HapiPożyczki na raty
W tym roku większość z nas zapewne spędzi lato w Polsce lub wyjedzie za granicę samochodem. Najchętniej wybierzemy się nad morze, w góry lub nad jezioro. Fani aktywnego spędzania czasu na pewno zastanowią się nad zabraniem ze sobą rowerów. Ile taka przyjemność będzie nas kosztować? Sprawdzili to eksperci hapipożyczek. Istnieje kilka spos...

Pakujemy rower do samochodu – czyli ile kosztuje zabranie roweru na wakacje?

2020 M07 22

W tym roku większość z nas zapewne spędzi lato w Polsce lub wyjedzie za granicę samochodem. Najchętniej wybierzemy się nad morze, w góry lub nad jezioro. Fani aktywnego spędzania czasu na pewno zastanowią się nad zabraniem ze sobą rowerów. Ile taka przyjemność będzie nas kosztować? Sprawdzili to eksperci hapipożyczek

Istnieje kilka sposobów na przewiezienie rowerów samochodem. Najprostszy z nich to spakowanie pojazdów do bagażnika. Z tej opcji mogą jednak skorzystać tylko posiadacze dużych samochodów i tylko wtedy, kiedy mają do przewiezienia jeden czy maksymalnie dwa rowery. Co w takim wypadku powinna zrobić czteroosobowa rodzina? Nawet największy bagażnik nie pomieści kilku rowerów i innych wakacyjnych bagaży jednocześnie.

Przewóz rowerów na dachu

Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań jest przewóz rowerów na dachu. Ten sposób ma swoje plusy i minusy. Jeżeli mamy już zainstalowane poprzeczki dachowe na samochodzie to koszty całego przedsięwzięcia powinny być stosunkowo niskie. Nie zmieni to jednak faktu, że zamontowanie rowerów na dachu może się okazać wyjątkowo trudnym przedsięwzięciem. Umieszczenie i zamocowanie jednośladów na szczycie samochodu będzie wymagało od nas zarówno wysiłku, jak i sporo cierpliwości. 

Niestety, taki rodzaj transportu wiąże się z tym, że jazda samochodem może okazać się średnio przyjemna. Rowery zamocowane na dachu sprawią, że przy dużych prędkościach samochód może być mniej stabilny i bardziej podatny na podmuchy wiatru. Ponadto rowery sprawią, że nasz pojazd stanie się wyższy, przez co nie będziemy w stanie wszędzie wjechać. Ciągła czujność jest tutaj niezbędna – nawet krótki moment nieuwagi może oznaczać uszkodzenie zarówno auta, jak i przewożonego sprzętu. 

Wymienione wyżej wady przysłonić może jednak wyraźna zaleta w postaci niskiego kosztu montażu rowerów na dachu samochodu. Takie rozwiązanie będzie wymagać od nas zakupu uchwytów do każdego roweru, który kosztuje ok. 100 zł za sztukę. Wyjeżdżająca na urlop para będzie musiała więc zapłacić 200 złotych, a czteroosobowa rodzina 400 złotych. Należy jednak pamiętać, że na dachu naszego samochodu muszą być zamontowane poprzeczki. Jeśli takowych nie mamy, koszty montażu będą rosnąć. 

Klapa do bagażnika

Dobrym rozwiązaniem będzie transport rowerów na specjalnym bagażniku montowanym do klapy naszego samochodu. Nie zabierają one wówczas przestrzeni w bagażniku i są bardziej komfortowe w użytkowaniu. Taki sposób nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu, jak haki, relingi czy poprzeczki. Jedyna kwestia, którą należy sprawdzić przed montażem, to czy rowerowy bagażnik pasuje do samochodu i jego klapy. Sam montaż nie powinien przysporzyć nam znacznych trudności, a bez wątpienia będzie dużo łatwiejszy niż wrzucanie rowerów na dach.

Do minusów tego rozwiązania powinniśmy zaliczyć jednak znaczny opór powietrza podczas jazdy. Dodatkowo, bagażnik powinien być dobrany tak, by nie zasłaniał tablicy rejestracyjnej. W przeciwnym razie narazimy się na możliwość otrzymania mandatu. Cena tego rozwiązania jest stosunkowo niewielka. Tańsze z dostępnych modeli kosztują od 200-300 zł w górę, ale nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Należy jednak pamiętać, że z tego sposobu nie mogą skorzystać większe rodziny, ponieważ sprzedaży dostępne są modele mieszczące maksymalnie trzy rowery.  

Wydłużamy samochód

Jeśli często zdarza nam się przewozić rowery samochodem, warto zastanowić się nad zakupem specjalnej platformy na hak doczepianej do naszego samochodu. To najwygodniejsze i najprostsze rozwiązanie dla dużych rodzin. Odpowiednie ułożenie rowerów nie zablokuje nam dostępu do bagażnika, nie ucierpi również nasz komfort jazdy, a spalanie nie ulegnie znacznemu zwiększeniu. Dodatkowo, platformy posiadają własny zestaw świateł. Jest to ważne, ponieważ w przypadku bagażnika na klapę, tylne światła samochodu często są zasłonięte. Jedyne o czym należy pamiętać przy wyborze platformy to zwiększona długość samochodu, która jest dość istotna przy parkowaniu.

Zanim zdecydujemy się na jej zakup, sprawdźmy czy nasz samochód posiada hak, który jest niezbędny do jej zamontowania. Następnie sprawdźmy, czy przed podróżą zdążymy wyrobić dodatkową tablicę rejestracyjną. Minusem platformy jest to, że zasłoni widoczność tylnych numerów rejestracyjnych. Kolejnym jest też cena – zakup platformy to stosunkowo drogie przedsięwzięcie. Model do przewożenia dwóch rowerów to wydatek rzędu 600-700 złotych, a czterech od 900 złotych wzwyż. 

Podsumowując, jak wynika z wyliczeń ekspertów hapipożyczek, transport dwóch rowerów w zależności od wybranego rozwiązania będzie nas kosztować od 200 do 700 zł, a przewóz czterech – od 400 do 900 zł. W wyliczniach uwzględnione zostały jedne z najtańszych opcji, których cena w zależności od marki i dodatkowych udogodnień może wzrosnąć. Jeżeli planujemy dłuższe i częstsze wycieczki rowerowe po terenie całego kraju to bez wątpienia warto pomyśleć o zainwestowaniu w wygodne rozwiązanie dostosowane do naszych potrzeb oraz możliwości finansowych. 

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 18:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
Sprzedaż
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości (dalej jako IPF Polska Sp. z o.o. lub hapipożyczki). IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim oraz jako członek Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (wcześniej Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce) stosuje Zasady Dobrych Praktyk i przeszła pozytywnie Audyt Etyczny.
Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Produkt „Pożyczka Długoterminowa”
Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” obowiązuje od dnia 1 lipca 2021r i dotyczy pożyczki oferowanej wyłącznie przez Internet (online). Z oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci (konsumenci nieposiadający aktywnej umowy pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku), którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka Długoterminowa” dostępna jest z okresem kredytowania od 12 do 36 miesięcy, w kwotach od 2 000 zł do 15 000 zł. Poziom pozaodsetkowych kosztów oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” wynosi 0,42% miesięcznie.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,80%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 17.268,00 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 2.268,00 zł (w tym: prowizja 1.701,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata za hapiserwis 567,00 zł), 36 miesięcznych rat: 35 pierwszych miesięcznych równych rat w wysokości po 479,67 zł., ostatnia 36 miesięczna rata w wysokości 479,55 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Długoterminowej.


Produkt "Pożyczka ratalna"
Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” obowiązuje od dnia 01 lipca 2021 r. Z oferty produktowej „Pożyczka ratalna” mogą skorzystać klienci, którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania oceny kredytowej oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w hapipożyczki. Oferta produktowa „Pożyczka ratalna” dostępna jest z okresem kredytowania wynoszącym od 6 do 36 miesięcy, w kwotach od 800,00 zł do 15.000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 118,81 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 5.273,40 zł, oprocentowanie stałe 7,20 %, całkowity koszt kredytu 2.273,40 zł (w tym: prowizja 1.571,40 zł, odsetki 178,20 zł, opłata hapiserwis 523,80 zł), 18 miesięcznych rat: 17 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 292,97 zł, ostatnia 18 miesięczna rata w wysokości 292,91 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki ratalnej.Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych pożyczkobiorców jest IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa. Wszelkie informację dotyczące przetwarzania danych osobowych, w szczególności dotyczące praw osób, których dane są przetwarzane zamieszczone zostały w klauzuli informacyjnej, którą klient otrzymuje przy zawarciu Umowy Pożyczki oraz która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci. Z Administratorem można się skontaktować poprzez adres email: bok@hapipozyczki.pl, telefonicznie pod numerem 22 395 85 87 (koszt połączenia według taryfy operatora) lub pisemnie na adres siedziby Administratora. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można się skontaktować poprzez email: privacy_pl@ipfdigital.com lub pisemnie na adres IPF Polska Sp. z o. o. Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa (z adnotacją „IOD”).
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska Sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.
Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 395 85 87 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskie 136, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł, który został opłacony w całości.