HapiPożyczki na raty
Jeżeli planujesz spędzić tegoroczne wakacje dużo zwiedzając i podróżując, ale noclegi w wymarzonych lokalizacjach są już niedostępne w wybranym terminie to jeszcze nic straconego. Ciekawą i coraz popularniejszą formą spędzania aktywnego urlopu jest podróżowanie kamperem. Eksperci hapipożyczek postanowili sprawdzić, czy takie rozwiązanie to ta...

Wakacje w kamperze – czy będą tańsze niż w hotelu?

2020 M07 29

Jeżeli planujesz spędzić tegoroczne wakacje dużo zwiedzając i podróżując, ale noclegi w wymarzonych lokalizacjach są już niedostępne w wybranym terminie to jeszcze nic straconego. Ciekawą i coraz popularniejszą formą spędzania aktywnego urlopu jest podróżowanie kamperem. Eksperci hapipożyczek postanowili sprawdzić, czy takie rozwiązanie to tańsza alternatywa dla hoteli i apartamentów.

Trwają wakacje, większość z nas albo właśnie jest na urlopie albo za chwilę wyjeżdża. W tym roku Polacy chętnie wybierają się nad Bałtyk, na Pojezierze Mazurskie lub na piesze i rowerowe wycieczki górskie. Epidemia koronawirusa sprawiła, że wracamy do korzeni i rezygnujemy z wakacji za granicą, co z kolei oznacza przepełnione pensjonaty i hotele w popularnych polskich lokalizacjach. Jeżeli nie zdążyliśmy zarezerwować noclegów wcześniej to prawdopodobnie nie znajdziemy nic na ostatnią chwilę. Warto wówczas pomyśleć o wyjeździe kamperem, czyli dużym samochodem z funkcją mieszkania. Kampery stają się w Polsce coraz popularniejsze, dlatego w Internecie znajdziemy dużo wypożyczalni. Bez wątpienia łatwiej znaleźć miejsce na kempingu lub bezpieczne miejsce parkingowe niż nocleg w popularnym nadmorskim kurorcie. Czy jednak takie rozwiązanie będzie finansowo konkurencyjne dla tradycyjnych form spędzania wakacji? Czy opłaca się postawić na mobilne wakacje? Na to pytanie odpowiedzą eksperci hapipożyczek. 

Rezerwacja kampera

Coraz więcej firm w Polsce zajmuje się wypożyczaniem kamperów, dzięki czemu znajdziemy w ich ofercie zarówno małe pojazdy wielkości klasycznego samochodu dostawczego, jak też kampery wielkości małych autokarów. Musimy jednak pamiętać, że wraz z rozmiarem oraz różnorodnymi udogodnieniami cena będzie wzrastać. Wczasy kamperem dla czteroosobowej rodziny poza sezonem (!) to koszt ok. 400 złotych za dobę. W sezonie te ceny sięgają do nawet 600-700 złotych. Kwota staje się naprawdę wysoka, jeżeli pomnożymy ją przez 7 dni. Za wynajęcie pojazdu w sezonie na cały tydzień zapłacimy między 4200, a 4900 złotych. Do kosztów wyjazdu należy doliczyć też paliwo, a warto tutaj pamiętać, że przeciętny kamper spala średnio od 10 do 15 litrów na 100 km.

Parkowanie

Inaczej niż w większości europejskich krajów, nie mamy na szczęście w Polsce zakazu parkowania kamperem „na dziko”. Powinniśmy jednak pamiętać, że nie wolno parkować w lasach ani na terenach prywatnych. Pomocne mogą okazać się doświadczenia innych kamperowców, którzy wiedzą gdzie można za darmo i bez prawnych konsekwencji zaparkować pojazd, i chętnie dzielą się różnymi wskazówkami na forach internetowych.

Miejsce dla kampera na kempingu w popularnych miejscowościach turystycznych kosztuje średnio 30-50 złotych za dobę. W niektórych miejscach doliczana jest także dopłata za prąd (zwykle ok. 10 złotych za dobę) lub większą liczbę osób. Dobrym rozwiązaniem jest zatem ominięcie tego wydatku i próba zaparkowania kampera za darmo z dala od turystycznego zgiełku. Dzięki temu możemy też lepiej poznać daną okolicę i być w bliskim kontakcie z przyrodą.

Podsumowując, na tygodniowe wakacje w kamperze dla czteroosobowej rodziny trzeba odłożyć przynajmniej 4000, a nawet 5250 złotych, jeżeli zdecydujemy się na nocleg na kempingu. Do tej kwoty należy doliczyć koszty paliwa oraz wyżywienia. Suma może wydawać się spora, ale nie zapominajmy o zaletach caravaningu – kompletnej niezależności i pełnej mobilności. Poza tym, w tym roku może być to jedyna szansa na spędzenie wakacji w wymarzonym miejscu.

Podróżowanie kamperem to coraz modniejsze hobby i jeżeli będziemy je rozpatrywać właśnie w takim kontekście to jego cena nie będzie już taka wysoka. Pasjonaci żeglarstwa, wędkarstwa czy sportów wodnych także ponoszą dodatkowe koszty realizowania swojego hobby w czasie wakacji, a dodatkowo muszą doliczyć ceny noclegów w apartamencie bądź hotelu. Wynajęcie kampera to połączenie wakacji i hobby w jednym, a także możliwość spędzenia wyjątkowego czasu z całą rodziną. 

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 18:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
Sprzedaż
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości (dalej jako IPF Polska Sp. z o.o. lub hapipożyczki). IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim oraz jako członek Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (wcześniej Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce) stosuje Zasady Dobrych Praktyk i przeszła pozytywnie Audyt Etyczny.
Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Produkt „Pożyczka Długoterminowa”
Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” obowiązuje od dnia 1 lipca 2021r i dotyczy pożyczki oferowanej wyłącznie przez Internet (online). Z oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci (konsumenci nieposiadający aktywnej umowy pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku), którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” dostępna jest z okresem kredytowania od 12 do 36 miesięcy, w kwotach od 2 000 zł do 15 000 zł. Poziom pozaodsetkowych kosztów oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” wynosi 0,42% miesięcznie.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,80%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 17.268,00 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 2.268,00 zł (w tym: prowizja 1.701,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata za hapiserwis 567,00 zł), 36 miesięcznych rat: 35 pierwszych miesięcznych równych rat w wysokości po 479,67 zł., ostatnia 36 miesięczna rata w wysokości 479,55 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Długoterminowej.


Produkt "Pożyczka ratalna"
Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” obowiązuje od dnia 01 lipca 2021 r. Z oferty produktowej „Pożyczka ratalna” mogą skorzystać klienci, którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” dostępna jest z okresem kredytowania wynoszącym od 6 do 36 miesięcy, w kwotach od 800,00 zł do 15.000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 118,81 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 5.273,40 zł, oprocentowanie stałe 7,20 %, całkowity koszt kredytu 2.273,40 zł (w tym: prowizja 1.571,40 zł, odsetki 178,20 zł, opłata hapiserwis 523,80 zł), 18 miesięcznych rat: 17 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 292,97 zł, ostatnia 18 miesięczna rata w wysokości 292,91 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki ratalnej.Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych pożyczkobiorców jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa. Wszelkie informację dotyczące przetwarzania danych osobowych, w szczególności dotyczące praw osób, których dane są przetwarzane zamieszczone zostały w klauzuli informacyjnej, którą klient otrzymuje przy zawarciu Umowy Pożyczki oraz która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci. Z Administratorem można się skontaktować poprzez adres email: bok@hapipozyczki.pl, telefonicznie pod numerem 22 395 85 87 (koszt połączenia według taryfy operatora) lub pisemnie na adres siedziby Administratora. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można się skontaktować poprzez email: privacy_pl@ipfdigital.com lub pisemnie na adres IPF Polska Sp. z o. o. Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa (z adnotacją „IOD”).
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska Sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.
Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 395 85 87 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości.