HapiPożyczki na raty
Brak możliwości rozrywki poza domem sprawił, że podczas pandemii szukaliśmy nowych sposobów na spędzenia czasu wolnego. Wielu z nas wróciło do dawnych i z braku czasu porzuconych pasji. Odkryliśmy też nowe umiejętności, o które wcześniej byśmy siebie nie podejrzewali. Jedną z nich jest gra na gitarze, której nauka pozytywnie wpł...

Ile zapłacimy za pierwszą gitarę i naukę gry?

2021 M05 05

Brak możliwości rozrywki poza domem sprawił, że podczas pandemii szukaliśmy nowych sposobów na spędzenia czasu wolnego. Wielu z nas wróciło do dawnych i z braku czasu porzuconych pasji. Odkryliśmy też nowe umiejętności, o które wcześniej byśmy siebie nie podejrzewali. Jedną z nich jest gra na gitarze, której nauka pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i gwarantuje ogromną satysfakcję.

Pośród wielu korzyści nauki gry na instrumencie najczęściej wymienia się możliwość odstresowania, wyrażenia siebie, rozwijania pamięci i koncentracji, a także kreatywności. Co więcej, praktykę możemy zacząć w dowolnym wieku i dostosować ją do naszych codziennych obowiązków czy pracy zdalnej. Czas pandemii sprawił, że większość szkół muzycznych i prywatnych instruktorów oferuje dzisiaj lekcje online, dlatego każdy z łatwością znajdzie odpowiedni kurs gry dla siebie. Nadchodzące cieplejsze dni i spotkania z bliskimi będą najlepszą okazją do pochwalenia się swoją nową pasją. Według ekspertów hapipożyczek, gitara to w końcu niezbędny element każdego ogniska i gwarancja niezwykłego klimatu.

Gitara na start

Zakup instrumentu wymaga przede wszystkim poznania specyfikacji i możliwości poszczególnych rodzajów gitary. Producenci posiadają w swojej ofercie gitary przeznaczone dla dzieci, jak i dorosłych, a także dostosowane do konkretnego rodzaju brzmienia. Osoby początkujące zazwyczaj decydują się na gitarę klasyczną o szerszym gryfie i nylonowych strunach, które ze względu na swoją miękkość są dużo wygodniejsze na początku muzycznej przygody.  Gitara klasyczna nie wymaga również posiadania wzmacniacza, który dodatkowo uszczupliłby nasze oszczędności. Eksperci hapipożyczek doradzają, aby przed zakupem sprawdzić rodzaj drewna, które bezpośrednio wpływa na barwę dźwięku i upewnić się co do jakości wykonania instrumentu. Warto mieć na uwadze, że w przypadku gitar cena zwykle odpowiada jakości, dlatego nie kupujmy sprzętu tańszego niż 350 zł u nieznanych na rynku producentów. Kolejną istotną kwestię stanowi rozmiar. Dla dzieci w wieku szkolnym optymalne powinny być tzw. „połówki”. Natomiast młodzież i dorośli powinni zainwestować w pełnowymiarowy rozmiar 4/4 lub ¾ polecany dla osób o drobniejszych i mniejszych dłoniach. 

Na rynku występują też gitary akustyczne wyposażone w twardsze, metalowe struny, na których gra się przeważnie kostką lub pazurkiem. Od klasycznej wersji instrumentu wyróżnia je także głębsze brzmienie, którego możemy doświadczyć słuchając współczesnych gatunków muzyki, np. popu, rocka czy country. Wybierając gitarę akustyczną zwróćmy szczególną uwagę na kształt pudła rezonansowego. Do najpopularnieszych należą Range, Dreadnought lub Concert. Ostatnią i najdroższą propozycją ze względu na konieczność dokupienia wzmacniacza jest gitara elektryczna, na którą decydują się przede wszystkim miłośnicy mocnych muzycznych wrażeń i aspirujący gitarzyści pragnący występować z własnym zespołem na scenie. 

Następne kroki

Po wybraniu odpowiedniej gitary warto zadbać o dodatkowe akcesoria, dzięki którym instrument będzie służył nam przez lata. Eksperci hapipożyczek radzą dokładnie zapoznać się z szeroką gamą miękkich i twardych futerałów do transportu, stroików i statywów, które pozwolą na bezpieczne przechowywanie gitary w domu lub na koncercie. Za podstawowe dodatki zapłacimy minimum 100 zł, co nie wydaje się wygórowaną ceną, jeśli w ten sposób zadbamy o komfort gry i wydłużymy żywotność instrumentu. Dodatkowe oszczędności zainwestujmy w serię szkoleń lub dłuższy kurs z wybranym nauczycielem szkoły muzycznej lub z prywatnym instruktorem, który pomoże nam przetrwać czasem niełatwe początki, wymagające od początkujących graczy cierpliwości i codziennej dyscypliny. Pod okiem profesjonalisty rozwiniemy swoje umiejętności w krótszym czasie i otrzymamy cenne wskazówki, których wypracowanie samemu zajmie nam znacznie więcej pracy. Popularna dzisiaj lekcja online to koszt 40 zł za godzinę zajęć.

Z wyliczeń ekspertów hapipożyczek wynika, że inwestycja w gitarę i zestaw akcesoriów, jak również miesięczny kurs online raz w tygodniu to koszt przynajmniej 600 zł. 

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 16:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
IPF Polska Sp. z o. o.
Inflancka 4A
00-189 Warszawa
Pożyczka Długoterminowa
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000333174 NIP: 7010191956, REGON: 141948913, o kapitale zakładowym 20.550.000,00 zł. IPF Polska sp. z o.o. prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych jest IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa (KRS: 0000333174). Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania przez niego danych osobowych, w szczególności dotyczące praw, osób których dane dotyczą w związku z przedmiotowym przetwarzaniem, zamieszczone zostały w Polityce Prywatności, która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci.
Z Administratorem można skontaktować się poprzez: adres e-mail - bok@hapipozyczki.pl; telefonicznie pod numerem - 22 263 09 55 (koszt połączenia według taryfy operatora); lub pisemnie na adres siedziby Administratora.
Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można skontaktować się poprzez: (1) adres e-mail - privacy@ipfpolska.pl lub privacy_pl@ipfdigital.com; bądź (2) pisemnie na adres siedziby Administratora (z adnotacją „IOD”)."
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 263 09 55 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-189) przy ul. Inflanckiej 4A, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł.