HapiPożyczki na raty
Samochody przypominają coraz bardziej komputery, ponieważ są wyposażane w różne zaawansowane systemy. Najczęściej można nimi sterować poprzez wbudowaną jednostkę. Zaawansowane, multimedialne radio można jednak także dokupić samemu.Klasyczne radio w samochodzie służyło przede wszystkim do słuchania muzyki. Z czasem takie urządzenia zostały rozbudowan...

Nowoczesna jednostka multimedialna uprzyjemni i ułatwi Ci podróż

2022 M06 06

Samochody przypominają coraz bardziej komputery, ponieważ są wyposażane w różne zaawansowane systemy. Najczęściej można nimi sterować poprzez wbudowaną jednostkę. Zaawansowane, multimedialne radio można jednak także dokupić samemu.

Klasyczne radio w samochodzie służyło przede wszystkim do słuchania muzyki. Z czasem takie urządzenia zostały rozbudowane o funkcję nawigacji. Współczesne radia 2 DIN to prawdziwe małe komputery, w których można zainstalować wiele przydatnych aplikacji.

Czym różni się radio 2 DIN od 1 DIN?

Radio samochodowe z dużym ekranem określane jest jako 2 DIN. Trzeba zatem na początek wytłumaczyć, skąd takie oznaczenie. W starszych samochodach montowane były fabrycznie radia, które nosiły określenie 1 DIN. To nic innego jak niemieckie określenie normy regulującej rozmiar wnęki przeznaczonej na radio w samochodzie (ISO 7736). Taka wnęka 1 DIN ma rozmiar 180×50 mm. Łatwo się domyślić, że radio 2 DIN jest dwa razy większe od 1 DIN, a wnęka pod takie urządzenie w aucie to 180×100 mm.

Jak widać, chodzi tak naprawdę o różnicę w szerokości. Trzeba zatem zwrócić uwagę, jaki rodzaj radia zmieści się w naszym samochodzie. Można obejść ten problem, stosując specjalną ramkę montażową, ale wtedy najlepiej poprosić o pomoc fachowca. Należy dodać, że takie radio multimedialne jest coraz częściej wyposażone w duży, dotykowy ekran, a do tego działa na oprogramowaniu Android.

Jak sfinansować zakup multimedialnego radia do samochodu?

Multimedialne radia samochodowe z dużym wyświetlaczem to coraz bardziej zaawansowane urządzenia wyposażone w nowoczesne rozwiązania. To również wpływa na ich cenę. Aby kupić takie radio, trzeba wydać od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Co zrobić, gdy nie mamy takiej kwoty? 

– W niektórych przypadkach najlepsze rozwiązanie to zaciągnięcie pożyczki – zwraca uwagę ekspert Izabela Kochańska-Lubowiecka Digital Business Director, hapipożyczki – Najszybciej pożyczymy pieniądze na rynku pozabankowym. W tym przypadku najlepiej zdecydować się na pożyczkę na raty. Dlaczego? To najwygodniejszy sposób spłaty zobowiązania. Wysokość raty można łatwo dostosować do możliwości domowego budżetu. Nie bez znaczenia jest także to, że taka pożyczka pozwala pożyczyć zdecydowanie wyższą kwotę niż chwilówka – podkreśla ekspert.

Co powinno mieć nowoczesne radio samochodowe 2 DIN?

Bez wątpienia nowoczesne, multimedialne radio samochodowe jest ogromnym wsparciem w podróży autem, ale także może uprzyjemniać długą podróż. Wszystko oczywiście zależy od tego, jakie funkcje ma urządzenie i w jakie aplikacje je wyposażymy. Co powinno się znaleźć w naszym multimedialnym radiu? 

Jeśli chodzi o rozwiązania i aplikacje przydatne w podróży, to przede wszystkim potrzebna jest dobra nawigacja. Radio 2 DIN powinno mieć zatem wbudowany moduł GPS. To jednak nie wszystko, ponieważ będzie potrzebne jeszcze dobre oprogramowanie nawigacji. Na rynku jest dostępnych wiele płatnych rozwiązań tego typu, ale dobrze sprawdzają się również ich darmowe odpowiedniki. Najpopularniejsza aplikacja do nawigacji to Google Maps. Inna opcja to polski Yanosik, który łączy w sobie funkcje nawigacji, CB radia i antyradaru. Jeśli zależy nam na szczegółowych danych o natężeniu ruchu w czasie rzeczywistym, warto zainstalować aplikację Waze.

W czasie przemierzania dalekich tras warto zadbać także o umilenie sobie i pasażerom podróży. Najlepiej sprawdzają się w tym zakresie różne aplikacje muzyczne, takie jak Muzyka Google Play czy Spotify. Mogą przydać się także intuicyjne, popularne komunikatory, w tym m.in. WhatsApp, Facebook Messenger, Skype czy Textra. Jeśli ktoś lubi słuchać w czasie podróży autem podcastów lub audiobooków, powinien również zainstalować odpowiednie oprogramowanie w swoim multimedialnym radiu. Mogą to być aplikacje takie jak np. Pocket Casts, Stitcher, Audible itp.   

Radio samochodowe z dużym ekranem – na co zwrócić uwagę?

Na rynku można znaleźć wiele różnych modeli radia samochodowego 2 DIN. Właściwie każdy producent próbuje się odróżnić od konkurencji, wprowadzając własne rozwiązania i funkcje. Wiele z nich oczywiście się powtarza. Tym bardziej warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii. Radio musi oczywiście pasować do naszego samochodu. Warto jednak także, żeby było wyposażone w odpowiednie złącza, które pozwolą podłączyć wszystkie głośniki, wzmacniacz, subwoofer itd. Należy także sprawdzić, czy radio ma przejrzysty i czytelny ekran, co znacznie ułatwi korzystanie z niego bez względu na porę dnia.

Przyda się także wejście USB, które pozwoli korzystać z plików umieszczonych w pamięci masowej albo w telefonie. W drugim przypadku jeszcze lepszy jest Bluetooth pozwalający błyskawicznie połączyć smartfon z radiem. Najlepiej wybrać radio z panelem dotykowym, co ułatwi jego obsługę. Warto także zwrócić uwagę, czy można do niego podłączyć kamerę cofania znacznie ułatwiającą manewrowanie samochodem.

Trudno dziś wyobrazić sobie podróż samochodem bez nawigacji czy innych aplikacji, których zadaniem jest wspomaganie jazdy, utrzymywanie komunikacji i rozrywka. Zaawansowane radia multimedialne z ekranami pozwalają nie tylko instalować wybrane oprogramowanie – można je także połączyć z różnymi systemami samochodu jak np. kamera cofania.

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 16:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
IPF Polska Sp. z o. o.
Inflancka 4A
00-189 Warszawa
Pożyczka Długoterminowa
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000333174 NIP: 7010191956, REGON: 141948913, o kapitale zakładowym 20.550.000,00 zł. IPF Polska sp. z o.o. prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych jest IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa (KRS: 0000333174). Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania przez niego danych osobowych, w szczególności dotyczące praw, osób których dane dotyczą w związku z przedmiotowym przetwarzaniem, zamieszczone zostały w Polityce Prywatności, która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci.
Z Administratorem można skontaktować się poprzez: adres e-mail - bok@hapipozyczki.pl; telefonicznie pod numerem - 22 263 09 55 (koszt połączenia według taryfy operatora); lub pisemnie na adres siedziby Administratora.
Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można skontaktować się poprzez: (1) adres e-mail - privacy@ipfpolska.pl lub privacy_pl@ipfdigital.com; bądź (2) pisemnie na adres siedziby Administratora (z adnotacją „IOD”)."
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 263 09 55 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-189) przy ul. Inflanckiej 4A, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł.