HapiPożyczki na raty
Długi weekend w sierpniu to świetna okazja, żeby złapać wakacyjne promienie słońca, nawet jeżeli urlop już dawno za nami. Jeden dzień wolnego 16 sierpnia w piątek pozwoli na spędzenie nawet 4 pozytywnych dni poza domem, a to doskonały pomysł, biorąc pod uwagę nadchodzący koniec wakacji i związane z nim obowiązki. Eksperci hapipożyczek sprawdzili, jak niedr...

Ile kosztuje długi weekend na ostatnią chwilę?

2019 M08 12

Długi weekend w sierpniu to świetna okazja, żeby złapać wakacyjne promienie słońca, nawet jeżeli urlop już dawno za nami. Jeden dzień wolnego 16 sierpnia w piątek pozwoli na spędzenie nawet 4 pozytywnych dni poza domem, a to doskonały pomysł, biorąc pod uwagę nadchodzący koniec wakacji i związane z nim obowiązki. Eksperci hapipożyczek sprawdzili, jak niedrogo zorganizować długi weekend last minute. 
 
O ile można zaryzykować stwierdzenie, że na organizację wyjazdu za granicę dla 4-osobowej rodziny w rozsądnym budżecie może być już za późno, o tyle na zaplanowanie długiego weekendu last minute w Polsce wciąż jest szansa. Prawdopodobnie, większość Polaków wybierze na ten czas nadmorskie kurorty i Zakopane, dlatego warto wziąć pod uwagę nie tylko tańsze, ale też mniej zatłoczone destynacje.

Badania naukowców z australijskiego University of Queensland dowodzą, że kontakt z przyrodą zmniejsza ryzyko wystąpienia depresji i pozytywnie wpływa na poczucie szczęścia, dlatego eksperci hapipożyczek przygotowali zestawienie kosztów wyjazdu w trzy różne miejsca w Polsce dla rodziny z dwójką dzieci, w które można pojechać za mniej niż 2000 złotych. 

Pojezierze Wielkopolskie

Jeziora to wbrew powszechnej opinii nie tylko Mazury. Zaledwie godzinę drogi od Poznania można znaleźć krainę tysiąca jezior. Pojezierze Wielkopolskie słynie nie tylko z legendarnego Gopła, ale też z wyjątkowej czystości jeziora Powidzkiego czy niezwykle rozwiniętej roślinności. To też doskonałe miejsce dla miłośników historii i zabytków. Warto odwiedzić m.in. Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Katedrę Gnieźnieńską czy Biskupin.

- Według naszych wyliczeń małżeństwo z dwójką dzieci, wybierając się na 3 noce na Pojezierze Wielkopolskie zapłaci ok. 1700 złotych, zakładając że wybiorą najtańszą opcję noclegu, śniadanie przygotują samodzielnie, a na obiad i kolację wybiorą się do niezbyt drogiej restauracji. Koszty uwzględniają też bilety do muzeum, drobne pamiątki oraz dodatkowe wydatki na lody czy gofry, wyłączając jedynie transport – mówi Marcin Młodziński, Product Manager w hapipożyczkach. 

Góry Sowie

Jeśli nie Tatry to… Góry Sowie! Być może nie należą do najwyższych, ale mają niezwykle magnetyczną energię, dzięki czemu stają się interesującą propozycją na wypoczynek w długi weekend. Są wypełnione po brzegi tajemniczymi szlakami i niespotykanym pięknem natury. Jednym z najciekawszych, wciąż nie do końca odkrytych miejsc jest podziemne miasto Kompleks Riese. W Górach Sowich doskonale odnajdą się też miłośnicy zdobywania szczytów – najwyższy szczyt, Wielka Sowa wznosi się na 1015 m. n.p.m. Koszt 3-dniowej wycieczki w Góry Sowie dla 4-osobowej rodziny to według wyliczeń ekspertów hapipożyczek ok. 1600 złotych, z uwzględnieniem biletów do Sztolni Walimskich Riese. 

Bory Tucholskie

Obcowanie z naturą uszczęśliwia, a najlepszym miejscem na taki wypoczynek są Bory Tucholskie. Dzika przyroda ogromnego kompleksu borów sosnowych zapiera dech w piersiach. Można w nich odnaleźć fragmenty pierwotnej puszczy oraz niespotykane nigdzie indziej w Polsce gatunki ptaków. Bory Tucholskie mogą pochwalić się czterema parkami krajobrazowymi oraz kilkunastoma unikalnymi rezerwatami. To jednak także doskonałe miejsce dla wielbicieli sportów wodnych, pieszych wędrówek, rowerzystów czy pasjonatów zbierania grzybów. Przybliżona kwota, jaką musi wydać tutaj małżeństwo z dwójką dzieci to 1700 złotych. 

- Czas urlopu większość rodzin ma już za sobą, a wakacje zwykle bardzo naruszają domowy budżet, dlatego wyciągnięcie nawet tak stosunkowo niedużej kwoty może sprawić problem. Często też zdarza się tak, że o ile długi urlop planujemy z dużym wyprzedzeniem, o tyle wyjazd na długi weekend to zwykle spontaniczna decyzja. Organizacja go na ostatnią chwilę może być finansowym wyzwaniem, dlatego warto wówczas pomyśleć o wsparciu się pożyczką pozabankową. To najlepsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę, jak niewiele czasu zostało do 15 sierpnia – na hapipożyczkę nie trzeba długo czekać, wystarczy złożyć wniosek i wybrać kwotę oraz ilość rat, by pieniądze pojawiły się na koncie w krótkim czasie. Dokładny koszt pożyczki uzależniony jest od potrzeb i możliwości finansowych klienta - informuje Marcin Młodziński. 

Do długiego weekendu coraz bliżej, więc jeśli marzenia o sierpniowym weekendzie dla całej rodziny mają się spełnić to już ostatni moment, by zacząć je organizować. 

O hapipożyczkach:
Firma IPF Polska Sp. z. o.o., należy do notowanej na londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Grupy International Personal Finance PLC, której korzenie sięgają 1880 roku, firma jest liderem na rynku pożyczek konsumenckich w Europie Środkowowschodniej, Meksyku oraz Finlandii, Estonii, Łotwie i Australii. 
Spółka IPF Polska Sp. z o.o. powstała w grudniu 2014 r. w Warszawie i oferuje pożyczki pod marką hapipożyczki. 
W marcu 2015 roku Grupa IPF PLC  z siedzibą w Leeds (UK) kupiła fińską spółkę MCB Finance operującą w krajach bałtyckich oraz Australii. Akwizycja spowodowała połączenie IPF Polska Sp z o.o. i MCB Finanse i nowa firma rozpoczęła działalność pod nazwą IPF Digital, a hapipożyczki weszły w skład portfolio marek i produktów zarządzanych przez IPF Digital. Dziś IPF Digital oferuje swoje pożyczki w 8 krajach: Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Polska, Hiszpania, Meksyk oraz Australia i przygotowuje się do ekspansji na kolejne rynki międzynarodowe.

Kontakt dla mediów: 
Monika Dzieniak – Kwiatkowska
monika.dzieniak@ipfdigital.com
+48 518 727 412 

Bartosz Olejniczak
b.olejniczak@bridge.pl 
501 812 085

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 16:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
IPF Polska Sp. z o. o.
Inflancka 4A
00-189 Warszawa
Pożyczka Długoterminowa
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000333174 NIP: 7010191956, REGON: 141948913, o kapitale zakładowym 20.550.000,00 zł. IPF Polska sp. z o.o. prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych jest IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa (KRS: 0000333174). Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania przez niego danych osobowych, w szczególności dotyczące praw, osób których dane dotyczą w związku z przedmiotowym przetwarzaniem, zamieszczone zostały w Polityce Prywatności, która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci.
Z Administratorem można skontaktować się poprzez: adres e-mail - bok@hapipozyczki.pl; telefonicznie pod numerem - 22 263 09 55 (koszt połączenia według taryfy operatora); lub pisemnie na adres siedziby Administratora.
Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można skontaktować się poprzez: (1) adres e-mail - privacy@ipfpolska.pl lub privacy_pl@ipfdigital.com; bądź (2) pisemnie na adres siedziby Administratora (z adnotacją „IOD”)."
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 263 09 55 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-189) przy ul. Inflanckiej 4A, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł.