HapiPożyczki na raty
Nasz budżet ucierpiał za sprawą pandemii i ograniczenia dochodów. Co więcej, przymusowy pobyt w domu wykorzystaliśmy na nowe hobby, co dodatkowo uszczupliło nasze oszczędności. Z pomocą przychodzą eksperci hapipożyczek i ich sprawdzone wskazówki, dzięki którym dotrzymacie noworocznych postanowień i skutecznie zmniejszycie swoje wydatki...

Jak uratować swoje finanse w nowym roku? Cz.1

2021 M01 15

Nasz budżet ucierpiał za sprawą pandemii i ograniczenia dochodów. Co więcej, przymusowy pobyt w domu wykorzystaliśmy na nowe hobby, co dodatkowo uszczupliło nasze oszczędności. Z pomocą przychodzą eksperci hapipożyczek i ich sprawdzone wskazówki, dzięki którym dotrzymacie noworocznych postanowień i skutecznie zmniejszycie swoje wydatki. 

Świadoma konsumpcja

Nie mając konkretnego celu, często kupujemy za dużo, sugerując się aktualnymi trendami, a nie naszymi faktycznymi potrzebami. Nowy laptop może jeszcze poczekać, skoro nasz obecny dobrze nam służy, a jego jedynym mankamentem jest mniej innowacyjny wygląd. Eksperci hapipożyczek radzą, aby nasze wybory zakupowe były dobrze przemyślane i niepodejmowane pod wpływem chwili. Zdarza się, że spragnieni rabatów decydujemy się na podróże z gazetką promocyjną, podczas gdy zaoszczędzone pieniądze i tak wydamy na transport do kilku marketów spożywczych. W ten sposób marnujemy energię, czas i przede wszystkim nie zwiększamy naszych oszczędności. Warto zwrócić uwagę na popularne sztuczki marketingowe i z rozsądkiem polować na nadchodzące wyprzedaże. W ograniczeniu naszej konsumpcji pomocne będzie również wypisanie się z newsletterów sklepów internetowych. Zrezygnujmy także z obserwowania firmowych kont w mediach społecznościowych, bo czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal.

Koniec z marnowaniem żywności

Wyrzucanie przeterminowanego jedzenia to jeden z częstszych powodów braku oszczędności. Zbyt obfite zakupy i porcje posiłków, nieodpowiednie przechowywanie artykułów spożywczych czy zakup złego jakościowo produktu, to główne przyczyny poważnego na całym świecie problemu, z którym powinniśmy się zmierzyć. Jedną z praktycznych wskazówek jest planowanie jadłospisu i ścisłe trzymanie się listy zakupów, na które nie należy wybierać się głodnym, ani do syta najedzonym. Zwracajmy uwagę na etykiety na opakowaniach, ponieważ nie każdy z nas potrafi je prawidłowo rozróźniać. "Najlepiej spożyć przed" oznacza, że choć minął termin ważności, produkt jest nadal zdatny do spożycia, tylko jego smak lub wygląd może odbiegać od idealnych. „Należy spożyć do…” to termin, po upływie którego produkt staje się niebezpieczny dla naszego zdrowia, i w żadnym wypadku nie należy go spożywać. Odchodząc od kasy, uważnie sprawdzajmy paragon i nabijane ceny produktów, ponieważ ich wartość może się znacznie różnić od tej na półkach. Pamiętajmy, że na rynku istnieje coraz więcej aplikacji oferujących zakup posiłków i świeżych wypieków niesprzedanych danego dnia w piekarni, warzywniaku lub w restauracji. Zdobycie smacznej i atrakcyjnej cenowo żywności z popularnych lokali gastronomicznych nigdy nie było prostsze.

Zmień swoje nawyki

Kolejnym pochłaniaczem naszych domowych finansów jesteśmy my sami, a dokładniej nasze przyzwyczajenia. Tak drobne zmiany jak zakup filtra do wody i torby na zakupy, naprawienie cieknącego kranu i zakręcanie go podczas mycia zębów lub wymiana żarówek na energooszczędne, mogą przynieść niezwykłe efekty i dodatkowe pieniądze na naszym koncie. Obecnie popularne staje się życie w duchu zero waste polegające na generowaniu jak najmniejszej ilości odpadów. Ruch propaguje m.in. naprawianie zamiast kupowania, dawanie rzeczom drugiego życia (np. stworzenie tablicy korkowej z korków po winie), recykling, a bardziej obrazowo – samodzielną produkcję środków czystości, domową hodowlę ziół i przypraw czy korzystanie z kubków wielorazowych przy zakupie kawy na wynos, dzięki czemu w niektórych lokalach gastronomicznych zapłacimy za nią taniej. Postępując zgodnie z ideą zero waste i promując odpowiedzialny styl życia, wpływamy pozytywnie nie tylko na nasze oszczędności, ale również na środowisko naturalne.

Małymi krokami możemy osiągnąć naprawdę wielkie rezultaty, dlatego podejmijmy wyzwanie i wypracujmy zdrowe nawyki finansowe. Choć początki bywają najbardziej wymagające, nie rezygnujmy i bądźmy dla siebie wyrozumiali. Już niedługo eksperci hapipożyczek podzielą się z Wami kolejnymi cennymi wskazówkami, dzięki którym z łatwością zapanujecie nad budżetem domowym w nowym roku.  

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 18:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
Sprzedaż
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości (dalej jako IPF Polska Sp. z o.o. lub hapipożyczki). IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim oraz jako członek Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (wcześniej Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce) stosuje Zasady Dobrych Praktyk i przeszła pozytywnie Audyt Etyczny.
Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Produkt „Pożyczka Długoterminowa”
Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” obowiązuje od dnia 1 lipca 2021r i dotyczy pożyczki oferowanej wyłącznie przez Internet (online). Z oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci (konsumenci nieposiadający aktywnej umowy pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku), którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” dostępna jest z okresem kredytowania od 12 do 36 miesięcy, w kwotach od 2 000 zł do 15 000 zł. Poziom pozaodsetkowych kosztów oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” wynosi 0,42% miesięcznie.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,80%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 17.268,00 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 2.268,00 zł (w tym: prowizja 1.701,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata za hapiserwis 567,00 zł), 36 miesięcznych rat: 35 pierwszych miesięcznych równych rat w wysokości po 479,67 zł., ostatnia 36 miesięczna rata w wysokości 479,55 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Długoterminowej.


Produkt "Pożyczka ratalna"
Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” obowiązuje od dnia 01 lipca 2021 r. Z oferty produktowej „Pożyczka ratalna” mogą skorzystać klienci, którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” dostępna jest z okresem kredytowania wynoszącym od 6 do 36 miesięcy, w kwotach od 800,00 zł do 15.000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 118,81 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 5.273,40 zł, oprocentowanie stałe 7,20 %, całkowity koszt kredytu 2.273,40 zł (w tym: prowizja 1.571,40 zł, odsetki 178,20 zł, opłata hapiserwis 523,80 zł), 18 miesięcznych rat: 17 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 292,97 zł, ostatnia 18 miesięczna rata w wysokości 292,91 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki ratalnej.Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych pożyczkobiorców jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa. Wszelkie informację dotyczące przetwarzania danych osobowych, w szczególności dotyczące praw osób, których dane są przetwarzane zamieszczone zostały w klauzuli informacyjnej, którą klient otrzymuje przy zawarciu Umowy Pożyczki oraz która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci. Z Administratorem można się skontaktować poprzez adres email: bok@hapipozyczki.pl, telefonicznie pod numerem 22 395 85 87 (koszt połączenia według taryfy operatora) lub pisemnie na adres siedziby Administratora. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można się skontaktować poprzez email: privacy_pl@ipfdigital.com lub pisemnie na adres IPF Polska Sp. z o. o. Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa (z adnotacją „IOD”).
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska Sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.
Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 395 85 87 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości.