HapiPożyczki na raty
Możemy mieć pewność, że w te wakacje urlopu nie spędzimy w dalekich, egzotycznych krajach. Ze względu na obecną sytuację zaplanujemy raczej wypoczynek w polskich zakątkach. Zainteresowaniem cieszy się agroturystyka oraz wszelkie domki letniskowe. Alternatywą są campingi, gwarantujące bliskość natury i relaksującą atmosferę, a przy tym niewielkie koszty. Wa...

Nie tak tanie wakacje pod namiotem

2020 M06 02

Możemy mieć pewność, że w te wakacje urlopu nie spędzimy w dalekich, egzotycznych krajach. Ze względu na obecną sytuację zaplanujemy raczej wypoczynek w polskich zakątkach. Zainteresowaniem cieszy się agroturystyka oraz wszelkie domki letniskowe. Alternatywą są campingi, gwarantujące bliskość natury i relaksującą atmosferę, a przy tym niewielkie koszty. Warto jednak zauważyć, że jeśli nie mamy na stanie namiotu oraz sprzętu campingowego, taka opcja przestaje być niskobudżetowa. Eksperci hapipożyczek przeanalizowali, z jakimi wydatkami wiąże się wakacyjny wypad pod namiot.

Jeśli planujemy wakacje pod namiotem, musimy liczyć się z koniecznością posiadania ekwipunku, w skład którego wchodzi: oczywiście namiot, karimaty lub materace oraz śpiwory. Może okazać się, że jeżeli nie bywamy regularnie na campingach, nie mamy pod ręką podstawowego wyposażenia. Zwróćmy jednak uwagę, że inwestując w taki sprzęt, będziemy potem korzystać z niego przez wiele lat, o ile nie ulegnie on nieprzewidzianym uszkodzeniom.

Mobilny dom

Zacznijmy od namiotu – to podstawowy punkt naszej listy zakupów. Warto postawić na produkt sprawdzonej marki, który sprawdzi się również podczas deszczowej pogody lub burzy. Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć? 

Podstawowa sprawa to rozmiar namiotu. W sportowym sklepie sieciowym wydamy ok. 100-200 zł za prosty model dla dwóch osób. Za większy, z lepszą ochroną przed zróżnicowanymi warunkami atmosferycznymi, zapłacimy ok. 300 zł. Możemy również skierować swoje kroki do sklepu z profesjonalnym ekwipunkiem turystycznym. Tam namiot renomowanej marki może kosztować w granicach 400-550 zł. Pamiętajmy, że cały czas bierzemy pod uwagę nieskomplikowane modele, służące wypadom turystycznym. Namioty ekspedycyjne, przeznaczone do użytku wysokogórskiego i ekstremalnych warunków atmosferycznych, to zupełnie inna półka – również cenowa.

Jeżeli interesuje nas namiot, który ma pomieścić 4-osobową rodzinę, musimy liczyć się ze zdecydowanie większym wydatkiem. W supermarkecie o profilu sportowym zapłacimy za niego przynajmniej 400-500 zł. Szukając bardziej komfortowego produktu, przygotujmy się na zakup w cenie 900-1500 zł. Pamiętajmy, że otrzymamy namiot o większej powierzchni i wysokości, co łączy się z podwyższonym standardem użytkowania. Również inne ulepszenia i dodatki sprawią, że camping na łonie natury będzie jeszcze przyjemniejszy.

Jak zatem widać, cena jest w znacznej mierze uzależniona od naszych własnych wymagań i preferencji – i to pod ich kątem powinniśmy rozważać zakup sprzętu.

Relaks i spokojny sen

Czas zadbać również o jakość snu. Najtańsze karimaty kosztują już 20 zł. Oczywiście dużo bardziej komfortowa będzie mata samopompująca. Zapłacimy za nią ok. 100-200 zł. Śpiwory również znajdziemy w różnych zakresach cenowych; na najprostszy wydamy nawet ok. 70 zł, z kolei bardziej skomplikowany model, z syntetycznym wypełnieniem, odpowiedni do spania przy temp. ok. 10 st. C, kosztować będzie 100-200 zł. 

Choć sen jest bardzo ważny, na campingu spędzamy również czas podczas posiłków, relaksu i wspólnych zabaw. Dobrze zatem posiadać wyposażenie, które pomoże zorganizować życie na łonie natury – w namiocie oraz poza nim. Rozkładane krzesła i stół kosztować nas będą ok. 200 zł. Na kuchenkę turystyczną wydamy od 100 do 200 zł. Koc lub pled idealny na piknik to ok. 40 zł. Podczas upałów nieoceniona będzie lodówka turystyczna. Jeżeli postawimy na prosty model, zapłacimy ok. 100 zł. 

Warto również zadbać o komfort obozowania nocą. Lampki zasilane bateriami kosztują ok. 30 zł. Można je położyć lub powiesić w namiocie bądź gdzieś na zewnątrz, aby zapewnić sobie dobrą widoczność i przyjemną atmosferę podczas spędzania czasu wieczorem.

Pora na małe podsumowanie. Wybierając podstawowe wyposażenie campingowe dla pary, w tańszej wersji wydamy ok. 900 zł. Droższy wariant to ok. 1650 zł. Z kolei 4-osobowa rodzina wyda w budżetowej wersji ok. 1350 zł, a w droższej – 3000 zł. Choć kwoty mogą wydać się wysokie, warto pamiętać, że dbając odpowiednio o sprzęt, będziemy korzystać z niego przez lata, ciesząc się niedrogimi wakacjami w pięknym otoczeniu przyrody.

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 18:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
Sprzedaż
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości (dalej jako IPF Polska Sp. z o.o. lub hapipożyczki). IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim oraz jako członek Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (wcześniej Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce) stosuje Zasady Dobrych Praktyk i przeszła pozytywnie Audyt Etyczny.
Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Produkt „Pożyczka Długoterminowa”
Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” obowiązuje od dnia 1 lipca 2021r i dotyczy pożyczki oferowanej wyłącznie przez Internet (online). Z oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci (konsumenci nieposiadający aktywnej umowy pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku), którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” dostępna jest z okresem kredytowania od 12 do 36 miesięcy, w kwotach od 2 000 zł do 15 000 zł. Poziom pozaodsetkowych kosztów oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” wynosi 0,42% miesięcznie.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,80%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 17.268,00 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 2.268,00 zł (w tym: prowizja 1.701,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata za hapiserwis 567,00 zł), 36 miesięcznych rat: 35 pierwszych miesięcznych równych rat w wysokości po 479,67 zł., ostatnia 36 miesięczna rata w wysokości 479,55 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Długoterminowej.


Produkt "Pożyczka ratalna"
Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” obowiązuje od dnia 01 lipca 2021 r. Z oferty produktowej „Pożyczka ratalna” mogą skorzystać klienci, którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” dostępna jest z okresem kredytowania wynoszącym od 6 do 36 miesięcy, w kwotach od 800,00 zł do 15.000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 118,81 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 5.273,40 zł, oprocentowanie stałe 7,20 %, całkowity koszt kredytu 2.273,40 zł (w tym: prowizja 1.571,40 zł, odsetki 178,20 zł, opłata hapiserwis 523,80 zł), 18 miesięcznych rat: 17 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 292,97 zł, ostatnia 18 miesięczna rata w wysokości 292,91 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki ratalnej.Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych pożyczkobiorców jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa. Wszelkie informację dotyczące przetwarzania danych osobowych, w szczególności dotyczące praw osób, których dane są przetwarzane zamieszczone zostały w klauzuli informacyjnej, którą klient otrzymuje przy zawarciu Umowy Pożyczki oraz która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci. Z Administratorem można się skontaktować poprzez adres email: bok@hapipozyczki.pl, telefonicznie pod numerem 22 395 85 87 (koszt połączenia według taryfy operatora) lub pisemnie na adres siedziby Administratora. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można się skontaktować poprzez email: privacy_pl@ipfdigital.com lub pisemnie na adres IPF Polska Sp. z o. o. Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa (z adnotacją „IOD”).
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska Sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.
Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 395 85 87 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości.