HapiPożyczki na raty
W czasie pandemii, miłośnicy podróży mają bardzo utrudnione zadanie. Trudno w dzisiejszych czasach zaplanować wyjazdy do odległych miejsc, które pozwolą nam poznawać kulturę i obyczaje innych narodów. Na szczęście, mamy w Polsce wiele możliwości poznawania różnych tradycji, które istnieją w naszym kraju od setek lat. Eksp...

Październik w Polsce śladami innych kultur

2020 M09 30

W czasie pandemii, miłośnicy podróży mają bardzo utrudnione zadanie. Trudno w dzisiejszych czasach zaplanować wyjazdy do odległych miejsc, które pozwolą nam poznawać kulturę i obyczaje innych narodów. Na szczęście, mamy w Polsce wiele możliwości poznawania różnych tradycji, które istnieją w naszym kraju od setek lat. Eksperci hapipożyczek przygotowali plan i kosztorys na ciekawą i niedrogą wycieczkę w październikowy weekend.

Jeżeli oddalimy się o zaledwie 160 km na wschód od Warszawy to znajdziemy się w sercu polskiego prawosławia, którym jest Święta Góra Grabarka. W środku lasu na bardzo malowniczym wzgórzu znajduje się drewniana cerkiew pw. Przemienienia Pańskiego. Otacza ją tysiące krzyży, które wierni stawiają tam w różnych intencjach od ponad trzech stuleci. U podnóża wzgórza płynie źródełko, z którego ocaleni w 1710 roku chorzy na cholerę czerpali wodę. Ten cud uzdrowienia przyczynił się do postawienia cerkwi właśnie w tym miejscu.

Do klasztoru najłatwiej dostać się samochodem, ruszając z Warszawy w kierunki Siemiatycz albo pociągiem do stacji Sycze, z której do Grabarki dostaniemy się w kilka minut na piechotę. Wycieczka w te okolice powinna też skłonić nas do podróży do oddalonej o zaledwie 20 km Koterki. W środku lasu znajdziemy tam błękitną, ponadstuletnią cerkiew. Tuż za nią znajduje się też szlaban, wyznaczający w dzisiejszych czasach granicę między Polską, a Białorusią. 

Jeżeli z Grabarki wyruszymy na północ to w około dwie godzinny powinniśmy dotrzeć do Szlaku Tatarskiego. Znajdujące się tam podlaskie miejscowości są bardzo silnie związane z kulturą tatarską i religią muzułmańską. Pierwszą z nich są Kruszyniany, w których znajdziemy warty obejrzenia zielony, drewniany meczet z XVIII wieku, a wstęp kosztuje tam zaledwie 5 złotych. Jest to najstarsza muzułmańska świątynia w naszym kraju. Nieopodal znajduje się też mizar, czyli muzułmański cmentarz. Warto wiedzieć, że w Kruszynianach wciąż żyją potomkowie tatarskich rodzin, którzy kultywują tradycje przodków, organizując co roku Festiwal Tradycji i Kultury Tatarów Polskich.

Poruszając się kolejne pół godziny dalej wzdłuż granicy z Białorusią, znajdziemy się w Bohonikach, których największą atrakcją jest meczet z II połowy XIX wieku i największy tym razem muzułmański cmentarz w Polsce. Wstęp również kosztuje tam tylko 5 złotych. W Bohonikach mamy też okazję wstąpić do miejscowego zajazdu i spróbować tam kuchni tatarskiej, np. pierekaczewnika. 2 km na wschód od Bohonik są Malawicze Górne, w których oprócz pięknych wiatraków znajduje się głaz tatarski, upamiętniający dawny meczet i mieszkającą niegdyś rodzinę Muchów. Głaz, tak jak dąb pamięci, przypominający o nadaniu tych ziem Tatarom przez Jana III Sobieskiego w 1679 roku, postawił potomek mieszkającej rodziny Muchów.

Udając się tym razem 10 km na zachód dotrzemy do miejscowości Sokółka, w której warto odwiedzić Muzeum Ziemi Sokólskiej. Znajduje się w nim kolekcja tatarskich eksponatów, która jest najlepszym źródłem wiedzy o historii tej narodowości w Polsce. W drodze z Sokółki do Białegostoku, zajrzyjmy też do Supraśla, który jest urokliwym miejscem ze względu na zgromadzone tam zabytki. Ciekawą atrakcją jest tam np. Muzeum Ikon, do którego wejdziemy zaledwie za 18 złotych.

W Muzeum Historycznym w Białymstoku (bilet: 12 zł) zobaczymy m.in. orientalne pamiątki po podlaskich Tatarach. Z kolei w Muzułmańskim Domu Modlitwy i Tatarskim Domu Modlitwy można zaczerpnąć ciekawej wiedzy na temat islamu. Po drodze z Białegostoku do Warszawy spróbujmy też odbić w kierunku Tykocina. Znajduje się tam urocze miasteczko, nad którym góruje kościół z połowy XVIII wieku, a także należący niegdyś do rodzin Gasztołdów i Radziwiłłów zamek. Główną atrakcją jest jednak Wielka Synagoga – jedna z najstarszych i największych w Polsce. W muzeum, które obecnie się tam znajduje obejrzymy zbiory ponad 4 tysięcy eksponatów. Wnętrze synagogi pokryte jest ogromnymi, XIX-wiecznymi tablicami z cytatami biblijnymi i tekstami modlitw w języku hebrajskim i aramejskim. Bilet normalny do muzeum kosztuje 20 zł. Obok synagogi jest Restauracja Tejsza, w której można skosztować żydowskiej kuchni, m.in. kreplachu czy cymesu z kuglem. Z Tykocina możemy już prosto udać się do Warszawy.

W ciągu jednego, intensywnego weekendu jesteśmy w stanie poznać kulturę i tradycję prawosławnych Polaków, Tatarów oraz polskich Żydów. Z wyliczeń ekspertów hapipożyczek, wynika, że jeżeli rozpoczynamy wycieczkę z Warszawy i jedziemy samochodem, musimy liczyć się z pokonaniem około 600 km, co może oznaczać wydatek mniej więcej 200 zł na paliwo. Koszt wstępów do opisywanych atrakcji dla dwóch osób powinien wynieść 120 zł. Nocleg w Supraślu będzie nas kosztował około 100 zł, natomiast jeżeli zapłacimy za dania z regionalnych kuchni 150-200 zł za parę, to możemy mieć problem z wstaniem od stołu. Koszt wyjazdu wyniesie zatem około 600 zł, ale wrażenia z tego weekendu z pewnością będą niezapomniane!

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 18:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
Sprzedaż
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości (dalej jako IPF Polska Sp. z o.o. lub hapipożyczki). IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim oraz jako członek Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (wcześniej Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce) stosuje Zasady Dobrych Praktyk i przeszła pozytywnie Audyt Etyczny.
Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Produkt „Pożyczka Długoterminowa”
Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” obowiązuje od dnia 1 lipca 2021r i dotyczy pożyczki oferowanej wyłącznie przez Internet (online). Z oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci (konsumenci nieposiadający aktywnej umowy pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku), którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” dostępna jest z okresem kredytowania od 12 do 36 miesięcy, w kwotach od 2 000 zł do 15 000 zł. Poziom pozaodsetkowych kosztów oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” wynosi 0,42% miesięcznie.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,80%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 17.268,00 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 2.268,00 zł (w tym: prowizja 1.701,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata za hapiserwis 567,00 zł), 36 miesięcznych rat: 35 pierwszych miesięcznych równych rat w wysokości po 479,67 zł., ostatnia 36 miesięczna rata w wysokości 479,55 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Długoterminowej.


Produkt "Pożyczka ratalna"
Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” obowiązuje od dnia 01 lipca 2021 r. Z oferty produktowej „Pożyczka ratalna” mogą skorzystać klienci, którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” dostępna jest z okresem kredytowania wynoszącym od 6 do 36 miesięcy, w kwotach od 800,00 zł do 15.000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 118,81 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 5.273,40 zł, oprocentowanie stałe 7,20 %, całkowity koszt kredytu 2.273,40 zł (w tym: prowizja 1.571,40 zł, odsetki 178,20 zł, opłata hapiserwis 523,80 zł), 18 miesięcznych rat: 17 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 292,97 zł, ostatnia 18 miesięczna rata w wysokości 292,91 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki ratalnej.Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych pożyczkobiorców jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa. Wszelkie informację dotyczące przetwarzania danych osobowych, w szczególności dotyczące praw osób, których dane są przetwarzane zamieszczone zostały w klauzuli informacyjnej, którą klient otrzymuje przy zawarciu Umowy Pożyczki oraz która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci. Z Administratorem można się skontaktować poprzez adres email: bok@hapipozyczki.pl, telefonicznie pod numerem 22 395 85 87 (koszt połączenia według taryfy operatora) lub pisemnie na adres siedziby Administratora. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można się skontaktować poprzez email: privacy_pl@ipfdigital.com lub pisemnie na adres IPF Polska Sp. z o. o. Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa (z adnotacją „IOD”).
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska Sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.
Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 395 85 87 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości.