HapiPożyczki na raty
Własny ogród to ogromny komfort i szansa na prywatny relaks. Aby jednak móc naprawdę odpoczywać w przyjemnym, pięknym otoczeniu, trzeba włożyć w jego aranżację wiele pracy. Należy zacząć już na wiosnę. Podpowiadamy, jak zaaranżować na nowo ogród i jak to sfinansować.Poranna kawa we własnym ogrodzie? Poobiednia drzemka wśród pięk...

Wiosna coraz bliżej – pomyśl o nowej aranżacji ogrodu

2022 M04 28

Własny ogród to ogromny komfort i szansa na prywatny relaks. Aby jednak móc naprawdę odpoczywać w przyjemnym, pięknym otoczeniu, trzeba włożyć w jego aranżację wiele pracy. Należy zacząć już na wiosnę. Podpowiadamy, jak zaaranżować na nowo ogród i jak to sfinansować.

Poranna kawa we własnym ogrodzie? Poobiednia drzemka wśród pięknych kwiatów i roślin? Wieczorny relaks w zaciszu własnego terenu zielonego? Każdy o tym marzy. Te osoby, które mają dom z ogrodem, są w naprawdę komfortowej sytuacji, jednak nawet działkę usytuowaną na terenie ogródków działkowych można przekształcić we wspaniałą, imponującą przestrzeń zieloną. Niektóre prace można wykonać samodzielnie, bez konieczności dokonywania zakupów, ale część będzie wymagała nakładów finansowych.  

Zacznij od przygotowania środków finansowych

Warto zabezpieczyć budżet na ogrodowe wydatki, jeszcze zanim zrobi się ciepło i rozpoczną się pierwsze prace w naszej zielonej przestrzeni. Koszty zależą oczywiście od wielkości ogrodu i od zakresu planowanych prac. Jeśli chcemy najpierw zaprojektować nasz ogród i skorzystamy przy tym z pomocy profesjonalnego projektanta, trzeba wydać na to od 1736 do 1984 zł w przypadku ogrodu do 500 mkw. Powyżej 1000 mkw. koszt wyniesie od 3962 do 4479 zł. To jednak nie wszystko.

Jeśli konieczne będzie nawiezienie ziemi na działkę, zapłacimy za to od 1,75 do 2,45 zł/mkw. w zależności od województwa. Wyrównanie terenu to kolejne 4,10-5,73 zł/mkw., a rozłożenie siatki przeciwko kretom będzie nas kosztowało od 11,04 do 13,36 zł/mkw. Jeśli zależy nam na automatycznym nawadnianiu ogrodu, montaż takiego systemu będzie kosztował od 12,54 do 15,99 zł/mkw., przygotowanie terenu pod rabaty to wydatek od 5,91 do 8,78 zł/mkw., a aeracja lub wertykulacja trawnika – od 1,54 do 2,35 zł/mkw. Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszt zakupu sadzonek bylin, krzewów i drzew, a czasami nawet zakupienia odpowiednich narzędzi.

– Koszt nowego zaaranżowania ogrodu i przygotowania go na wiosnę może w sumie sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych, jeśli chcemy zrobić to profesjonalnie. Skąd wziąć takie środki? Najwygodniejszy sposób to skorzystanie z pożyczki dostępnej przez Internetzwraca uwagę ekspert hapipożyczki Joanna Izdebska Sales & Marketing Director, IPF Polska Sp. z o.o.  – Przewaga takiego produktu nad klasyczną chwilówką jest taka, że można pożyczyć nawet 15 tysięcy złotych. Do tego istnieje możliwość łatwego dostosowania wysokości rat do możliwości finansowych, wydłużając odpowiednio okres spłaty. U nas to nawet 36 miesięcy. Dzięki temu unika się nadmiernego obciążania domowego budżetu – podkreśla Joanna Izdebska.

Projektowanie ogrodu – samodzielnie czy z projektantem?

Jeśli chcemy nadać naszemu ogrodowi nowy wygląd i wykonać jego aranżację, trzeba zacząć od przygotowania projektu. Mamy dwie opcje – skorzystać z usług specjalisty lub wykonać projekt samodzielnie. Najlepiej wybrać pierwszą opcję, ponieważ dostaniemy profesjonalny, właściwie wykonany projekt. Drugie rozwiązanie jest częściej wykorzystywane w przypadku aranżacji balkonu, która jest mniej skomplikowana. Gdy jednak chcemy ograniczyć koszty, trzeba polegać na własnych umiejętnościach. Warto pamiętać o kilku zasadach:
• nie sadzić roślin na środku ogrodu – to zamyka przestrzeń i sprawia wrażenie przytłoczenia;
• układać roślinność piętrami – im dalej od wolnej przestrzeni, tym wyższe rośliny;
• unikać nadmiaru gatunków – trudno zapanować nad kompozycją przestrzeni, a do tego dochodzi do konfliktów gatunkowych;
• nawiązać do okolicy ogrodu – siedlisko roślinne nie powinno zbytnio odbiegać od tego, co znajduje się w pobliżu ogrodu, żeby uniknąć wrażenia sztuczności;
• dopasować drzewa i krzewy do skali ogrodu;
• nie umieszczać drzew zbyt blisko obiektów architektury;
• ścieżki tak zaprojektować, żeby wszędzie można było łatwo dotrzeć. 

Prace porządkowe w ogrodzie i przygotowanie gleby

Przygotowanie nowej wersji ogrodu trzeba zacząć od prac porządkowych. Najlepiej je rozpocząć jak najwcześniej. Konieczne jest usunięcie jesiennych liści, zgrabienie trawnika i usunięcie jego uszkodzonych, zeschniętych fragmentów. Trzeba również odsłonić rośliny, które zostały zabezpieczone na zimę, przyciąć drzewa i krzewy. Warto także zbadać i odpowiednio przygotować glebę. Zdrowa i żyzna ziemia jest kluczowa dla roślin i drzew. Dzięki zbadaniu gleby można się dowiedzieć, jakie gatunki roślin należy nasadzić w danym miejscu. Można do tego wykorzystać miernik pH lub kwasomierz glebowy.

Drzewa, rośliny i trawniki

Na początek warto zająć się już rosnącymi krzewami i skrócić ich pędy oraz pędy drzew. Można już posadzić tulipany, niezapominajki, konwalie i liliowce. To również czas, kiedy sadzi się krzewy zarówno owocowe (np. maliny), jak i ozdobne (np. magnolie). Jeśli zaplanowaliśmy zakątek warzywny w naszym ogrodzie, w marcu można posadzić odmiany warzyw odpornych na niskie temperatury (np. marchew, pietruszka, cebula), a pod koniec kwietnia można już wysiewać kalafiora, buraki czy brokuły. W maju należy nasadzić kwiaty jednoroczne. Jeszcze w marcu można postawić na byliny (np. krokusy) oraz pnącza (np. bluszcz). Do tego nie można zapomnieć o odpowiednim przygotowaniu trawnika (grabienie i napowietrzanie), a także o wiosennym nawożeniu (ważne szczególnie dla roślin wieloletnich).

Meble ogrodowe i dekoracje ogrodu 

Ważnym wyposażeniem ogrodu – szczególnie gdy ma służyć do wypoczynku i relaksu – są meble ogrodowe. Po okresie zimowym należy wyczyścić i zakonserwować te, które pozostawimy na nowy sezon. W zależności od materiałów, z jakich zostały wykonane, można użyć gąbki z wodą lub specjalnych preparatów. Do tego warto dostawić nowe meble zgodnie z przygotowanym wcześniej projektem. Warto wydzielić osobną strefę wypoczynkową, która oczywiście może się łączyć ze strefą grillowania. Można pomyśleć o umieszczeniu w niej basenu ogrodowego. Należy także odnowić wszelkie dekoracje ogrodu i umieścić nowe w zależności od naszego gustu i stylu aranżacji.

Starannie zaplanowany i przygotowany ogród to duma każdego właściciela. W takim miejscu nie tylko przyjemnie wypocząć, ale i miło przyjmować gości. Aby to jednak było możliwe przez cały sezon, wiele pracy trzeba wykonać już wiosną.

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 16:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
IPF Polska Sp. z o. o.
Inflancka 4A
00-189 Warszawa
Pożyczka Długoterminowa
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000333174 NIP: 7010191956, REGON: 141948913, o kapitale zakładowym 20.550.000,00 zł. IPF Polska sp. z o.o. prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych jest IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa (KRS: 0000333174). Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania przez niego danych osobowych, w szczególności dotyczące praw, osób których dane dotyczą w związku z przedmiotowym przetwarzaniem, zamieszczone zostały w Polityce Prywatności, która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci.
Z Administratorem można skontaktować się poprzez: adres e-mail - bok@hapipozyczki.pl; telefonicznie pod numerem - 22 263 09 55 (koszt połączenia według taryfy operatora); lub pisemnie na adres siedziby Administratora.
Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można skontaktować się poprzez: (1) adres e-mail - privacy@ipfpolska.pl lub privacy_pl@ipfdigital.com; bądź (2) pisemnie na adres siedziby Administratora (z adnotacją „IOD”)."
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 263 09 55 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-189) przy ul. Inflanckiej 4A, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł.