HapiPożyczki na raty
Jak co roku – okres grudzień-marzec to dla amatorów zimowego szaleństwa prawdziwa uczta. Z utęsknieniem wyczekują oni pierwszych informacji o opadach śniegu, aby ruszyć na południe Polski w poszukiwaniu ośnieżonych stoków i czynnych wyciągów narciarskich. Każdego roku do ich grona pragną dołączyć również ci, kt&oacute...

Sezon sportów zimowych w pełni. Kupić sprzęt na własność czy korzystać z usług wypożyczalni?

2022 M01 21

Jak co roku – okres grudzień-marzec to dla amatorów zimowego szaleństwa prawdziwa uczta. Z utęsknieniem wyczekują oni pierwszych informacji o opadach śniegu, aby ruszyć na południe Polski w poszukiwaniu ośnieżonych stoków i czynnych wyciągów narciarskich. 

Każdego roku do ich grona pragną dołączyć również ci, którzy dopiero próbują swoich sił na nartach. Bardzo często to właśnie oni stają przed dylematem: kupić narty na własność czy może wypożyczyć? Odpowiedź na to pytanie brzmi – to zależy. W poniższym tekście postaramy się wyjaśnić od czego. 

Skąd mam wiedzieć, czy lepiej kupić, czy wynająć sprzęt narciarski?

Początkujący narciarz stoi przed nie lada wyzwaniem. Sklepy zachęcają go do zakupu nowego sprzętu, odzieży itd. Wypożyczalnie zachwalają z kolei, że dzięki ich ofercie nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale również mamy mniej bagażu podczas podróży. Jakby tego było mało, w przypadku wyboru drugiej opcji znika również problem trzymania nart w domu. 

Decyzja nie jest prosta i wymaga uwzględnienia wszystkich za i przeciw. Na szczęście możemy sobie pomóc, odpowiadając na kilka podstawowych pytań:
• Jak często jeżdżę na nartach?
• Czy jeżdżę sam, czy z rodziną?
• Czy jeżdżę na nartach tylko w Polsce, czy wyruszam w poszukiwaniu śniegu również za granicę?
• Jaką kwotę mogę przeznaczyć na narty?

Powyższe kwestie powinny rozwiać większość wątpliwości i nadać kierunek naszym poszukiwaniom. Przyjrzyjmy się zatem, z jakimi wydatkami należy się liczyć, zanim postawimy na stoku pierwsze kroki.

Oczywiście podane w tabeli ceny mają pokazać pewne zależności. Kupując bardzo drogi sprzęt, możemy wydać nawet kilka razy więcej na osobę. Więcej zapłacimy również, korzystając z usług droższej wypożyczalni.

Ogólnie rzecz biorąc, na potrzeby tekstu możemy przyjąć, że koszt zakupu kompletu sprzętu dla 1 osoby zwróci się nam po około 5-6 tygodniach wypożyczania. Sytuacja wygląda nieco inaczej, gdy w grę wchodzi zakup kompletu dla partnerki/partnera. Jeśli dodać do tego np. dwójkę dzieci, koszt rzędu 10 000 zł będzie nieunikniony. 

To spora kwota i nawet jeśli dysponujemy pewnymi oszczędności, tak znaczący wydatek może być ponad siły przeciętnej rodziny. Co zatem robić? Na szczęście nie musimy z niczego rezygnować. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi np. pożyczka ratalna do hapipożyczki. Dzięki jej atrakcyjnym warunkom, takim jak m.in. niskie RRSO, kwota do 15 000 zł i długi okres spłaty, każdy znajdzie ofertę dopasowaną do swoich potrzeb. 

Ekspert hapipożyczki wskazuje, że coraz większa liczba Polaków korzysta w takich sytuacjach z zewnętrznego finansowania. Przedsiębiorstwa pożyczkowe działające na podstawie obowiązujących przepisów prawa, określonych przede wszystkim w Kodeksie cywilnym i Ustawie o kredycie konsumenckim, zapewniają jasne warunki umowy i pełne bezpieczeństwo. Wybierając sprawdzony produkt, jakim jest pożyczka od hapipożyczki, można pozwolić sobie na zakup niezbędnego sprzętu już teraz. 

Dzięki jej korzystnym warunkom, takim jak m.in. niskie RRSO, kwota do 15 000 zł i długi okres spłaty, każdy znajdzie ofertę dopasowaną do swoich potrzeb. 

Zalety i wady korzystania z usług wypożyczalni

O ile zakup nart i pozostałej części wyposażenia – oprócz konieczności poniesienia początkowego wydatku – wydaje się mieć głównie zalety, o tyle kwestia wypożyczenia nie jest już tak jasna. Możemy wymienić zarówno plusy, jak i minusy rozwiązania.

Zacznijmy od zalet:
1. Główną jest rzecz jasna koszt. Nie musimy od razu wydawać fortuny, aby spróbować jazdy na nartach.
2. Możliwość korzystania ze sprzętu, który jest stale wymieniany i serwisowany.
3. Brak problemów z transportem nart. Dla zapalonych narciarzy tzw. boks dachowy to absolutny niezbędnik do samochodu. Bez niego trudno wyobrazić sobie bezpieczny transport kompletu sprzętu dla całej rodziny. Boks to jednak wydatek co najmniej 1000 zł, w zależności od marki, wielkości itd. Przy podróżach samolotem musimy liczyć się z kolei z dopłatą za przewóz nart.
4. Brak konieczności wygospodarowania miejsca na narty. O ile nie mamy domu lub bezpiecznej piwnicy w bloku, przechowywanie sprzętu może być problematyczne.

Korzystanie z usług wypożyczalni ma jednak również swoje wady:
1. Główna to brak idealnego dopasowania sprzętu do naszej wagi, sylwetki i preferencji.
2. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę również ryzyko, że w sezonie mogą występować chwilowe problemy z dostępnością najpopularniejszych rozmiarów butów, nart czy kombinezonów. Na szczęście z myślą o takich sytuacjach coraz więcej wypożyczalni udostępnia rezerwację online, która przyznaje nam pierwszeństwo w zakresie wypożyczenia, o ile pojawimy się po sprzęt w ustalonym czasie.

Jak kupować, aby nie przepłacić?

Wiemy już, że pełne wyposażenie narciarza kosztuje – i to sporo. O ile jednak nie zależy nam na tym, aby mieć zawsze najnowszy model sprzętu, możemy skorzystać ze sprawdzonych sposobów, które pozwalają nieco zaoszczędzić. 

Oto one:
1. Poczekaj na wyprzedaże posezonowe
Analogicznie jak przy wielu innych produktach, ceny nart poza sezonom mocno spadają. Szczyt zainteresowania zakupem przypada na okres listopad-luty i spada w okresie letnim. Po narty można więc spokojnie wybrać się w maju czy czerwcu. Zdaniem eksperta hapipożyczki możemy wtedy trafić na przeceny rzędu 30% i więcej, które z nadwyżką pokryją koszt pożyczki i pozwolą cieszyć się własnym sprzętem.

2. Nie goń za nowościami
Nowe modele mają to do siebie, że poza minimalnymi różnicami wobec swoich poprzedników potrafią kosztować kilkanaście procent więcej.

3. Stawiaj na jakość, a nie tylko na markę
Jeśli nie znasz się na sprzęcie, poszukaj opinii internautów lub popytaj wśród znajomych. Szybko okaże się, że podobnie jak ma to miejsce przy wielu produktach, markowe oznacza droższe, ale niekoniecznie dużo lepsze.

4. Poszukaj sprzętu używanego, ale w bardzo dobrym stanie
Część osób kupujących nowy, drogi sprzęt po chwilowym zachwycie nartami odpuszcza i postanawia się go pozbyć. To idealna okazja, aby kupić go dużo taniej. 

5. Nie kieruj się tylko ceną
Ta zasada sprawdza się w każdym przypadku. Słabej jakości sprzęt może zwyczajnie nie zdać egzaminu. Nawet jeśli będzie nadawał się do jazdy, to jego żywotność i satysfakcja z użytkowania mogą nie być warte oszczędzania za wszelką cenę.

Co wybrać – sklep czy wypożyczalnię?

Wnioski z powyższego tekstu są jasne. Decyzja o zakupie bądź wypożyczeniu nart zależy od wielu czynników. Jeśli lubimy poszusować po górskich stokach okazjonalnie, nie ma potrzeby inwestować w zakup sprzętu. Zapalony narciarz, który każdą wolną chwilę w sezonie wykorzystuje na wypad na narty głównie w Polskie góry, powinien z kolei rozważyć zakup sprzętu. Brak gotówki nie musi stanowić co do tego przeszkody. 

Dzięki pożyczce ratalnej od hapipożyczki możemy sfinansować zakup kompletu sprzętu zarówno w okresie letnim, gdy ceny są najniższe, jak również w trakcie sezonu, zaraz przed wyjazdem na wymarzony urlop w góry.

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 18:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
Sprzedaż
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości (dalej jako IPF Polska Sp. z o.o. lub hapipożyczki). IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim oraz jako członek Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (wcześniej Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce) stosuje Zasady Dobrych Praktyk i przeszła pozytywnie Audyt Etyczny.
Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Produkt „Pożyczka Długoterminowa”
Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” obowiązuje od dnia 1 lipca 2021r i dotyczy pożyczki oferowanej wyłącznie przez Internet (online). Z oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci (konsumenci nieposiadający aktywnej umowy pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku), którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” dostępna jest z okresem kredytowania od 12 do 36 miesięcy, w kwotach od 2 000 zł do 15 000 zł. Poziom pozaodsetkowych kosztów oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” wynosi 0,42% miesięcznie.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,80%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 17.268,00 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 2.268,00 zł (w tym: prowizja 1.701,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata za hapiserwis 567,00 zł), 36 miesięcznych rat: 35 pierwszych miesięcznych równych rat w wysokości po 479,67 zł., ostatnia 36 miesięczna rata w wysokości 479,55 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Długoterminowej.


Produkt "Pożyczka ratalna"
Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” obowiązuje od dnia 01 lipca 2021 r. Z oferty produktowej „Pożyczka ratalna” mogą skorzystać klienci, którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” dostępna jest z okresem kredytowania wynoszącym od 6 do 36 miesięcy, w kwotach od 800,00 zł do 15.000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 118,81 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 5.273,40 zł, oprocentowanie stałe 7,20 %, całkowity koszt kredytu 2.273,40 zł (w tym: prowizja 1.571,40 zł, odsetki 178,20 zł, opłata hapiserwis 523,80 zł), 18 miesięcznych rat: 17 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 292,97 zł, ostatnia 18 miesięczna rata w wysokości 292,91 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki ratalnej.Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych pożyczkobiorców jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa. Wszelkie informację dotyczące przetwarzania danych osobowych, w szczególności dotyczące praw osób, których dane są przetwarzane zamieszczone zostały w klauzuli informacyjnej, którą klient otrzymuje przy zawarciu Umowy Pożyczki oraz która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci. Z Administratorem można się skontaktować poprzez adres email: bok@hapipozyczki.pl, telefonicznie pod numerem 22 395 85 87 (koszt połączenia według taryfy operatora) lub pisemnie na adres siedziby Administratora. \r\nAdministrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Urszulę Stańczak, z którym można się skontaktować poprzez email: privacy_pl@ipfdigital.com lub pisemnie na adres IPF Polska Sp. z o. o. Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa (z adnotacją „IOD”).
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska Sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.
Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 395 85 87 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości.