HapiPożyczki na raty
To już ostatni dzwonek, by poprawić wygląd swojej sylwetki przed nadchodzącym latem. Miłośnicy siłowni, basenów lub klubów fitness mają w tym roku utrudnione zadanie, jednak po kilku tygodniach spędzonych w domu, aktywność na świeżym powietrzu wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Eksperci hapipożyczek sprawdzili, co i za ile trzeba kupić, by r...

Sport w dobie pandemii – ile kosztuje bieganie?

2020 M05 20

To już ostatni dzwonek, by poprawić wygląd swojej sylwetki przed nadchodzącym latem. Miłośnicy siłowni, basenów lub klubów fitness mają w tym roku utrudnione zadanie, jednak po kilku tygodniach spędzonych w domu, aktywność na świeżym powietrzu wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Eksperci hapipożyczek sprawdzili, co i za ile trzeba kupić, by rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. 

Bieganie jest jednym z najpopularniejszych i – wydawać by się mogło – najprostszym sposobem na poprawienie swojej kondycji i figury w obecnych czasach. Ma ono wielu zwolenników, można za jego pomocą zadbać o swoją sylwetkę, zdrowie i dobre samopoczucie. Oczywiście pod warunkiem, że zabierzemy się do niego z głową. Bieganie uważane jest również za jedną najdostępniejszych finansowo aktywności sportowych. W teorii wystarczą do niego buty, dres i trochę przestrzeni na świeżym powietrzu. Dziś sprawdzamy, czy jest tak naprawdę i liczymy, ile kosztuje przygotowanie do sezonu biegowego.

Najważniejszym zakupem przed pierwszą, dłuższą przebieżką są oczywiście buty. Są one kluczowe, ponieważ dobrze dobrane uczynią ten sport nie tylko przyjemniejszym, ale także o wiele bezpieczniejszym - ich zadaniem jest uchronić nas przed niechcianymi kontuzjami. Wybierając je musimy wiedzieć, po jakim podłożu najczęściej będziemy biegać. Inne buty przeznaczane są dla biegaczy, którzy trenują na asfalcie, a inne dla osób wybierających biegi przełajowe po lesie. Podłoże ma bowiem różną twardość i w związku z tym buty do biegania posiadają różny stopień amortyzacji. 
Niezależnie jednak od tego, gdzie przyjdzie nam biegać, to za buty średniej klasy w sieciowym sklepie sportowym zapłacić nam przyjdzie ok 100 zł. Jeżeli udamy się jednak do wyspecjalizowanego sklepu dla biegaczy i będziemy chcieli zainwestować w buty jednej z wiodących sportowych marek, to koszt takiego zakupu wzrośnie już do ok. 400 zł. Warto jednak dodać, że górnej granicy w tym zakresie nie ma.

Opisaliśmy powyżej zakup wyłącznie butów. Co z resztą wyposażenia? Jeżeli nie posiadamy wygodnego stroju sportowego i to w wariantach umożliwiających uprawianie biegania przy różnych warunkach pogodowych, to musimy się liczyć z kolejnymi wydatkami. Za koszulkę średniej klasy w supermarkecie sportowym zapłacimy ok. 50 zł, za bluzę 80 zł, prostą wiatrówkę 60 zł, spodenki i leginsy po 50 zł, a za długie dresowe spodnie 80 zł. Jeśli jednak marzą nam się sprawdzone i znane marki sportowe ze sklepu dla biegaczy, to cena za nasz koszyk szybko zaczyna szybować w górę. Koszulka w tym wariancie będzie kosztowała już przynajmniej 150 zł, bluza 200 zł, wiatrówka 300 zł, spodenki 150 zł, a leginsy i spodnie po ok. 200 zł.

Nie zapominajmy jednak o ochronie głowy. Dobrze jest pomyśleć o czapce, czy opasce. W sportowym supermarkecie zapłacimy za jedno i drugie po ok. 30 zł. W sklepie dla biegaczy czapeczka to już wydatek ok 100 zł, a opaska, którą możemy założyć na głowę, szyję lub skręcić w czapkę kosztuje już 80 zł. Jeżeli ktoś lubi słuchać muzyki, to może jeszcze zainwestować w opaskę na ramię, w której będzie mógł trzymać podczas biegania telefon i puszczać sobie motywujące do ruchu dźwięki. W supermarkecie za taki gadżet zapłacimy ok. 20 zł. Oczywiście możemy również mierzyć swoje osiągi i kontrolować pracę naszego organizmu za pomocą specjalnych zegarków. W tym przypadku ceny są bardzo zróżnicowane, ponieważ za proste urządzenie ze sportowego sklepu sieciowego zapłacimy ok. 80 zł, a za profesjonalny sprzęt od uznanego producenta aż 1 tys. zł. Warto dodać, że tu podobnie jak w przypadku butów, górnej granicy cenowej nie ma.

Bieganie w przestrzeni miejskiej lub w parkach wiąże się - w dobie pandemii - z noszeniem obowiązkowej maseczki zakrywającej nos i usta. Nie trzeba być wyczynowym sportowcem, żeby wiedzieć, że bieganie z zakrytą twarzą to nic przyjemnego, dlatego warto kupić maseczkę stworzoną specjalnie dla osób aktywnych. Jej koszt jest w prawdzie o wiele wyższy od standardowych, bawełnianych maseczek, bo ok. 100-200 złotych, ale poza tym, że jest tak skonstruowana, by maksymalnie ułatwić biegaczowi oddychanie to posiada także najlepsze, wymienne filtry, używane w maseczkach antysmogowych. Osoby, które nie potrafią sobie wyobrazić biegania z zasłoniętymi ustami mogą wybrać się na trening do lasu, gdzie noszenie maski nie jest obowiązkowe.

Reasumując, jak wynika z kalkulacji ekspertów hapipożyczek, pełne wyposażenie w podstawowym wariancie kosztuje ok. 500 zł. Jednak już taki sam komplet zbudowany z produktów uznanych marek zapłacimy przynajmniej ok. 1 800 zł. Nie dodaliśmy w tym przypadku kosztu zakupy zegarka, którego cena waha się od 80 zł do 1 tys. zł.

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 16:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
IPF Polska Sp. z o. o.
Inflancka 4A
00-189 Warszawa
Pożyczka Długoterminowa
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000333174 NIP: 7010191956, REGON: 141948913, o kapitale zakładowym 20.550.000,00 zł. IPF Polska sp. z o.o. prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych jest IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa (KRS: 0000333174). Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania przez niego danych osobowych, w szczególności dotyczące praw, osób których dane dotyczą w związku z przedmiotowym przetwarzaniem, zamieszczone zostały w Polityce Prywatności, która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci.
Z Administratorem można skontaktować się poprzez: adres e-mail - bok@hapipozyczki.pl; telefonicznie pod numerem - 22 263 09 55 (koszt połączenia według taryfy operatora); lub pisemnie na adres siedziby Administratora.
Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można skontaktować się poprzez: (1) adres e-mail - privacy@ipfpolska.pl lub privacy_pl@ipfdigital.com; bądź (2) pisemnie na adres siedziby Administratora (z adnotacją „IOD”)."
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 263 09 55 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-189) przy ul. Inflanckiej 4A, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł.