HapiPożyczki na raty
Rok 2022 wyróżnia się pod względem wakacyjnych planów Polaków. Dwuletnia pandemia sprawiła, że dużo osób zrezygnowało z urlopu wypoczynkowego. Teraz wielu turystów zamierza spędzić wakacyjny czas nad morzem, w górach lub za granicą. Inflacja, wzrost cen paliwa i spore zainteresowanie klientów sprawiają jedna...

Ile będą kosztowały wakacje 2022?

2022 M06 30

Rok 2022 wyróżnia się pod względem wakacyjnych planów Polaków. Dwuletnia pandemia sprawiła, że dużo osób zrezygnowało z urlopu wypoczynkowego. Teraz wielu turystów zamierza spędzić wakacyjny czas nad morzem, w górach lub za granicą. Inflacja, wzrost cen paliwa i spore zainteresowanie klientów sprawiają jednak, że wakacje 2022 będą droższe od poprzednich.

W 2021 roku Polacy przeciętnie przeznaczyli na wakacyjny wyjazd 1222 zł na osobę. Najwięcej respondentów – 34% – zadeklarowało wtedy, że za wypoczynek zapłaci w sumie od 2500 do 5000 zł. Jedna czwarta naszych rodaków zamknęła swoje plany wakacyjne w kwocie od 1500 do 2500 zł. 13% Polaków na wakacje wydało od 5000 do 10 000 zł; powyżej 10 000 zł za wakacje zapłaciło tylko 3% z nich. Przedstawione kwoty najczęściej dotyczyły wyjazdu rodzinnego lub w gronie bliskich przyjaciół. Samotnie wakacje spędziło tylko 6% Polaków. 44% naszych rodaków spędza wakacje z rodziną, partnerką/partnerem lub dzieckiem. Niestety, wakacje 2022 – mimo że bez ograniczeń związanych z pandemią – będą zdecydowanie droższe niż te przed rokiem.

Wakacje 2022 – ile trzeba zapłacić?

Instytut Badań Rynku Turystycznego TravelDATA poinformował, że nie możemy liczyć na tanie wakacje w 2022 roku. Średnia cena dla wycieczek z wylotami pomiędzy 1 a 7 sierpnia 2022 roku wzrosła o 54 zł, a wcześniejsze analizy przewidywały wzrost cen od 19 do 49 zł. Największe wzrosty średnich cen odnotowano w przypadku wypoczynku na Malcie – o 297 zł. Szacowany koszt wakacyjnego pobytu na Majorce to 4056 zł za osobę, w Portugalii zapłacimy 4814 zł, a w Egipcie – 3594 zł. 

Najmniej za wyjazd zapłacimy w Bułgarii – 3001 zł i w Tunezji – 2954 zł za osobę. W porównaniu do cen wycieczek w roku poprzednim obecne koszty wyjazdów wzrosły o około 500-600 zł, a w przypadku Egiptu – nawet o 819 zł. Podwyższenie cen wycieczek zagranicznych jest spowodowane podniesieniem ceny paliwa lotniczego – obecnie litr kosztuje 5,10 zł, a przed rokiem było to tylko 2,51 zł/litr. Oznacza to wzrost o 103,2%, co przekłada się na zdecydowanie wyższe ceny biletów lotniczych i zwiększone zainteresowanie wyjazdami kamperem czy wakacjami pod namiotem

Plany wakacyjne Polaków 2022

Z badania CBOS wynika, że w roku 2022 aż 56% dorosłych Polaków planuje wyjechać w celach wypoczynkowych na przynajmniej 2 dni. Jednocześnie część naszych rodaków (17%) jeszcze nie wie, czy będzie wypoczywać poza miejscem zamieszkania. Aż 27% pytanych nie ma natomiast żadnych planów na wakacje i nie zamierza nigdzie wyjeżdżać. 

Tegoroczne plany wakacyjne, podobnie jak w latach poprzednich, zależą od sytuacji materialnej respondentów. Im wyższa ocena warunków materialnych gospodarstwa domowego, tym większe prawdopodobieństwo skorzystania z wakacyjnego wypoczynku. Co najmniej dwudniowy wyjazd planuje 73% ankietowanych przez CBOS, którzy dobrze oceniają swoją sytuację materialną. Na wakacje wybiera się także 42% badanych, określających swoje finanse na średnim poziomie oraz 32% respondentów źle oceniających swoje warunki materialne.  
Wakacje 2022 większość Polaków (61%) zamierza spędzić wyłącznie w kraju, natomiast za granicą planuje wypoczywać tylko 7% pytanych. 27% respondentów chce w tym czasie przebywać częściowo w kraju i częściowo za granicą. 

Jak sfinansować wakacyjny wypoczynek?

W 2021 roku Polacy planowali sfinansować wakacyjny wypoczynek przeważnie z własnych oszczędności i bieżących dochodów. Tylko nieliczni (8%) decydowali się na wzięcie na ten cel pożyczki lub kredytu. Dodatkowo wielu respondentów planowało skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego. Niestety, w 2022 roku trzeba wydać zdecydowanie więcej na wakacyjny wyjazd. Nawet odłożone wcześniej środki na ten cel mogą okazać się niewystarczające. Jakie zatem są opcje na sfinansowanie wakacyjnego wypoczynku? Zważywszy na to, że do wakacji nie zostało już dużo czasu, konieczne jest szybkie uzupełnienie budżetu wypoczynkowego. 

– Jeśli ktoś jeszcze nie zarezerwował wycieczki wakacyjnej, musi podjąć decyzję jak najszybciej. Część osób poszukuje ofert last minute, oczekując zdecydowanie niższych cen takich wyjazdów. W każdym z tych przypadków pieniądze na wyjazd mogą być potrzebne niemal z dnia na dzień. Warto zatem wziąć pod uwagę pożyczkę na raty przez Internet – zauważa ekspert hapipożyczki Joanna Izdebska Sales & Marketing Director, IPF Polska Sp. z o.o. – Takie rozwiązanie ma dwie ważne zalety. Po pierwsze pieniądze można zdobyć stosunkowo szybko i to bez skomplikowanych formalności, więc bez problemu da się opłacić nawet ofertę last minute. Po drugie pożyczenie pieniędzy przez Internet jest wygodne. Korzystając na przykład z naszej Pożyczki Ratalnej lub Pożyczki Długoterminowej, można pożyczyć nawet 15 tys. zł na 36 miesięcy, a to pozwala sfinansować wakacyjny wyjazd całej rodziny – podkreśla ekspert Joanna Izdebska

Skorzystanie z pożyczki na raty przez Internet jest bardzo proste. Wystarczy wybrać kwotę zobowiązania oraz okres jego spłaty, a następnie wypełnić prosty wniosek i odesłać go online do pożyczkodawcy. Aby uzyskać takie finansowanie, należy ukończyć 18 lat, posiadać dowód osobisty, numer telefonu oraz konto w banku. Po przeanalizowaniu informacji zawartych we wniosku i potwierdzeniu tożsamości klienta pożyczkobiorca otrzymuje decyzję pożyczkową. Gdy jest pozytywna, pieniądze są przelewane na konto pożyczkobiorcy. 

Wakacje 2022 zbliżają się wielkimi krokami, coraz więcej Polaków już planuje swoje wyjazdy turystyczne, jednak w tym roku cena wypoczynku w kraju i za granicą może zaskoczyć amatorów leżakowania na plaży. Okazuje się, że koszty wakacyjnych wyjazdów będą wyższe niż w roku poprzednim i trzeba przeznaczyć na wypoczynek o wiele więcej pieniędzy.

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 16:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
IPF Polska Sp. z o. o.
Inflancka 4A
00-189 Warszawa
Pożyczka Długoterminowa
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000333174 NIP: 7010191956, REGON: 141948913, o kapitale zakładowym 20.550.000,00 zł. IPF Polska sp. z o.o. prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych jest IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa (KRS: 0000333174). Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania przez niego danych osobowych, w szczególności dotyczące praw, osób których dane dotyczą w związku z przedmiotowym przetwarzaniem, zamieszczone zostały w Polityce Prywatności, która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci.
Z Administratorem można skontaktować się poprzez: adres e-mail - bok@hapipozyczki.pl; telefonicznie pod numerem - 22 263 09 55 (koszt połączenia według taryfy operatora); lub pisemnie na adres siedziby Administratora.
Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można skontaktować się poprzez: (1) adres e-mail - privacy@ipfpolska.pl lub privacy_pl@ipfdigital.com; bądź (2) pisemnie na adres siedziby Administratora (z adnotacją „IOD”)."
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 263 09 55 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-189) przy ul. Inflanckiej 4A, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł.