HapiPożyczki na raty
Większość ludzi nie lubi remontów, ponieważ te kojarzą się z kłopotami, bałaganem, a przede wszystkim z kosztami. Niestety, od czasu do czasu konieczne jest odnowienie każdego z pomieszczeń. Do jednych z najczęściej remontowanych należy kuchnia. Jakie prace warto tam przeprowadzić i ile to kosztuje?W ostatnich latach lockdowny sprawiły, że Polacy za...

Remont kuchni – jakie prace warto przeprowadzić i na jaki wydatek się przygotować?

2022 M02 21

Większość ludzi nie lubi remontów, ponieważ te kojarzą się z kłopotami, bałaganem, a przede wszystkim z kosztami. Niestety, od czasu do czasu konieczne jest odnowienie każdego z pomieszczeń. Do jednych z najczęściej remontowanych należy kuchnia. Jakie prace warto tam przeprowadzić i ile to kosztuje?

W ostatnich latach lockdowny sprawiły, że Polacy zaczęli niemal masowo remontować swoje domy i mieszkania. Oczywiście zakres prac i wydatki bywają różne. Okazuje się, że najwięcej pieniędzy na remont wydają mieszkańcy Warszawy, Krakowa i Katowic, a najmniej – Łodzi i Bydgoszczy. 

Należy podkreślić, że największa grupa Polaków (43,1%) przeprowadza remonty raz na 5 lat, nieco mniej (40,9%) – raz na 3 lata, a jedynie 11,9% - raz w roku. Natomiast z badania przeprowadzonego przez PAYBACK Opinion Poll wynika, że w 2021 roku aż 85% naszych rodaków wykonało mniejsze lub większe remonty. Najczęściej remontowanym pomieszczeniem była kuchnia.

Od czego zależy koszt remontu kuchni?

Kuchnia kuchni nierówna, zatem trudno dokładnie podawać koszty jej remontu. Na ostateczną cenę ma wpływ wiele czynników. Najważniejsze to:
• zakres prac – im większy, tym oczywiście droższy będzie remont, 
• powierzchnia kuchni – wiele prac remontowych jest wycenianych za metr kwadratowy, zatem powierzchnia pomieszczenia ma istotny wpływ na koszty całego remontu, 
• standard wykończenia – nie pozostanie bez znaczenia to, jakie materiały zostaną użyte do remontu, a także czy będą wymieniane również elementy wyposażenia i sprzęty AGD,
• cena robocizny – zależy od ekipy remontowej, miejsca zamieszkania (drożej w dużych miastach), sytuacji na rynku budowlanym itd.

Ile kosztuje remont kuchni w 2022 roku?

Ile pieniędzy zatem trzeba przygotować, żeby zrealizować remont kuchni? Koszty pojawią się już na etapie prac przygotowawczych. To różne przedsięwzięcia, ale w sumie mogą kosztować około 111 zł za mkw. W zależności od zakresu prace instalacyjne mogą kosztować ponad 914 zł za punkt instalacyjny, a prace wykończeniowe – 135 zł za mkw. 

Do tego dochodzą różne koszty dodatkowe (np. montaż baterii czy mebli) – od 50 do 130 zł za godzinę pracy fachowca. W ramach budżetu trzeba również uwzględnić materiały budowlane i wykończeniowe. W rezultacie remont małej kuchni do 5 mkw. może oznaczać wydatek około 15 000 zł, a kuchni o powierzchni 10 mkw – nawet 25 000 zł. 

Jak sfinansować remont kuchni?

Remont kuchni nie należy do najtańszych, co wynika również z naszych kalkulacji. Nie może być inaczej, jeśli w samym tylko grudniu 2021 roku ceny materiałów budowlanych wzrosły o 24% w porównaniu do grudnia 2020 roku, natomiast w całym 2021 roku ta podwyżka wyniosła średnio 12%. Remonty są zatem coraz droższe. W najlepszej sytuacji są oczywiście te osoby, które mają oszczędności i mogą je przeznaczyć na odnowienie kuchni. Co jednak, gdy takich oszczędności brak?

– Alternatywą jest wykonanie remontu kuchni ze wsparciem pożyczki, czyli tzw. finansowanie zewnętrzne. Z badania wykonanego przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, do którego należy także nasza firma, wynika, że skłonność do finansowania wydatków remontowych z kredytów lub pożyczek deklaruje prawie 52% Polaków planujących remonty. Jeszcze w 2020 roku odsetek takich osób wynosił prawie 48% – zwraca uwagę ekspert Izabela Kochańska-Lubowiecka Digital Business Director, hapipożyczki. – Jednocześnie tylko 6,5% naszych rodaków planuje bardzo duże wydatki remontowe. Najwięcej – bo 39,5% – jest takich, którzy chcą maksymalnie ograniczyć koszty remontu – dodaje ekspert Izabela Kochańska-Lubowiecka, hapipożyczki.

Niestety, nie zawsze można radykalnie zredukować wydatki związane z remontem kuchni. Będzie to szczególnie trudne, gdy dodatkowo planuje się wymianę sprzętu AGD. W takiej sytuacji warto wziąć pod uwagę pożyczkę długoterminową, w przypadku której można łatwo dostosować wysokość miesięcznego obciążenia do możliwości finansowych pożyczkobiorcy.

Na jakie prace remontowe zdecydować się w kuchni?

Jaki zakres prac remontowych należy wybrać? Trzeba znaleźć kompromis między możliwościami finansowymi a wielkością remontu. Jeśli kuchnia nie była dawno odnawiana, najczęściej konieczny będzie remont generalny. Wtedy przeważnie trzeba zacząć od prac przygotowawczych. Mogą one obejmować skucie starych płytek zarówno z podłogi, jak i ze ścian, naprawę ubytków i pęknięć na ścianach oraz suficie, wygładzenie ścian i przygotowanie ich do położenia materiału wykończeniowego. Natomiast rzadziej pojawi się konieczność wykonania wylewki na podłodze.

Duży remont nie może pominąć wymiany starych instalacji w kuchni – od elektrycznej, poprzez wodno-kanalizacyjną, aż po założenie nowych grzejników. Jeśli to mniejszy remont, ten etap zwykle jest pomijany. Bez względu jednak na zakres remontu nie obędzie się bez prac wykończeniowych. Najczęściej to układanie płytek i fugowanie, układanie paneli na podłodze, malowanie ścian i sufitów. Dodatkowe prace mogą obejmować wymianę armatury, mebli czy zlewu. Niekiedy konieczny będzie również zakup nowej kuchenki, lodówki lub zmywarki.

Remont kuchni to zwykle duże i kosztowne przedsięwzięcie. Ostateczna cena remontu zależy oczywiście od zakresu prac i zmian wyposażenia, jednak przeważnie nie można liczyć na niskie wydatki. Im rzadziej taki remont w kuchni jest realizowany, tym więcej prac trzeba wykonać.

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 18:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
Sprzedaż
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości (dalej jako IPF Polska Sp. z o.o. lub hapipożyczki). IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim oraz jako członek Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (wcześniej Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce) stosuje Zasady Dobrych Praktyk i przeszła pozytywnie Audyt Etyczny.
Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Produkt „Pożyczka Długoterminowa”
Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” obowiązuje od dnia 1 lipca 2021r i dotyczy pożyczki oferowanej wyłącznie przez Internet (online). Z oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci (konsumenci nieposiadający aktywnej umowy pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku), którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” dostępna jest z okresem kredytowania od 12 do 36 miesięcy, w kwotach od 2 000 zł do 15 000 zł. Poziom pozaodsetkowych kosztów oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” wynosi 0,42% miesięcznie.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,80%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 17.268,00 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 2.268,00 zł (w tym: prowizja 1.701,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata za hapiserwis 567,00 zł), 36 miesięcznych rat: 35 pierwszych miesięcznych równych rat w wysokości po 479,67 zł., ostatnia 36 miesięczna rata w wysokości 479,55 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Długoterminowej.


Produkt "Pożyczka ratalna"
Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” obowiązuje od dnia 01 lipca 2021 r. Z oferty produktowej „Pożyczka ratalna” mogą skorzystać klienci, którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” dostępna jest z okresem kredytowania wynoszącym od 6 do 36 miesięcy, w kwotach od 800,00 zł do 15.000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 118,81 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 5.273,40 zł, oprocentowanie stałe 7,20 %, całkowity koszt kredytu 2.273,40 zł (w tym: prowizja 1.571,40 zł, odsetki 178,20 zł, opłata hapiserwis 523,80 zł), 18 miesięcznych rat: 17 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 292,97 zł, ostatnia 18 miesięczna rata w wysokości 292,91 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki ratalnej.Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych pożyczkobiorców jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa. Wszelkie informację dotyczące przetwarzania danych osobowych, w szczególności dotyczące praw osób, których dane są przetwarzane zamieszczone zostały w klauzuli informacyjnej, którą klient otrzymuje przy zawarciu Umowy Pożyczki oraz która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci. Z Administratorem można się skontaktować poprzez adres email: bok@hapipozyczki.pl, telefonicznie pod numerem 22 395 85 87 (koszt połączenia według taryfy operatora) lub pisemnie na adres siedziby Administratora. \r\nAdministrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Urszulę Stańczak, z którym można się skontaktować poprzez email: privacy_pl@ipfdigital.com lub pisemnie na adres IPF Polska Sp. z o. o. Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa (z adnotacją „IOD”).
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska Sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.
Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 395 85 87 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości.