HapiPożyczki na raty
Oszczędzanie to temat, który zazwyczaj budzi sporo emocji. Jest ono kojarzone z wyrzeczeniami, odkładaniem zakupów i planów na później. W dobie licznych zachęt do konsumpcjonizmu oszczędzanie może być wręcz postrzegane jako odmawianie sobie przyjemności. Z drugiej strony jedna z podstawowych zasad finansów osobistych m&oa...

Czy oszczędzanie zawsze popłaca?

2021 M08 18

Oszczędzanie to temat, który zazwyczaj budzi sporo emocji. Jest ono kojarzone z wyrzeczeniami, odkładaniem zakupów i planów na później. W dobie licznych zachęt do konsumpcjonizmu oszczędzanie może być wręcz postrzegane jako odmawianie sobie przyjemności. Z drugiej strony jedna z podstawowych zasad finansów osobistych mówi o tym, aby oszczędności posiadać. Tzw. poduszka finansowa to wręcz fundament zdrowych finansów domowych. Nie da się jej zgromadzić bez systematycznego odkładania, nawet niewielkich kwot, a jej brak jest szczególnie dotkliwy, gdy spotkają nas nieprzewidziane wydatki czy utrata pracy.

Jak zatem podejść do kwestii oszczędzania?

Podobnie jak w przypadku większości tematów również wokół oszczędzania spotkać możemy bardzo skrajne opinie. Jedne mówią wprost, iż oszczędzanie nie ma większego sensu, gdyż trzeba żyć teraz, a nie odkładać planów na później. Z drugiej zaś słychać głosy rozsądku zachęcające, aby nie wydawać wszystkich pieniędzy na bieżąco.
Jakby tego było mało do owych rozważań nie sposób nie włączyć odrobiny ekonomii, która w ostatecznym rozrachunku ma duży wpływ na wartość naszych oszczędności.

Inflacja, czyli cichy wróg, który skutecznie zmniejsza wartości posiadanych oszczędności

Temat inflacji przez ostatnie kilka lat było nieco zapomniany - wspomina ekspert hapipożyczki. Wszystko za sprawą jej rekordowo niskich poziomów. Jeszcze 2 lata temu inflacja rzędu 2-2,5% nie budziła niepokoju. Ostatnie miesiące pokazują jednak zwrot w stronę szybkiego wzrostu inflacji, który w lipcu przekroczył 5%. Osobom nie interesującym się tematem należy się słowo wyjaśnienia. Inflacja wpływa nie tylko na poziom cen i usług, ale przede wszystkim na wysokość stóp procentowych, od których zależy m.in. oprocentowanie lokat i kredytów.

Rekordowo niskie stopy procentowe biją w opłacalności lokat

Niskie stopy procentowe już 2-3 lata temu sprawiły, iż zyski z lokat mocno stopniały. Mówiąc wprost, pieniądze trzymane na lokatach, kontach oszczędnościowych zaczęły ponadprzeciętnie tracić na wartości.
W ostatnich miesiącach sytuacja ta przybrała na sile właśnie za sprawą skoku inflacji do poziomu niespotykanego od lat oraz niezmiennych stopach procentowych. Czy jest to jednak wystarczający argument, aby porzucić oszczędzanie?Czy zatem oszczędzanie nadal ma sens?

Patrząc na powyższy wykres można by uznać, iż przeciwnicy oszczędzania zyskali mocny dowód na to, iż inflacja wyklucza niemalże sens oszczędzania. Otóż nie do końca. Kluczową, o wiele ważniejszą sprawą niż sam poziom inflacji jest posiadanie oszczędności bez względu na jej wysokość i to pomimo iż rok do roku nasze pieniądze tracą na wartości nawet 5%. To wprawdzie dużo, ale prawdziwe kłopoty mogą nas dotknąć, jeśli nie będziemy posiadać odłożonych, chociażby kilku, a optymalnie kilkunastu tysięcy złotych. Wówczas w przypadku nadejścia kryzysu czy wspomnianej utraty pracy czekają nas spore kłopoty finansowe.

Obecna sytuacja nie jest wieczna

Aktualne poziomy stóp procentowych a co za tym idzie praktycznie zerowe oprocentowanie depozytów bankowych nie będą wieczne. Jest wielce prawdopodobne, iż NBP obserwując rosnący poziom inflacji będzie zmuszony w najbliższych miesiącach do zmiany nastawienia wobec rekordowo niskich stóp procentowych czego następstwem będzie pierwsza od lat ich podwyżka.

Czy można próbować przechytrzyć inflację?

Z całą pewnością jest to trudne, ale nie niemożliwe. Hapipożyczki przedstawiają kilka pomysłów, porad, które z pewnością mogą się przydać.

1. Szukanie okazji cenowych

Tańsze zakupy wybranych produktów to łatwy sposób, aby w naszej kieszeni pozostało kilka cennych złotych.
Wymaga to uważniejszego podejścia do zakupów i wdrożenia kilku nawyków, ale w dłuższej perspektywie z pewnością się opłaci.
Można zostać łowcą promocji produktów, które kupujemy na co dzień.
Przykładów nasuwa się tu mnóstwo. Przytoczmy choćby dwa.
a) Znając cenę ulubionej pasty do zębów sprawdźmy czy aby nie występuje w promocji lub tzw. dwupaku, dzięki czemu druga tubka kosztuje 50%. Taki prosty zakup oznacza oszczędność 5-7 zł w zależności od pojemności pasty.
b) Porównujmy ceny tych samych produktów w okolicznych sklepach. Możemy być zaskoczeni, iż produkt X potrafi być 30% droższy w sklepie A niż w B.

2. Lojalność potrafi przynieść wymierne korzyści

Przyjrzyjmy się programom lojalnościowym w sklepach, w których robimy na co dzień zakupy.
Sklepy doskonale zdają sobie sprawę z tego jaką wartość ma dla nich powracających klient i bardzo często nagradzają ich bonami na kolejne zakupy. Organizowane są też różnego rodzaju akcje typu: wydaj minimum 750 zł w ciągu miesiąca a otrzymasz w sumie bony na 45 zł. Jak widać, czysty zysk wyniesie wówczas 6% licząc od wydanej kwoty.

3. Rzeczy zakupione z zaoszczędzonych pieniędzy to zazwyczaj przemyślany zakup

To prosta i niezwykle skuteczna metoda na świadome zakupy. Jeśli oszczędzamy na coś kilka miesięcy nasz zakup jest zazwyczaj przemyślany. Dodatkowo możemy wówczas natrafić na wyjątkowe, okresowe wyprzedaże.

4. Uważaj na wszelkie oferty inwestycyjne gwarantujące 8-10% zysku rocznie

Kto pamięta aferę związaną z firmą Amber Gold, te wie, iż jej przekaz reklamowy był oparty właśnie na reklamowaniu inwestycji mających dać zysk znacznie wyższy niż lokaty bankowe. Rzecz w tym, iż cudów nie ma, i jeśli ktoś nam składa takie obietnice to, albo jest inwestycja obarczona bardzo wysokim ryzykiem, ale jest to zwykłe oszustwo. Trzymajmy się zatem z dala, od ofert tego typu. Naszym celem nadrzędnym powinna być ochrona oszczędności, a nie szukanie cudownych sposobów na wzbogacenie się.

Podsumowanie

Jak podkreśla ekspert hapipożyczki Izabela Kochańska-Lubowiecka Digital Business Director: „Z całą pewnością nie warto pod pretekstem wysokiej inflacji i niskich stóp procentowych całkowicie rezygnować z oszczędzania. Posiadanie nawet kilku tysięcy na „gorsze czasy” jest tym o co każdy powinien zadbać, nawet jeśli tracą one realnie na wartości 5% rocznie. Lepiej „stracić” tyle niż nie mieć nic mając jednocześnie w pamięci, iż czas niskich stóp procentowych zbliża się nieuchronnie do końca.”

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 18:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
Sprzedaż
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości (dalej jako IPF Polska Sp. z o.o. lub hapipożyczki). IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim oraz jako członek Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (wcześniej Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce) stosuje Zasady Dobrych Praktyk i przeszła pozytywnie Audyt Etyczny.
Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Produkt „Pożyczka Długoterminowa”
Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” obowiązuje od dnia 1 lipca 2021r i dotyczy pożyczki oferowanej wyłącznie przez Internet (online). Z oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci (konsumenci nieposiadający aktywnej umowy pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku), którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” dostępna jest z okresem kredytowania od 12 do 36 miesięcy, w kwotach od 2 000 zł do 15 000 zł. Poziom pozaodsetkowych kosztów oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” wynosi 0,42% miesięcznie.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,80%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 17.268,00 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 2.268,00 zł (w tym: prowizja 1.701,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata za hapiserwis 567,00 zł), 36 miesięcznych rat: 35 pierwszych miesięcznych równych rat w wysokości po 479,67 zł., ostatnia 36 miesięczna rata w wysokości 479,55 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Długoterminowej.


Produkt "Pożyczka ratalna"
Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” obowiązuje od dnia 01 lipca 2021 r. Z oferty produktowej „Pożyczka ratalna” mogą skorzystać klienci, którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” dostępna jest z okresem kredytowania wynoszącym od 6 do 36 miesięcy, w kwotach od 800,00 zł do 15.000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 118,81 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 5.273,40 zł, oprocentowanie stałe 7,20 %, całkowity koszt kredytu 2.273,40 zł (w tym: prowizja 1.571,40 zł, odsetki 178,20 zł, opłata hapiserwis 523,80 zł), 18 miesięcznych rat: 17 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 292,97 zł, ostatnia 18 miesięczna rata w wysokości 292,91 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki ratalnej.Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych pożyczkobiorców jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa. Wszelkie informację dotyczące przetwarzania danych osobowych, w szczególności dotyczące praw osób, których dane są przetwarzane zamieszczone zostały w klauzuli informacyjnej, którą klient otrzymuje przy zawarciu Umowy Pożyczki oraz która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci. Z Administratorem można się skontaktować poprzez adres email: bok@hapipozyczki.pl, telefonicznie pod numerem 22 395 85 87 (koszt połączenia według taryfy operatora) lub pisemnie na adres siedziby Administratora. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można się skontaktować poprzez email: privacy_pl@ipfdigital.com lub pisemnie na adres IPF Polska Sp. z o. o. Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa (z adnotacją „IOD”).
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska Sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.
Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 395 85 87 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości.