HapiPożyczki na raty
Brak możliwości rozrywki poza domem sprawił, że podczas pandemii szukaliśmy nowych sposobów na spędzenia czasu wolnego. Wielu z nas wróciło do dawnych i z braku czasu porzuconych pasji. Odkryliśmy też nowe umiejętności, o które wcześniej byśmy siebie nie podejrzewali. Jedną z nich jest gra na gitarze, której nauka pozytywnie wpł...

Ile zapłacimy za pierwszą gitarę i naukę gry?

2021 M05 05

Brak możliwości rozrywki poza domem sprawił, że podczas pandemii szukaliśmy nowych sposobów na spędzenia czasu wolnego. Wielu z nas wróciło do dawnych i z braku czasu porzuconych pasji. Odkryliśmy też nowe umiejętności, o które wcześniej byśmy siebie nie podejrzewali. Jedną z nich jest gra na gitarze, której nauka pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i gwarantuje ogromną satysfakcję.

Pośród wielu korzyści nauki gry na instrumencie najczęściej wymienia się możliwość odstresowania, wyrażenia siebie, rozwijania pamięci i koncentracji, a także kreatywności. Co więcej, praktykę możemy zacząć w dowolnym wieku i dostosować ją do naszych codziennych obowiązków czy pracy zdalnej. Czas pandemii sprawił, że większość szkół muzycznych i prywatnych instruktorów oferuje dzisiaj lekcje online, dlatego każdy z łatwością znajdzie odpowiedni kurs gry dla siebie. Nadchodzące cieplejsze dni i spotkania z bliskimi będą najlepszą okazją do pochwalenia się swoją nową pasją. Według ekspertów hapipożyczek, gitara to w końcu niezbędny element każdego ogniska i gwarancja niezwykłego klimatu.

Gitara na start

Zakup instrumentu wymaga przede wszystkim poznania specyfikacji i możliwości poszczególnych rodzajów gitary. Producenci posiadają w swojej ofercie gitary przeznaczone dla dzieci, jak i dorosłych, a także dostosowane do konkretnego rodzaju brzmienia. Osoby początkujące zazwyczaj decydują się na gitarę klasyczną o szerszym gryfie i nylonowych strunach, które ze względu na swoją miękkość są dużo wygodniejsze na początku muzycznej przygody.  Gitara klasyczna nie wymaga również posiadania wzmacniacza, który dodatkowo uszczupliłby nasze oszczędności. Eksperci hapipożyczek doradzają, aby przed zakupem sprawdzić rodzaj drewna, które bezpośrednio wpływa na barwę dźwięku i upewnić się co do jakości wykonania instrumentu. Warto mieć na uwadze, że w przypadku gitar cena zwykle odpowiada jakości, dlatego nie kupujmy sprzętu tańszego niż 350 zł u nieznanych na rynku producentów. Kolejną istotną kwestię stanowi rozmiar. Dla dzieci w wieku szkolnym optymalne powinny być tzw. „połówki”. Natomiast młodzież i dorośli powinni zainwestować w pełnowymiarowy rozmiar 4/4 lub ¾ polecany dla osób o drobniejszych i mniejszych dłoniach. 

Na rynku występują też gitary akustyczne wyposażone w twardsze, metalowe struny, na których gra się przeważnie kostką lub pazurkiem. Od klasycznej wersji instrumentu wyróżnia je także głębsze brzmienie, którego możemy doświadczyć słuchając współczesnych gatunków muzyki, np. popu, rocka czy country. Wybierając gitarę akustyczną zwróćmy szczególną uwagę na kształt pudła rezonansowego. Do najpopularnieszych należą Range, Dreadnought lub Concert. Ostatnią i najdroższą propozycją ze względu na konieczność dokupienia wzmacniacza jest gitara elektryczna, na którą decydują się przede wszystkim miłośnicy mocnych muzycznych wrażeń i aspirujący gitarzyści pragnący występować z własnym zespołem na scenie. 

Następne kroki

Po wybraniu odpowiedniej gitary warto zadbać o dodatkowe akcesoria, dzięki którym instrument będzie służył nam przez lata. Eksperci hapipożyczek radzą dokładnie zapoznać się z szeroką gamą miękkich i twardych futerałów do transportu, stroików i statywów, które pozwolą na bezpieczne przechowywanie gitary w domu lub na koncercie. Za podstawowe dodatki zapłacimy minimum 100 zł, co nie wydaje się wygórowaną ceną, jeśli w ten sposób zadbamy o komfort gry i wydłużymy żywotność instrumentu. Dodatkowe oszczędności zainwestujmy w serię szkoleń lub dłuższy kurs z wybranym nauczycielem szkoły muzycznej lub z prywatnym instruktorem, który pomoże nam przetrwać czasem niełatwe początki, wymagające od początkujących graczy cierpliwości i codziennej dyscypliny. Pod okiem profesjonalisty rozwiniemy swoje umiejętności w krótszym czasie i otrzymamy cenne wskazówki, których wypracowanie samemu zajmie nam znacznie więcej pracy. Popularna dzisiaj lekcja online to koszt 40 zł za godzinę zajęć.

Z wyliczeń ekspertów hapipożyczek wynika, że inwestycja w gitarę i zestaw akcesoriów, jak również miesięczny kurs online raz w tygodniu to koszt przynajmniej 600 zł. 

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 18:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
Sprzedaż
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości (dalej jako IPF Polska Sp. z o.o. lub hapipożyczki). IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim oraz jako członek Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (wcześniej Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce) stosuje Zasady Dobrych Praktyk i przeszła pozytywnie Audyt Etyczny.
Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Produkt „Pożyczka Długoterminowa”
Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” obowiązuje od dnia 1 lipca 2021r i dotyczy pożyczki oferowanej wyłącznie przez Internet (online). Z oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci (konsumenci nieposiadający aktywnej umowy pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku), którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” dostępna jest z okresem kredytowania od 12 do 36 miesięcy, w kwotach od 2 000 zł do 15 000 zł. Poziom pozaodsetkowych kosztów oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” wynosi 0,42% miesięcznie.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,80%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 17.268,00 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 2.268,00 zł (w tym: prowizja 1.701,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata za hapiserwis 567,00 zł), 36 miesięcznych rat: 35 pierwszych miesięcznych równych rat w wysokości po 479,67 zł., ostatnia 36 miesięczna rata w wysokości 479,55 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Długoterminowej.


Produkt "Pożyczka ratalna"
Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” obowiązuje od dnia 01 lipca 2021 r. Z oferty produktowej „Pożyczka ratalna” mogą skorzystać klienci, którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” dostępna jest z okresem kredytowania wynoszącym od 6 do 36 miesięcy, w kwotach od 800,00 zł do 15.000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 118,81 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 5.273,40 zł, oprocentowanie stałe 7,20 %, całkowity koszt kredytu 2.273,40 zł (w tym: prowizja 1.571,40 zł, odsetki 178,20 zł, opłata hapiserwis 523,80 zł), 18 miesięcznych rat: 17 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 292,97 zł, ostatnia 18 miesięczna rata w wysokości 292,91 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki ratalnej.Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych pożyczkobiorców jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa. Wszelkie informację dotyczące przetwarzania danych osobowych, w szczególności dotyczące praw osób, których dane są przetwarzane zamieszczone zostały w klauzuli informacyjnej, którą klient otrzymuje przy zawarciu Umowy Pożyczki oraz która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci. Z Administratorem można się skontaktować poprzez adres email: bok@hapipozyczki.pl, telefonicznie pod numerem 22 395 85 87 (koszt połączenia według taryfy operatora) lub pisemnie na adres siedziby Administratora. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można się skontaktować poprzez email: privacy_pl@ipfdigital.com lub pisemnie na adres IPF Polska Sp. z o. o. Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa (z adnotacją „IOD”).
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska Sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.
Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 395 85 87 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości.