HapiPożyczki na raty
Samochody przypominają coraz bardziej komputery, ponieważ są wyposażane w różne zaawansowane systemy. Najczęściej można nimi sterować poprzez wbudowaną jednostkę. Zaawansowane, multimedialne radio można jednak także dokupić samemu.Klasyczne radio w samochodzie służyło przede wszystkim do słuchania muzyki. Z czasem takie urządzenia zostały rozbudowan...

Nowoczesna jednostka multimedialna uprzyjemni i ułatwi Ci podróż

2022 M06 06

Samochody przypominają coraz bardziej komputery, ponieważ są wyposażane w różne zaawansowane systemy. Najczęściej można nimi sterować poprzez wbudowaną jednostkę. Zaawansowane, multimedialne radio można jednak także dokupić samemu.

Klasyczne radio w samochodzie służyło przede wszystkim do słuchania muzyki. Z czasem takie urządzenia zostały rozbudowane o funkcję nawigacji. Współczesne radia 2 DIN to prawdziwe małe komputery, w których można zainstalować wiele przydatnych aplikacji.

Czym różni się radio 2 DIN od 1 DIN?

Radio samochodowe z dużym ekranem określane jest jako 2 DIN. Trzeba zatem na początek wytłumaczyć, skąd takie oznaczenie. W starszych samochodach montowane były fabrycznie radia, które nosiły określenie 1 DIN. To nic innego jak niemieckie określenie normy regulującej rozmiar wnęki przeznaczonej na radio w samochodzie (ISO 7736). Taka wnęka 1 DIN ma rozmiar 180×50 mm. Łatwo się domyślić, że radio 2 DIN jest dwa razy większe od 1 DIN, a wnęka pod takie urządzenie w aucie to 180×100 mm.

Jak widać, chodzi tak naprawdę o różnicę w szerokości. Trzeba zatem zwrócić uwagę, jaki rodzaj radia zmieści się w naszym samochodzie. Można obejść ten problem, stosując specjalną ramkę montażową, ale wtedy najlepiej poprosić o pomoc fachowca. Należy dodać, że takie radio multimedialne jest coraz częściej wyposażone w duży, dotykowy ekran, a do tego działa na oprogramowaniu Android.

Jak sfinansować zakup multimedialnego radia do samochodu?

Multimedialne radia samochodowe z dużym wyświetlaczem to coraz bardziej zaawansowane urządzenia wyposażone w nowoczesne rozwiązania. To również wpływa na ich cenę. Aby kupić takie radio, trzeba wydać od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Co zrobić, gdy nie mamy takiej kwoty? 

– W niektórych przypadkach najlepsze rozwiązanie to zaciągnięcie pożyczki – zwraca uwagę ekspert Izabela Kochańska-Lubowiecka Digital Business Director, hapipożyczki – Najszybciej pożyczymy pieniądze na rynku pozabankowym. W tym przypadku najlepiej zdecydować się na pożyczkę na raty. Dlaczego? To najwygodniejszy sposób spłaty zobowiązania. Wysokość raty można łatwo dostosować do możliwości domowego budżetu. Nie bez znaczenia jest także to, że taka pożyczka pozwala pożyczyć zdecydowanie wyższą kwotę niż chwilówka – podkreśla ekspert.

Co powinno mieć nowoczesne radio samochodowe 2 DIN?

Bez wątpienia nowoczesne, multimedialne radio samochodowe jest ogromnym wsparciem w podróży autem, ale także może uprzyjemniać długą podróż. Wszystko oczywiście zależy od tego, jakie funkcje ma urządzenie i w jakie aplikacje je wyposażymy. Co powinno się znaleźć w naszym multimedialnym radiu? 

Jeśli chodzi o rozwiązania i aplikacje przydatne w podróży, to przede wszystkim potrzebna jest dobra nawigacja. Radio 2 DIN powinno mieć zatem wbudowany moduł GPS. To jednak nie wszystko, ponieważ będzie potrzebne jeszcze dobre oprogramowanie nawigacji. Na rynku jest dostępnych wiele płatnych rozwiązań tego typu, ale dobrze sprawdzają się również ich darmowe odpowiedniki. Najpopularniejsza aplikacja do nawigacji to Google Maps. Inna opcja to polski Yanosik, który łączy w sobie funkcje nawigacji, CB radia i antyradaru. Jeśli zależy nam na szczegółowych danych o natężeniu ruchu w czasie rzeczywistym, warto zainstalować aplikację Waze.

W czasie przemierzania dalekich tras warto zadbać także o umilenie sobie i pasażerom podróży. Najlepiej sprawdzają się w tym zakresie różne aplikacje muzyczne, takie jak Muzyka Google Play czy Spotify. Mogą przydać się także intuicyjne, popularne komunikatory, w tym m.in. WhatsApp, Facebook Messenger, Skype czy Textra. Jeśli ktoś lubi słuchać w czasie podróży autem podcastów lub audiobooków, powinien również zainstalować odpowiednie oprogramowanie w swoim multimedialnym radiu. Mogą to być aplikacje takie jak np. Pocket Casts, Stitcher, Audible itp.   

Radio samochodowe z dużym ekranem – na co zwrócić uwagę?

Na rynku można znaleźć wiele różnych modeli radia samochodowego 2 DIN. Właściwie każdy producent próbuje się odróżnić od konkurencji, wprowadzając własne rozwiązania i funkcje. Wiele z nich oczywiście się powtarza. Tym bardziej warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii. Radio musi oczywiście pasować do naszego samochodu. Warto jednak także, żeby było wyposażone w odpowiednie złącza, które pozwolą podłączyć wszystkie głośniki, wzmacniacz, subwoofer itd. Należy także sprawdzić, czy radio ma przejrzysty i czytelny ekran, co znacznie ułatwi korzystanie z niego bez względu na porę dnia.

Przyda się także wejście USB, które pozwoli korzystać z plików umieszczonych w pamięci masowej albo w telefonie. W drugim przypadku jeszcze lepszy jest Bluetooth pozwalający błyskawicznie połączyć smartfon z radiem. Najlepiej wybrać radio z panelem dotykowym, co ułatwi jego obsługę. Warto także zwrócić uwagę, czy można do niego podłączyć kamerę cofania znacznie ułatwiającą manewrowanie samochodem.

Trudno dziś wyobrazić sobie podróż samochodem bez nawigacji czy innych aplikacji, których zadaniem jest wspomaganie jazdy, utrzymywanie komunikacji i rozrywka. Zaawansowane radia multimedialne z ekranami pozwalają nie tylko instalować wybrane oprogramowanie – można je także połączyć z różnymi systemami samochodu jak np. kamera cofania.

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 18:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
Sprzedaż
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości (dalej jako IPF Polska Sp. z o.o. lub hapipożyczki). IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim oraz jako członek Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (wcześniej Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce) stosuje Zasady Dobrych Praktyk i przeszła pozytywnie Audyt Etyczny.
Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Produkt „Pożyczka Długoterminowa”
Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” obowiązuje od dnia 1 lipca 2021r i dotyczy pożyczki oferowanej wyłącznie przez Internet (online). Z oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci (konsumenci nieposiadający aktywnej umowy pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku), którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” dostępna jest z okresem kredytowania od 12 do 36 miesięcy, w kwotach od 2 000 zł do 15 000 zł. Poziom pozaodsetkowych kosztów oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” wynosi 0,42% miesięcznie.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,80%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 17.268,00 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 2.268,00 zł (w tym: prowizja 1.701,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata za hapiserwis 567,00 zł), 36 miesięcznych rat: 35 pierwszych miesięcznych równych rat w wysokości po 479,67 zł., ostatnia 36 miesięczna rata w wysokości 479,55 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Długoterminowej.


Produkt "Pożyczka ratalna"
Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” obowiązuje od dnia 01 lipca 2021 r. Z oferty produktowej „Pożyczka ratalna” mogą skorzystać klienci, którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” dostępna jest z okresem kredytowania wynoszącym od 6 do 36 miesięcy, w kwotach od 800,00 zł do 15.000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 118,81 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 5.273,40 zł, oprocentowanie stałe 7,20 %, całkowity koszt kredytu 2.273,40 zł (w tym: prowizja 1.571,40 zł, odsetki 178,20 zł, opłata hapiserwis 523,80 zł), 18 miesięcznych rat: 17 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 292,97 zł, ostatnia 18 miesięczna rata w wysokości 292,91 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki ratalnej.Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych pożyczkobiorców jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa. Wszelkie informację dotyczące przetwarzania danych osobowych, w szczególności dotyczące praw osób, których dane są przetwarzane zamieszczone zostały w klauzuli informacyjnej, którą klient otrzymuje przy zawarciu Umowy Pożyczki oraz która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci. Z Administratorem można się skontaktować poprzez adres email: bok@hapipozyczki.pl, telefonicznie pod numerem 22 395 85 87 (koszt połączenia według taryfy operatora) lub pisemnie na adres siedziby Administratora. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można się skontaktować poprzez email: privacy_pl@ipfdigital.com lub pisemnie na adres IPF Polska Sp. z o. o. Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa (z adnotacją „IOD”).
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska Sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.
Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 395 85 87 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości.