HapiPożyczki na raty
W ubiegłym roku szkolnym zupełnie zmieniło się podejście do nauki. Przez epidemię koronawirusa i zamknięte szkoły dzieci zaczęły uczyć się zdalnie, co zmieniło dotychczasowe potrzeby związane ze sprzętem elektronicznym. Wcześniej staraliśmy się ograniczać dostęp dzieci do takich urządzeń. W tym roku wolimy przygotować się zawczasu na ewentualny powr&oacute...

Ile kosztuje wyprawka do nauki zdalnej?

2020 M08 31

W ubiegłym roku szkolnym zupełnie zmieniło się podejście do nauki. Przez epidemię koronawirusa i zamknięte szkoły dzieci zaczęły uczyć się zdalnie, co zmieniło dotychczasowe potrzeby związane ze sprzętem elektronicznym. Wcześniej staraliśmy się ograniczać dostęp dzieci do takich urządzeń. W tym roku wolimy przygotować się zawczasu na ewentualny powrót edukacji w domu. Eksperci hapipożyczek, sprawdzili co powinno się mieścić w tegorocznej wyprawce dla dziecka.

Bez względu na to, czy dzieci w tym roku będą uczyły się zdalnie czy tradycyjnie w szkołach, odpowiedni sprzęt do nauki przyda im się w pokonywaniu codziennych wyzwań w szkole. Do najbardziej potrzebnych rzeczy należy bez wątpienia dobry komputer, najlepiej przenośny i niezbyt duży laptop, a także słuchawki z mikrofonem. Jeżeli nasz budżet na to pozwoli to warto przemyśleć także zakup wygodnego fotela do utrzymania prawidłowej postawy przy komputerze, dodatkowego monitora do laptopa, czytnika e-booków czy smartwatcha.

Dobrą wiadomością jest to, że laptop do nauki dla dziecka w szkole podstawowej lub średniej nie jest sprzętem bardzo wymagającym i można go kupić w bardzo przystępnej cenie. Standardowe zadania szkolne nie wymagają szczególnie zaawansowanego oprogramowania, dlatego do codziennej nauki powinien wystarczyć model z przekątną 15,6 cala, czyli w optymalnym rozmiarze, który pozwoli siedzieć w odpowiedniej odległości od komputera i nie będzie męczył wzroku. Taki komputer można kupić już za 900-1400 złotych.

W codziennej nauce świetnie sprawdzą się też wygodne słuchawki, które pozwolą dziecku swobodnie oglądać filmy edukacyjne i lekcje online. To bardzo ważne, zwłaszcza jeżeli rodzeństwo przebywa w jednym pokoju lub dziecko nie ma własnej przestrzeni do nauki. Podczas wybierania słuchawek, warto zwrócić uwagę na to, żeby ich głośność nie przekraczała 85dB – jest to parametr bezpieczny nawet dla najmłodszych uszu. Najlepiej sprawdzą się słuchawki nauszne z mikrofonem, których nie wkłada się do środka ucha i można prowadzić w nich swobodne rozmowy online i nagrywać dźwięki. W zależności od modelu takie słuchawki mogą kosztować od 60 do 150 złotych.

Aby zadbać o odpowiednią postawę dziecka podczas nauki przy komputerze, warto rozważyć zakup wygodnego fotela ze specjalnym podparciem dla kręgosłupa. Świetnie sprawdzi się model obrotowy z regulowaną wysokością siedziska oraz oparcia, a także z podłokietnikami, które zadbają o właściwą pozycję przy biurku. Jednym z najwygodniejszych rozwiązań są fotele gamingowe, które będą nie tylko bardzo nowocześnie wyglądać w dziecięcym pokoju, ale są też skonstruowane w taki sposób, by zapewnić dziecku komfortowe warunki, nawet podczas wielu godzin spędzanych przy komputerze. Na taki fotel powinniśmy przygotować od 350 do 800 złotych.

Do innych sprzętów, które mogą się przydać dziecku w codziennej edukacji należy m.in. dodatkowy monitor do laptopa, który powiększy przestrzeń roboczą i zadba o odpowiednią postawę szyjnego odcinka kręgosłupa. Monitor dobrej jakości uda nam się kupić za nawet 300 złotych. Aby zachęcić dziecko do czytania książek, warto rozważyć zakup czytnika e-booków, którego średnia cena to ok. 400 złotych. O motywację do ruchu i ćwiczeń zadba smartwatch, czyli elektroniczny zegarek monitorujący codzienną aktywność fizyczną. Za tego rodzaju sprzęt zapłacimy od 150 do 400 złotych.

Z wyliczeń ekspertów hapipożyczek wynika, że podstawowa wersja elektronicznej wyprawki do nauki dla dziecka, czyli laptop oraz słuchawki będzie nas kosztować 1000-1550 złotych. Jeżeli dodatkowo zdecydujemy się na fotel, monitor oraz inne gadżety do rozwoju umiejętności oraz zainteresowań dziecka to musimy liczyć się z wydatkiem od 2200 do nawet 3500 złotych. Warto jednak pamiętać, że taka elektroniczna wersja szkolnej wyprawki nie jest wymieniana co rok i będzie służyć dziecku przez przynajmniej kilka lat edukacji. 

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 16:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
IPF Polska Sp. z o. o.
Inflancka 4A
00-189 Warszawa
Pożyczka Długoterminowa
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000333174 NIP: 7010191956, REGON: 141948913, o kapitale zakładowym 20.550.000,00 zł. IPF Polska sp. z o.o. prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych jest IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa (KRS: 0000333174). Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania przez niego danych osobowych, w szczególności dotyczące praw, osób których dane dotyczą w związku z przedmiotowym przetwarzaniem, zamieszczone zostały w Polityce Prywatności, która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci.
Z Administratorem można skontaktować się poprzez: adres e-mail - bok@hapipozyczki.pl; telefonicznie pod numerem - 22 263 09 55 (koszt połączenia według taryfy operatora); lub pisemnie na adres siedziby Administratora.
Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można skontaktować się poprzez: (1) adres e-mail - privacy@ipfpolska.pl lub privacy_pl@ipfdigital.com; bądź (2) pisemnie na adres siedziby Administratora (z adnotacją „IOD”)."
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 263 09 55 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-189) przy ul. Inflanckiej 4A, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł.