HapiPożyczki na raty
Większość Polaków wymienia sprzęt AGD dopiero wtedy, kiedy się popsuje. Wówczas, najważniejszym czynnikiem przy zakupie nowego jest jego energooszczędność, dopiero później cena i wykorzystana technologia. Eksperci hapipożyczek sprawdzili, ile pieniędzy możemy zaoszczędzić, wybierając urządzenia przyjazne środowisku. Aż 78 proc. ko...

Ekologiczny sprzęt AGD – sprawdź czy się opłaca.

2019 M10 01

Większość Polaków wymienia sprzęt AGD dopiero wtedy, kiedy się popsuje. Wówczas, najważniejszym czynnikiem przy zakupie nowego jest jego energooszczędność, dopiero później cena i wykorzystana technologia. Eksperci hapipożyczek sprawdzili, ile pieniędzy możemy zaoszczędzić, wybierając urządzenia przyjazne środowisku. 

Aż 78 proc. konsumentów czeka z kupnem nowego AGD do awarii . Jednocześnie, podejmując decyzje konsumenckie zaczynamy podążać za modą na ekologiczny tryb życia. Zwłaszcza pokolenie Z, czyli osoby urodzone po 1998 roku podczas zakupów stawiają na ekologię, częściej niż poprzednie generacje. Wyliczenia ekspertów hapipożyczek wskazują, że warto wymienić tzw. „duże AGD” jak najszybciej – nie tylko w trosce o środowisko, ale też w trosce o własny portfel.  

- Z ostatniego Indeksu hapipraktyk wynika, że opłaty za media to prawie 75 proc. wszystkich stałych opłat, jakie ponoszą młodzi ludzie. Jednocześnie, pokolenie Zet bardzo pozytywnie ocenia swoje kompetencje w zakresie zarządzania finansami osobistymi – aż 51 proc. deklaruje, że pewnie gospodaruje swoimi pieniędzmi.  Postanowiliśmy sprawdzić, czy moda na wprowadzenie ekologicznych sprzętów do domu to rzeczywiście dobre rozwiązanie dla ich budżetu – informuje Monika Dzieniak-Kwiatkowska, ekspert w hapipożyczkach.

Ze względu na to, że lodówka pracuje non-stop to właśnie ona odpowiada za ok. 30 proc. rocznych kosztów całej energii. Jednocześnie, jej średnie roczne zużycie prądu może być nawet o 30 proc. wyższe od deklarowanego przez producenta. Zależy to od takich czynników, jak np. nasłonecznienie miejsca, w którym stoi, odległości od grzejnika, częstotliwości otwierania czy ustawionej temperatury, dlatego w tym wypadku inwestycja w dobry sprzęt zwróci nam się najszybciej. Korzystanie ze starego modelu energetycznej klasy B przez najbliższe 10 lat może kosztować ponad 3200 złotych - przy założeniu, że ceny prądu pozostaną na obecnym poziomie, chociaż tendencja jest rosnąca. Popularny model lodówki klasy A+++ wyniesie w tym samym czasie prawie 2 tysiące złotych mniej, zużywając o 60 proc. mniej prądu. Nowy sprzęt niesie za sobą też szereg innych zalet: nowoczesny design, technologie przedłużające świeżość produktów czy optymalne wykorzystanie powierzchni. 

Do ekologicznej przewagi zmywarek nad zmywaniem ręcznym nie trzeba już nikogo przekonywać. Standardowe zużycie wody w zmywarce podczas jednego mycia to ok. 9 litrów. Na umycie takiej samej ilości naczyń ręcznie zużywa się prawie 6 razy więcej wody oraz sporo cennego czasu. Wymiana kilkuletniej zmywarki na sprzęt energooszczędny pozwoli zaoszczędzić prawie 1000 litrów wody rocznie oraz 500 złotych na rachunkach w perspektywie 10 lat.

Nowoczesne modele pralek nie tylko zużywają znacznie mniej prądu oraz wody niż ich starsze wersje, ale potrafią także samodzielnie zasugerować ilość środków piorących, których zbyt duże zużycie może także bardzo negatywnie wpływać na środowisko. Popularny model pralki o pojemności 6 kg w najwyższej klasie energetycznej to ponad 1500 zaoszczędzonych litrów wody rocznie. Przez 10 lat to ok. 700 złotych różnicy w rachunkach za prąd i wodę.  
Oszczędzać energię pomogą nam nie tylko nowe ekologiczne sprzęty. Warto pamiętać o zmianie, naszych codziennych zwyczajów – na przykład gotowaniu w czajniku tylko takiej ilości wody jaką potrzeba na herbatę, gotowaniu lub pieczeniu kilku rzeczy po sobie, aby uniknąć procesu nagrzewania piekarnika czy płyty, a także szybkim zamykaniu drzwi w lodówce, aby nie wypuszczać z niej zimnego powietrza.

____________________________________________________________________________
O hapipożyczkach:
Firma IPF Polska Sp. z. o.o., należy do notowanej na londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Grupy International Personal Finance PLC, której korzenie sięgają 1880 roku, firma jest liderem na rynku pożyczek konsumenckich w Europie Środkowowschodniej, Meksyku oraz Finlandii, Estonii, Łotwie i Australii. 
Spółka IPF Polska Sp. z o.o. powstała w grudniu 2014 r. w Warszawie i oferuje pożyczki pod marką hapipożyczki. 
W marcu 2015 roku Grupa IPF PLC z siedzibą w Leeds (UK) kupiła fińską spółkę MCB Finance operującą w krajach bałtyckich oraz Australii. Akwizycja spowodowała połączenie IPF Polska Sp. z o.o. i MCB Finanse i nowa firma rozpoczęła działalność pod nazwą IPF Digital, a hapipożyczki weszły w skład portfolio marek i produktów zarządzanych przez IPF Digital. Dziś IPF Digital oferuje swoje pożyczki w 8 krajach: Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Polska, Hiszpania, Meksyk oraz Australia i przygotowuje się do ekspansji na kolejne rynki międzynarodowe.


Kontakt dla mediów: 
Monika Dzieniak -– Kwiatkowska
monika.dzieniak@ipfdigital.com
+48 518 727 412 

Bartosz Olejniczak
b.olejniczak@bridge.pl 
+48 501 812 085 
 

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 16:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
IPF Polska Sp. z o. o.
Inflancka 4A
00-189 Warszawa
Pożyczka Długoterminowa
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000333174 NIP: 7010191956, REGON: 141948913, o kapitale zakładowym 20.550.000,00 zł. IPF Polska sp. z o.o. prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych jest IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa (KRS: 0000333174). Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania przez niego danych osobowych, w szczególności dotyczące praw, osób których dane dotyczą w związku z przedmiotowym przetwarzaniem, zamieszczone zostały w Polityce Prywatności, która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci.
Z Administratorem można skontaktować się poprzez: adres e-mail - bok@hapipozyczki.pl; telefonicznie pod numerem - 22 263 09 55 (koszt połączenia według taryfy operatora); lub pisemnie na adres siedziby Administratora.
Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można skontaktować się poprzez: (1) adres e-mail - privacy@ipfpolska.pl lub privacy_pl@ipfdigital.com; bądź (2) pisemnie na adres siedziby Administratora (z adnotacją „IOD”)."
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 263 09 55 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-189) przy ul. Inflanckiej 4A, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł.