HapiPożyczki na raty
W ubiegłym roku szkolnym zupełnie zmieniło się podejście do nauki. Przez epidemię koronawirusa i zamknięte szkoły dzieci zaczęły uczyć się zdalnie, co zmieniło dotychczasowe potrzeby związane ze sprzętem elektronicznym. Wcześniej staraliśmy się ograniczać dostęp dzieci do takich urządzeń. W tym roku wolimy przygotować się zawczasu na ewentualny powr&oacute...

Ile kosztuje wyprawka do nauki zdalnej?

2020 M08 31

W ubiegłym roku szkolnym zupełnie zmieniło się podejście do nauki. Przez epidemię koronawirusa i zamknięte szkoły dzieci zaczęły uczyć się zdalnie, co zmieniło dotychczasowe potrzeby związane ze sprzętem elektronicznym. Wcześniej staraliśmy się ograniczać dostęp dzieci do takich urządzeń. W tym roku wolimy przygotować się zawczasu na ewentualny powrót edukacji w domu. Eksperci hapipożyczek, sprawdzili co powinno się mieścić w tegorocznej wyprawce dla dziecka.

Bez względu na to, czy dzieci w tym roku będą uczyły się zdalnie czy tradycyjnie w szkołach, odpowiedni sprzęt do nauki przyda im się w pokonywaniu codziennych wyzwań w szkole. Do najbardziej potrzebnych rzeczy należy bez wątpienia dobry komputer, najlepiej przenośny i niezbyt duży laptop, a także słuchawki z mikrofonem. Jeżeli nasz budżet na to pozwoli to warto przemyśleć także zakup wygodnego fotela do utrzymania prawidłowej postawy przy komputerze, dodatkowego monitora do laptopa, czytnika e-booków czy smartwatcha.

Dobrą wiadomością jest to, że laptop do nauki dla dziecka w szkole podstawowej lub średniej nie jest sprzętem bardzo wymagającym i można go kupić w bardzo przystępnej cenie. Standardowe zadania szkolne nie wymagają szczególnie zaawansowanego oprogramowania, dlatego do codziennej nauki powinien wystarczyć model z przekątną 15,6 cala, czyli w optymalnym rozmiarze, który pozwoli siedzieć w odpowiedniej odległości od komputera i nie będzie męczył wzroku. Taki komputer można kupić już za 900-1400 złotych.

W codziennej nauce świetnie sprawdzą się też wygodne słuchawki, które pozwolą dziecku swobodnie oglądać filmy edukacyjne i lekcje online. To bardzo ważne, zwłaszcza jeżeli rodzeństwo przebywa w jednym pokoju lub dziecko nie ma własnej przestrzeni do nauki. Podczas wybierania słuchawek, warto zwrócić uwagę na to, żeby ich głośność nie przekraczała 85dB – jest to parametr bezpieczny nawet dla najmłodszych uszu. Najlepiej sprawdzą się słuchawki nauszne z mikrofonem, których nie wkłada się do środka ucha i można prowadzić w nich swobodne rozmowy online i nagrywać dźwięki. W zależności od modelu takie słuchawki mogą kosztować od 60 do 150 złotych.

Aby zadbać o odpowiednią postawę dziecka podczas nauki przy komputerze, warto rozważyć zakup wygodnego fotela ze specjalnym podparciem dla kręgosłupa. Świetnie sprawdzi się model obrotowy z regulowaną wysokością siedziska oraz oparcia, a także z podłokietnikami, które zadbają o właściwą pozycję przy biurku. Jednym z najwygodniejszych rozwiązań są fotele gamingowe, które będą nie tylko bardzo nowocześnie wyglądać w dziecięcym pokoju, ale są też skonstruowane w taki sposób, by zapewnić dziecku komfortowe warunki, nawet podczas wielu godzin spędzanych przy komputerze. Na taki fotel powinniśmy przygotować od 350 do 800 złotych.

Do innych sprzętów, które mogą się przydać dziecku w codziennej edukacji należy m.in. dodatkowy monitor do laptopa, który powiększy przestrzeń roboczą i zadba o odpowiednią postawę szyjnego odcinka kręgosłupa. Monitor dobrej jakości uda nam się kupić za nawet 300 złotych. Aby zachęcić dziecko do czytania książek, warto rozważyć zakup czytnika e-booków, którego średnia cena to ok. 400 złotych. O motywację do ruchu i ćwiczeń zadba smartwatch, czyli elektroniczny zegarek monitorujący codzienną aktywność fizyczną. Za tego rodzaju sprzęt zapłacimy od 150 do 400 złotych.

Z wyliczeń ekspertów hapipożyczek wynika, że podstawowa wersja elektronicznej wyprawki do nauki dla dziecka, czyli laptop oraz słuchawki będzie nas kosztować 1000-1550 złotych. Jeżeli dodatkowo zdecydujemy się na fotel, monitor oraz inne gadżety do rozwoju umiejętności oraz zainteresowań dziecka to musimy liczyć się z wydatkiem od 2200 do nawet 3500 złotych. Warto jednak pamiętać, że taka elektroniczna wersja szkolnej wyprawki nie jest wymieniana co rok i będzie służyć dziecku przez przynajmniej kilka lat edukacji. 

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 18:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
Sprzedaż
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości (dalej jako IPF Polska Sp. z o.o. lub hapipożyczki). IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim oraz jako członek Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (wcześniej Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce) stosuje Zasady Dobrych Praktyk i przeszła pozytywnie Audyt Etyczny.
Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Produkt „Pożyczka Długoterminowa”
Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” obowiązuje od dnia 1 lipca 2021r i dotyczy pożyczki oferowanej wyłącznie przez Internet (online). Z oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci (konsumenci nieposiadający aktywnej umowy pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku), którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” dostępna jest z okresem kredytowania od 12 do 36 miesięcy, w kwotach od 2 000 zł do 15 000 zł. Poziom pozaodsetkowych kosztów oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” wynosi 0,42% miesięcznie.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,80%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 17.268,00 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 2.268,00 zł (w tym: prowizja 1.701,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata za hapiserwis 567,00 zł), 36 miesięcznych rat: 35 pierwszych miesięcznych równych rat w wysokości po 479,67 zł., ostatnia 36 miesięczna rata w wysokości 479,55 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Długoterminowej.


Produkt "Pożyczka ratalna"
Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” obowiązuje od dnia 01 lipca 2021 r. Z oferty produktowej „Pożyczka ratalna” mogą skorzystać klienci, którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” dostępna jest z okresem kredytowania wynoszącym od 6 do 36 miesięcy, w kwotach od 800,00 zł do 15.000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 118,81 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 5.273,40 zł, oprocentowanie stałe 7,20 %, całkowity koszt kredytu 2.273,40 zł (w tym: prowizja 1.571,40 zł, odsetki 178,20 zł, opłata hapiserwis 523,80 zł), 18 miesięcznych rat: 17 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 292,97 zł, ostatnia 18 miesięczna rata w wysokości 292,91 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki ratalnej.Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych pożyczkobiorców jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa. Wszelkie informację dotyczące przetwarzania danych osobowych, w szczególności dotyczące praw osób, których dane są przetwarzane zamieszczone zostały w klauzuli informacyjnej, którą klient otrzymuje przy zawarciu Umowy Pożyczki oraz która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci. Z Administratorem można się skontaktować poprzez adres email: bok@hapipozyczki.pl, telefonicznie pod numerem 22 395 85 87 (koszt połączenia według taryfy operatora) lub pisemnie na adres siedziby Administratora. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można się skontaktować poprzez email: privacy_pl@ipfdigital.com lub pisemnie na adres IPF Polska Sp. z o. o. Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa (z adnotacją „IOD”).
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska Sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.
Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 395 85 87 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości.