HapiPożyczki na raty
Jesienią często mamy ochotę zaszyć się pod kocem z kubkiem gorącej herbaty. W takich okolicznościach idealnym uzupełnieniem dobrze spędzonego czasu może być interesująca książka. Co jednak bardziej się opłaca - papier, ebook, czy abonament?Ile w ciągu roku na lekturę może wydać nałogowy „czytacz”? Czy jego budżet bardziej nadszarpnie tradycyjny...

Ile kosztuje czytelniczy nałóg?

2020 M11 06

Jesienią często mamy ochotę zaszyć się pod kocem z kubkiem gorącej herbaty. W takich okolicznościach idealnym uzupełnieniem dobrze spędzonego czasu może być interesująca książka. Co jednak bardziej się opłaca - papier, ebook, czy abonament?

Ile w ciągu roku na lekturę może wydać nałogowy „czytacz”? Czy jego budżet bardziej nadszarpnie tradycyjny papier, czy nowoczesny e-book? Dziś eksperci hapipożyczek liczą jaka forma czytania jest najkorzystniejsza finansowano. Oczywiście możemy korzystać z bibliotek i będzie to bezkonkurencyjne frozwiązanie. W pakiecie możemy liczyć tu jeszcze na profesjonalne doradztwo. Biblioteki bez wątpienia mają wiele zalet, ale w ich przypadku raczej nie możemy liczyć na szybki dostęp do najnowszych publikacji. Antykwariaty, czy zakup używanych książek w Internecie to również rozwiązania, które nie będę szczególnie pomocne. Ile w takim razie kosztować nas może lektura nowych książek na przestrzeni całego roku?

Tradycyjny papier

Najpierw przyjrzymy się książkom w ich tradycyjnej formie. Przyjmijmy, że średnia cena książki papierowej to 40 zł i że w skali miesiąca potrzebujemy średnio 1,5 książki. W tym wariancie rocznie na zakupy poświęcimy ok. 720 zł. Doliczmy jednak jeszcze do tego opłaty na przesyłkę. Załóżmy, że część książek kupimy w stacjonarnych księgarniach, a cześć zamówionych zdalnie odbierzemy osobiście i dzięki temu unikniemy dodatkowych kosztów. Połowa książek zostanie do nas jednak dostarczona kurierem. Średnia cena przesyłki w tym przypadku to ok. 10 zł. Jeśli pomnożymy ją przez 6, to otrzymamy kwotę 60 zł. Razem na zakupy i dostawę w wariancie „papierowym” zapłacimy w związku z tym ok. 780 zł w skali całego roku. 

Czytnik dla czytelnika

Ja na tym tle wypadną e-booki? Z całą pewnością jest to bardzo wygodna forma zaspokajania czytelniczych pasji. W tym wariancie zakupiona książka ląduje w kilka sekund na naszym czytniku i możemy bez zbędnej zwłoki cieszyć się lekturą bez rozstawania się z kocem i kubkiem herbaty. Ile kosztuje taka przyjemność i wygoda? E-booki są przeważnie tańsze o parę złotych od swoich tradycyjnych odpowiedników. Jeśli przyjmiemy, że jest to średnio 32 zł za pojedynczy egzemplarz, to w skali całego roku na zakupy książkowe przeznaczymy 576 zł. Cena jest atrakcyjna szczególnie, że nie musimy do nie dodawać kosztów dostawy. Jednak jest jedna rzecz, bez której zakup e-booka nie sprawi nam raczej większej radości. Jest nią czytnik. Jeśli go nie posiadamy, to musimy doliczyć jego koszt do naszego wyliczenia. Jeden z tańszych egzemplarzy na rynku kosztuje obecnie ok. 350 zł. Po dodaniu jego ceny otrzymamy kwotę 920 zł w skali roku. Jednak czytnik będzie raczej służył nam przez kilka lat. Oczywiście, jeśli sami go nie uszkodzimy. Rozbijmy więc sumę  jego zakup przynajmniej na 4 lata. Wtedy opisywany wariant w skali roku pochłonie ok. 663 zł. 

Abonament na czytanie

Może jednak odważmy się na krok dalej i zainteresujemy się abonamentem na czytanie? Czy na pewno musimy mieć wszystkie wymożone pozycje na naszej własnej półeczce lub czytniku. Jak często zdarza nam się wracać do już przeczytanych książek? Jeśli wolimy płacić za dostęp, a nie za posiadanie to jest dla nas dostępne rozwiązanie na rynku czytelniczym - abonament na czytanie. Dzięki z góry określonej, miesięcznej opłacie dostajemy dostęp do wielkich zbiorów książek. Oczywiście jesteśmy w takim przypadku ograniczeni do pozycji dostępnych w katalogu, ale przeważnie nie brakuje w nim nowych pozycji. U najpopularniejszego usługodawcy najtańszy abonament wynosi aktualnie niecałe 10 zł miesięcznie. Jesteśmy jednak ograniczeni w tym pakiecie do jednej książki w miesiącu. Jeśli ograniczymy się do ok. dwóch, to cena będzie wynosiła niecałe 20 zł miesięcznie. A co z czytnikiem? Tu możemy wybrać abonament z czytnikiem za 1 zł. Najniższa możliwa opłata miesięczna za taki pakiet wynosi 53 zł, przy podpisaniu umowy na 24 miesiące. W skali roku będzie to 636 zł, za które otrzymamy nieograniczony dostęp do olbrzymiego zbioru książek, liczącego 60 tys. pozycji, oraz czytnik.
 
Oczywiście spory zwolenników książek papierowych i miłośników e-booków są podobne do dyskusji o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Część ludzi po prostu woli kontakt z papierem i pragnie cieszyć wzrok widokiem własnej biblioteczki. Inni uważają, że nie mają miejsca na papier i nie chcą dźwigać ciężkich książek. Zamiast tego postawią na czytnik, dzięki któremu będą mieli w jednej kieszeni schowaną całą swoją bibliotekę. Wybór najlepszego rozwiązania nie będzie w związku z tym polegał wyłącznie na prostej kalkulacji finansowej.

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 18:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
Sprzedaż
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości (dalej jako IPF Polska Sp. z o.o. lub hapipożyczki). IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim oraz jako członek Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (wcześniej Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce) stosuje Zasady Dobrych Praktyk i przeszła pozytywnie Audyt Etyczny.
Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Produkt „Pożyczka Długoterminowa”
Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” obowiązuje od dnia 1 lipca 2021r i dotyczy pożyczki oferowanej wyłącznie przez Internet (online). Z oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci (konsumenci nieposiadający aktywnej umowy pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku), którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” dostępna jest z okresem kredytowania od 12 do 36 miesięcy, w kwotach od 2 000 zł do 15 000 zł. Poziom pozaodsetkowych kosztów oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” wynosi 0,42% miesięcznie.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,80%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 17.268,00 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 2.268,00 zł (w tym: prowizja 1.701,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata za hapiserwis 567,00 zł), 36 miesięcznych rat: 35 pierwszych miesięcznych równych rat w wysokości po 479,67 zł., ostatnia 36 miesięczna rata w wysokości 479,55 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Długoterminowej.


Produkt "Pożyczka ratalna"
Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” obowiązuje od dnia 01 lipca 2021 r. Z oferty produktowej „Pożyczka ratalna” mogą skorzystać klienci, którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” dostępna jest z okresem kredytowania wynoszącym od 6 do 36 miesięcy, w kwotach od 800,00 zł do 15.000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 118,81 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 5.273,40 zł, oprocentowanie stałe 7,20 %, całkowity koszt kredytu 2.273,40 zł (w tym: prowizja 1.571,40 zł, odsetki 178,20 zł, opłata hapiserwis 523,80 zł), 18 miesięcznych rat: 17 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 292,97 zł, ostatnia 18 miesięczna rata w wysokości 292,91 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki ratalnej.Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych pożyczkobiorców jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa. Wszelkie informację dotyczące przetwarzania danych osobowych, w szczególności dotyczące praw osób, których dane są przetwarzane zamieszczone zostały w klauzuli informacyjnej, którą klient otrzymuje przy zawarciu Umowy Pożyczki oraz która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci. Z Administratorem można się skontaktować poprzez adres email: bok@hapipozyczki.pl, telefonicznie pod numerem 22 395 85 87 (koszt połączenia według taryfy operatora) lub pisemnie na adres siedziby Administratora. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można się skontaktować poprzez email: privacy_pl@ipfdigital.com lub pisemnie na adres IPF Polska Sp. z o. o. Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa (z adnotacją „IOD”).
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska Sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.
Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 395 85 87 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości.