HapiPożyczki na raty
Wśród argumentów wymienianych przez Polaków, którzy decydują się na prywatną opiekę medyczną znajdziemy m.in. komfortowe przychodnie, krótki czas oczekiwania na wizytę czy też brak kolejek. Coraz częściej zwracają na to też uwagę przyszłe mamy. Eksperci hapipożyczek sprawdzili, z jakimi wydatkami muszą liczyć się kobiety,...

Ile kosztuje prowadzenie ciąży prywatnie?

2020 M09 18

Wśród argumentów wymienianych przez Polaków, którzy decydują się na prywatną opiekę medyczną znajdziemy m.in. komfortowe przychodnie, krótki czas oczekiwania na wizytę czy też brak kolejek. Coraz częściej zwracają na to też uwagę przyszłe mamy. Eksperci hapipożyczek sprawdzili, z jakimi wydatkami muszą liczyć się kobiety, wybierające prywatne prowadzenie ciąży.

W Polsce każdej kobiecie ciężarnej, niezależnie od tego czy posiada ubezpieczenie zdrowotne czy też nie, przysługuje pełna opieka medyczna. Bardzo często zdarza się jednak tak, że lekarze nie informują kobiet o tym, jakie badania mogą wykonać w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia lub świadomie nie wybierają państwowej opieki medycznej w tym wyjątkowym stanie. Bierze się to zwykle z potrzeby poczucia bezpieczeństwa oraz przekonania, że znajdą się pod lepszą opieką bardziej zaangażowanych specjalistów, jeżeli za to zapłacą.

Okazuje się jednak, że prywatna opieka lekarska podczas ciąży może się wiązać z naprawdę wysokimi kosztami i być tym samym dużym zaskoczeniem dla przyszłych rodziców. Standardowo jedna wizyta u ginekologa kosztuje 120-200 złotych. W trakcie trwania zdrowej ciąży, podczas której nie pojawiają się żadne komplikacje zakłada się ok. 9-10 wizyt w ciągu 9 miesięcy. Oznacza to, że same wizyty w prywatnym gabinecie będą nas kosztować 1000-2000 złotych. Dodatkowo, podstawowy zestaw badań wykonywanych na początku ciąży wiąże się z wydatkiem rzędu 300-400 złotych. Samo standardowe badanie USG kosztuje ok. 100 złotych. Jeżeli chcielibyśmy wykonać takie, na którym zobaczymy trójwymiarowy obraz płodu, a tym samym dużo wyraźniej zobaczyć dzidziusia niż na klasycznym USG musimy przygotować od 200 do nawet 300 złotych. W trakcie trwania ciąży wykonuje się średnio trzy badania USG, zatem będzie nas to kosztować kolejne 300-600 złotych. Pamiętać należy także o regularnej morfologii krwi, konsultacjach stomatologicznych, badaniach położniczych czy KTG. Łączy koszt podstawowych badań robionych przez 9 miesięcy w prywatnej placówce może wynieść 2500-3000 złotych.

Inną opcją, z której możemy skorzystać są specjalne pakiety prowadzenia ciąży dla przyszłych mam, przygotowywane zwykle przez prywatne centra medyczne. Koszty takich pakietów wahają się w przedziale od 2500 do 4000 złotych i zwykle placówki przygotowują wówczas dla swoich pacjentek specjalne zniżki na prywatny poród. Na tego rodzaju luksus należy przygotować już znacznie większą kwotę – od 5000 do nawet 16000 złotych. Co ciekawe, ceny różnią się od siebie w zależności od rodzaju porodu, ale nie zawsze poród siłami natury jest tańszym rozwiązaniem niż cesarskie cięcie.

Podsumowując, z wyliczeń ekspertów hapipożyczek wynika, że prywatne prowadzenie ciąży nie jest tanim rozwiązaniem – wizyty kontrolne i badania to dla przyszłych mam wydatek rzędu od 2500 do kilku tysięcy złotych. Jeżeli doliczymy do tego także poród w prywatnej klinice to na przyjście dziecka na świat musimy przygotować od 8 do nawet 20 tysięcy złotych. Jeżeli jednak taki wydatek będzie dla przyszłej mamy gwarancją poczucia bezpieczeństwa i przekonaniem, że ona i dziecko są w lepszych rękach niż byliby, korzystając z państwowej służby zdrowia to na pewno warto to rozważyć. Spokój i brak stresujących sytuacji podczas ciąży, na które często narażone są kobiety czekające w długich kolejkach na badania w ramach NFZ są kluczowe dla zdrowia matki i dziecka.

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 18:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
Sprzedaż
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości (dalej jako IPF Polska Sp. z o.o. lub hapipożyczki). IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim oraz jako członek Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (wcześniej Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce) stosuje Zasady Dobrych Praktyk i przeszła pozytywnie Audyt Etyczny.
Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Produkt „Pożyczka Długoterminowa”
Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” obowiązuje od dnia 1 lipca 2021r i dotyczy pożyczki oferowanej wyłącznie przez Internet (online). Z oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci (konsumenci nieposiadający aktywnej umowy pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku), którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” dostępna jest z okresem kredytowania od 12 do 36 miesięcy, w kwotach od 2 000 zł do 15 000 zł. Poziom pozaodsetkowych kosztów oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” wynosi 0,42% miesięcznie.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,80%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 17.268,00 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 2.268,00 zł (w tym: prowizja 1.701,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata za hapiserwis 567,00 zł), 36 miesięcznych rat: 35 pierwszych miesięcznych równych rat w wysokości po 479,67 zł., ostatnia 36 miesięczna rata w wysokości 479,55 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Długoterminowej.


Produkt "Pożyczka ratalna"
Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” obowiązuje od dnia 01 lipca 2021 r. Z oferty produktowej „Pożyczka ratalna” mogą skorzystać klienci, którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” dostępna jest z okresem kredytowania wynoszącym od 6 do 36 miesięcy, w kwotach od 800,00 zł do 15.000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 118,81 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 5.273,40 zł, oprocentowanie stałe 7,20 %, całkowity koszt kredytu 2.273,40 zł (w tym: prowizja 1.571,40 zł, odsetki 178,20 zł, opłata hapiserwis 523,80 zł), 18 miesięcznych rat: 17 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 292,97 zł, ostatnia 18 miesięczna rata w wysokości 292,91 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki ratalnej.Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych pożyczkobiorców jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa. Wszelkie informację dotyczące przetwarzania danych osobowych, w szczególności dotyczące praw osób, których dane są przetwarzane zamieszczone zostały w klauzuli informacyjnej, którą klient otrzymuje przy zawarciu Umowy Pożyczki oraz która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci. Z Administratorem można się skontaktować poprzez adres email: bok@hapipozyczki.pl, telefonicznie pod numerem 22 395 85 87 (koszt połączenia według taryfy operatora) lub pisemnie na adres siedziby Administratora. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można się skontaktować poprzez email: privacy_pl@ipfdigital.com lub pisemnie na adres IPF Polska Sp. z o. o. Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa (z adnotacją „IOD”).
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska Sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.
Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 395 85 87 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości.