dzisiaj na domowej kanapie. Kinomaniakom brakuje jednak trzymającej w napięciu atmosfery i dreszczyku emocji, o jakie trudno bez odpowiedniego obrazu i dźwięku. Wysokiej jakości przeżycia są jednak w zasięgu naszej ręki, a dzisiejsze możliwości technologiczne zadowolą najbardziej wymagających odbiorców. Eksperci hapipożyczek sprawdzili, w jaki sprzęt warto zainwestować, aby zmienić salon w salę kinową z prawdziwego zdarzenia.

Telewizor czy projektor?

Naszą pierwszą inwestycją powinien być bez wątpienia ekran, który zadowoli nas wysoką jakością obrazu. Tradycyjne rozwiązanie stanowi telewizor, który w ciągu ostatnich kilku lat doczekał się technologicznej rewolucji. Dzisiejsze urządzenia nie tylko możemy łatwo i szybko zainstalować, ale również podłączyć do bezprzewodowej sieci. Takie funkcje umożliwia Smart TV, który pozwala na korzystanie z tradycyjnych kanałów telewizyjnych, ale też popularnej dzisiaj telewizji internetowej. Co więcej, zapewnia on wysoką rozdzielczość obrazu dochodzącą do 8K, przy wielkości ekranu 80 cali. Inwestycja w najnowsze na rynku innowacje związana jest jednak z odpowiednio wysoką ceną (przynamniej 7 tys. zł.). Tak spory koszt, ograniczona wielkość i duży ciężar utrudniający transport zachęca użytkowników do wyboru projektora. To ciesząca się coraz większą popularnością tańsza alternatywa dla telewizora, która zapewni nam seanse filmowe na przynajmniej 100 calowym ekranie w formacie panoramicznym 16:9.

Fani rzutników doceniają je za niewielki rozmiar i wagę. W przeciwieństwie do telewizora, z łatwością możemy zabrać projektor na spotkanie z klientem w biurze czy na kinowy wieczór do znajomych. Większego problemu nie stanowi także ekran niezbędny do wyświetlania filmów, za który może posłużyć biała gładka ściana. Jeżeli zależy nam na jak najbardziej profesjonalnym doświadczeniu, eksperci hapipożyczek radzą zainwestować w przenośny lub zamontowany na stałe ekran. Pozwoli on również na zachowanie dotychczasowej estetyki i elegancji w salonie ze względu na łatwość zwinięcia go w dowolnym momencie. Starsze modele projektorów wymagały często więcej przestrzeni z uwagi na kilkumetrową odległość od ściany lub ekranu. Dzisiejsze urządzenia o krótkiej i ultrakrótkiej ogniskowej mogą jednak zostać umieszczone przy samej ścianie, dlatego rozmiar pokoju nie stanowi już żadnej przeszkody. Podczas decyzji zakupowych weźmy pod uwagę żywotność lampy, kontrast, technologię i rozdzielczość obrazu, za którą w wersji Full HD (1920x1080 pikseli) zapłacimy powyżej 2 tys. zł. Przed seansem zadbajmy o zaciemnienie wnętrza za pomocą rolet i zasłon okiennych.

Wyjątkowe efekty dźwiękowe

Równie istotna pozostaje wysoka jakość dźwięku, dzięki której słyszymy najbardziej ciche i subtelne szepty, a przy tym nie ogłuszają nas nagłe efekty specjalne. Tradycyjnymi już wyzwalaczami głębi dźwięku są zestaw kina domowego lub soundbar, czyli nowoczesny, zintegrowany panel dźwiękowy. Najtańsze soundbary w cenie 200 zł oferują znacznie lepszą głębię dźwięku w porównaniu do dwóch głośników zamontowanych w obudowę większości telewizorów na rynku. Nie wymagają też dodatkowej wiedzy dotyczącej montażu elementów nagłośnienia. Soundbar to pojedyncza lista znajdująca się najczęściej pod ekranem telewizora. Jego niewielki rozmiar pozwala na umieszczenie go w każdym salonie, co w przypadku kina domowego nie już tak oczywiste. Najnowsze modele zapewniają także wbudowany subwoofer, czyli głośnik niskotonowy.

Rzeszę kinomaniaków tęskniących za przeszywającym do szpiku kości dźwiękiem, soundbar może rozczarować brakiem uzyskania efektu przestrzennego. Dlatego większość miłośników seansów filmowych decyduje się na zestaw kina domowego, który tradycyjnie składa się z pięciu głośników (dwa przednie, dwa boczne lub tylne i jeden głośnik kanału centralnego) oraz subwoofera. Za taki model zapłacimy powyżej tysiąca zł. Na rynku istnieją oczywiście coraz to nowsze systemy posiadające dodatkową liczbę głośników, np. 7.1, lub 7.2. Należy jednak pamiętać, że wymagają one salonu o większych parametrach, aby dźwięk mógł się odpowiednio dobrze rozprzestrzeniać. Podczas zakupu wybranego nagłośnienia zapytajmy o sposób jego rozmieszczenia w pokoju, ponieważ nieprawidłowe ustawienie może znacząco wpłynąć na jakość naszych kinowych doznań.

Zamknięte ośrodki kulturalnie wcale nie powstrzymują nas od wysokiej jakości rozrywki w zaciszu domowym. Poczynione inwestycje w postaci ekranu i nagłośnienia będą służyć nam przez lata, pozwalając na nieograniczoną ilość przeżyć. To satysfakcja i radość trwająca znacznie dłużej niż jednorazowy wypad do kina, dlatego już dzisiaj warto zaplanować „kinowe” wydatki w naszym budżecie. 

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 16:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
IPF Polska Sp. z o. o.
Inflancka 4A
00-189 Warszawa
Pożyczka Długoterminowa
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000333174 NIP: 7010191956, REGON: 141948913, o kapitale zakładowym 20.550.000,00 zł. IPF Polska sp. z o.o. prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych jest IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa (KRS: 0000333174). Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania przez niego danych osobowych, w szczególności dotyczące praw, osób których dane dotyczą w związku z przedmiotowym przetwarzaniem, zamieszczone zostały w Polityce Prywatności, która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci.
Z Administratorem można skontaktować się poprzez: adres e-mail - bok@hapipozyczki.pl; telefonicznie pod numerem - 22 263 09 55 (koszt połączenia według taryfy operatora); lub pisemnie na adres siedziby Administratora.
Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można skontaktować się poprzez: (1) adres e-mail - privacy@ipfpolska.pl lub privacy_pl@ipfdigital.com; bądź (2) pisemnie na adres siedziby Administratora (z adnotacją „IOD”)."
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 263 09 55 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-189) przy ul. Inflanckiej 4A, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł.