HapiPożyczki na raty
Jak co roku – okres grudzień-marzec to dla amatorów zimowego szaleństwa prawdziwa uczta. Z utęsknieniem wyczekują oni pierwszych informacji o opadach śniegu, aby ruszyć na południe Polski w poszukiwaniu ośnieżonych stoków i czynnych wyciągów narciarskich. Każdego roku do ich grona pragną dołączyć również ci, kt&oacute...

Sezon sportów zimowych w pełni. Kupić sprzęt na własność czy korzystać z usług wypożyczalni?

2022 M01 21

Jak co roku – okres grudzień-marzec to dla amatorów zimowego szaleństwa prawdziwa uczta. Z utęsknieniem wyczekują oni pierwszych informacji o opadach śniegu, aby ruszyć na południe Polski w poszukiwaniu ośnieżonych stoków i czynnych wyciągów narciarskich. 

Każdego roku do ich grona pragną dołączyć również ci, którzy dopiero próbują swoich sił na nartach. Bardzo często to właśnie oni stają przed dylematem: kupić narty na własność czy może wypożyczyć? Odpowiedź na to pytanie brzmi – to zależy. W poniższym tekście postaramy się wyjaśnić od czego. 

Skąd mam wiedzieć, czy lepiej kupić, czy wynająć sprzęt narciarski?

Początkujący narciarz stoi przed nie lada wyzwaniem. Sklepy zachęcają go do zakupu nowego sprzętu, odzieży itd. Wypożyczalnie zachwalają z kolei, że dzięki ich ofercie nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale również mamy mniej bagażu podczas podróży. Jakby tego było mało, w przypadku wyboru drugiej opcji znika również problem trzymania nart w domu. 

Decyzja nie jest prosta i wymaga uwzględnienia wszystkich za i przeciw. Na szczęście możemy sobie pomóc, odpowiadając na kilka podstawowych pytań:
• Jak często jeżdżę na nartach?
• Czy jeżdżę sam, czy z rodziną?
• Czy jeżdżę na nartach tylko w Polsce, czy wyruszam w poszukiwaniu śniegu również za granicę?
• Jaką kwotę mogę przeznaczyć na narty?

Powyższe kwestie powinny rozwiać większość wątpliwości i nadać kierunek naszym poszukiwaniom. Przyjrzyjmy się zatem, z jakimi wydatkami należy się liczyć, zanim postawimy na stoku pierwsze kroki.

Oczywiście podane w tabeli ceny mają pokazać pewne zależności. Kupując bardzo drogi sprzęt, możemy wydać nawet kilka razy więcej na osobę. Więcej zapłacimy również, korzystając z usług droższej wypożyczalni.

Ogólnie rzecz biorąc, na potrzeby tekstu możemy przyjąć, że koszt zakupu kompletu sprzętu dla 1 osoby zwróci się nam po około 5-6 tygodniach wypożyczania. Sytuacja wygląda nieco inaczej, gdy w grę wchodzi zakup kompletu dla partnerki/partnera. Jeśli dodać do tego np. dwójkę dzieci, koszt rzędu 10 000 zł będzie nieunikniony. 

To spora kwota i nawet jeśli dysponujemy pewnymi oszczędności, tak znaczący wydatek może być ponad siły przeciętnej rodziny. Co zatem robić? Na szczęście nie musimy z niczego rezygnować. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi np. pożyczka ratalna do hapipożyczki. Dzięki jej atrakcyjnym warunkom, takim jak m.in. niskie RRSO, kwota do 15 000 zł i długi okres spłaty, każdy znajdzie ofertę dopasowaną do swoich potrzeb. 

Ekspert hapipożyczki wskazuje, że coraz większa liczba Polaków korzysta w takich sytuacjach z zewnętrznego finansowania. Przedsiębiorstwa pożyczkowe działające na podstawie obowiązujących przepisów prawa, określonych przede wszystkim w Kodeksie cywilnym i Ustawie o kredycie konsumenckim, zapewniają jasne warunki umowy i pełne bezpieczeństwo. Wybierając sprawdzony produkt, jakim jest pożyczka od hapipożyczki, można pozwolić sobie na zakup niezbędnego sprzętu już teraz. 

Dzięki jej korzystnym warunkom, takim jak m.in. niskie RRSO, kwota do 15 000 zł i długi okres spłaty, każdy znajdzie ofertę dopasowaną do swoich potrzeb. 

Zalety i wady korzystania z usług wypożyczalni

O ile zakup nart i pozostałej części wyposażenia – oprócz konieczności poniesienia początkowego wydatku – wydaje się mieć głównie zalety, o tyle kwestia wypożyczenia nie jest już tak jasna. Możemy wymienić zarówno plusy, jak i minusy rozwiązania.

Zacznijmy od zalet:
1. Główną jest rzecz jasna koszt. Nie musimy od razu wydawać fortuny, aby spróbować jazdy na nartach.
2. Możliwość korzystania ze sprzętu, który jest stale wymieniany i serwisowany.
3. Brak problemów z transportem nart. Dla zapalonych narciarzy tzw. boks dachowy to absolutny niezbędnik do samochodu. Bez niego trudno wyobrazić sobie bezpieczny transport kompletu sprzętu dla całej rodziny. Boks to jednak wydatek co najmniej 1000 zł, w zależności od marki, wielkości itd. Przy podróżach samolotem musimy liczyć się z kolei z dopłatą za przewóz nart.
4. Brak konieczności wygospodarowania miejsca na narty. O ile nie mamy domu lub bezpiecznej piwnicy w bloku, przechowywanie sprzętu może być problematyczne.

Korzystanie z usług wypożyczalni ma jednak również swoje wady:
1. Główna to brak idealnego dopasowania sprzętu do naszej wagi, sylwetki i preferencji.
2. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę również ryzyko, że w sezonie mogą występować chwilowe problemy z dostępnością najpopularniejszych rozmiarów butów, nart czy kombinezonów. Na szczęście z myślą o takich sytuacjach coraz więcej wypożyczalni udostępnia rezerwację online, która przyznaje nam pierwszeństwo w zakresie wypożyczenia, o ile pojawimy się po sprzęt w ustalonym czasie.

Jak kupować, aby nie przepłacić?

Wiemy już, że pełne wyposażenie narciarza kosztuje – i to sporo. O ile jednak nie zależy nam na tym, aby mieć zawsze najnowszy model sprzętu, możemy skorzystać ze sprawdzonych sposobów, które pozwalają nieco zaoszczędzić. 

Oto one:
1. Poczekaj na wyprzedaże posezonowe
Analogicznie jak przy wielu innych produktach, ceny nart poza sezonom mocno spadają. Szczyt zainteresowania zakupem przypada na okres listopad-luty i spada w okresie letnim. Po narty można więc spokojnie wybrać się w maju czy czerwcu. Zdaniem eksperta hapipożyczki możemy wtedy trafić na przeceny rzędu 30% i więcej, które z nadwyżką pokryją koszt pożyczki i pozwolą cieszyć się własnym sprzętem.

2. Nie goń za nowościami
Nowe modele mają to do siebie, że poza minimalnymi różnicami wobec swoich poprzedników potrafią kosztować kilkanaście procent więcej.

3. Stawiaj na jakość, a nie tylko na markę
Jeśli nie znasz się na sprzęcie, poszukaj opinii internautów lub popytaj wśród znajomych. Szybko okaże się, że podobnie jak ma to miejsce przy wielu produktach, markowe oznacza droższe, ale niekoniecznie dużo lepsze.

4. Poszukaj sprzętu używanego, ale w bardzo dobrym stanie
Część osób kupujących nowy, drogi sprzęt po chwilowym zachwycie nartami odpuszcza i postanawia się go pozbyć. To idealna okazja, aby kupić go dużo taniej. 

5. Nie kieruj się tylko ceną
Ta zasada sprawdza się w każdym przypadku. Słabej jakości sprzęt może zwyczajnie nie zdać egzaminu. Nawet jeśli będzie nadawał się do jazdy, to jego żywotność i satysfakcja z użytkowania mogą nie być warte oszczędzania za wszelką cenę.

Co wybrać – sklep czy wypożyczalnię?

Wnioski z powyższego tekstu są jasne. Decyzja o zakupie bądź wypożyczeniu nart zależy od wielu czynników. Jeśli lubimy poszusować po górskich stokach okazjonalnie, nie ma potrzeby inwestować w zakup sprzętu. Zapalony narciarz, który każdą wolną chwilę w sezonie wykorzystuje na wypad na narty głównie w Polskie góry, powinien z kolei rozważyć zakup sprzętu. Brak gotówki nie musi stanowić co do tego przeszkody. 

Dzięki pożyczce ratalnej od hapipożyczki możemy sfinansować zakup kompletu sprzętu zarówno w okresie letnim, gdy ceny są najniższe, jak również w trakcie sezonu, zaraz przed wyjazdem na wymarzony urlop w góry.

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 16:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
IPF Polska Sp. z o. o.
Inflancka 4A
00-189 Warszawa
Pożyczka Długoterminowa
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000333174 NIP: 7010191956, REGON: 141948913, o kapitale zakładowym 20.550.000,00 zł. IPF Polska sp. z o.o. prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych jest IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa (KRS: 0000333174). Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania przez niego danych osobowych, w szczególności dotyczące praw, osób których dane dotyczą w związku z przedmiotowym przetwarzaniem, zamieszczone zostały w Polityce Prywatności, która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci.
Z Administratorem można skontaktować się poprzez: adres e-mail - bok@hapipozyczki.pl; telefonicznie pod numerem - 22 263 09 55 (koszt połączenia według taryfy operatora); lub pisemnie na adres siedziby Administratora.
Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można skontaktować się poprzez: (1) adres e-mail - privacy@ipfpolska.pl lub privacy_pl@ipfdigital.com; bądź (2) pisemnie na adres siedziby Administratora (z adnotacją „IOD”)."
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 263 09 55 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-189) przy ul. Inflanckiej 4A, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł.