HapiPożyczki na raty
Maj to miesiąc, gdy tradycyjnie odbywają się uroczystości komunijne. W całej Polsce dziesiątki tysięcy dzieci uczestniczą w tej uroczystości. Komunia to wyzwanie finansowe dla rodziców, ale i coraz większe obciążenie dla chrzestnych oraz gości. Wszystko dlatego, że prezenty są znacznie droższe niż jeszcze rok temu.Sezon komunijny w Polsce rozpoczyna...

Jaki prezent wybrać na komunię 2022?

2022 M05 08

Maj to miesiąc, gdy tradycyjnie odbywają się uroczystości komunijne. W całej Polsce dziesiątki tysięcy dzieci uczestniczą w tej uroczystości. Komunia to wyzwanie finansowe dla rodziców, ale i coraz większe obciążenie dla chrzestnych oraz gości. Wszystko dlatego, że prezenty są znacznie droższe niż jeszcze rok temu.

Sezon komunijny w Polsce rozpoczyna się w maju i trwa do czerwca. Po pandemicznej przerwie wracają przyjęcia komunijne z przepychem nierzadko organizowane w drogich restauracjach. Czasami takie celebrowanie komunii przypomina wręcz małe wesele. Nawet w dobie kryzysu i szalejącej inflacji 64% badanych przez Krajowy Rejestr Długów planuje bogatą oprawę komunii – z przepychem, ekskluzywnym jedzeniem i z atrakcjami dla gości. Koszty ponoszą jednak nie tylko rodzice dzieci komunijnych, ale i goście, a szczególnie rodzice chrzestni, od których oczekuje się atrakcyjnego prezentu.

Jak sfinansować prezent komunijny?

Z badania przeprowadzonego przez KRD wynika, że w 2022 roku 72% rodziców sfinansuje komunię i przyjęcie komunijne z własnych środków. 28% planuje pożyczyć pieniądze na ten cel. Aż 22,5% z nich chce skorzystać z oferty firmy pożyczkowej. 

– Bez wątpienia takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim można uniknąć skomplikowanych formalności, a do tego nie trzeba wychodzić z domu, żeby je załatwić, bo wszystko odbywa się przez Internet – wskazuje ekspert hapipożyczki Joanna Izdebska Sales & Marketing Director, IPF Polska Sp. z o.o. – Warto pamiętać, że również w firmie pożyczkowej da się pożyczyć wysoką kwotę, a do tego można spłacać pożyczkę ratalnie. U nas pożyczysz nawet 15 tys. zł na 36 miesięcy, co pozwala sfinansować nie tylko duże przyjęcie komunijne, ale i zakup bardzo atrakcyjnego prezentu od chrzestnych – podkreśla ekspert. 

Pozostaje jednak dylemat, jaki prezent wybrać na komunię w 2022 roku. 

Ile pieniędzy dać na komunię 2022?

Wiele osób decyduje się dać gotówkę na komunię, gdy nie ma pomysłu, jaki prezent kupić dziecku. Jaką kwotę przekazać w kopercie razem z pamiątką? Nikt nie chce dać zbyt mało pieniędzy, a jednocześnie nie każdego stać na bardzo wysokie kwoty. Oczywiście z pomocą może przyjść pożyczka, ale należy zadłużać się rozsądnie. Kwota, jaką daje się na komunię, zależy tak naprawdę od zamożności gości i od stopnia pokrewieństwa. Zawsze więcej oczekuje się od rodziców chrzestnych i to oni ponoszą przeważnie największe koszty związane z prezentami. W przypadku chrzestnych do koperty wkłada się od 400 do 1000 zł. Pozostali goście najczęściej dają w kopercie 200-300 zł.

Warto poznać zainteresowania dziecka

Dzieci oczekują czasami, że dostaną od swoich gości konkretny upominek. Takim prezentem może być niemal wszystko, co jest odpowiednie do wieku danego dziecka. Co kupić, żeby młody człowiek celebrujący komunię był naprawdę zadowolony z prezentu? 

Najlepiej poznać zainteresowania dziecka. To powinno ułatwić wybranie odpowiedniego podarunku. Jeśli dziecko dostanie to, co je najbardziej interesuje, będzie najbardziej zadowolone. Oczywiście zakup należy również skonsultować z rodzicami dziecka, żeby upewnić się, czy wybraliśmy odpowiedni przedmiot. 

Prezent dla dziewczynki na komunię 2022

Zacznijmy od prezentów dla dziewczynki. W tym zakresie na pewno warto wziąć pod uwagę różnego rodzaju biżuterię srebrną. Popularne są łańcuszki z medalikiem lub krzyżykiem, bransoletki, pierścionki z grawerem pamiątkowym, wszelkie eleganckie szkatułki, pozytywki itp. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić dziewczynce rower, rolki znanej firmy czy hulajnogę elektryczną. 

Odpowiednia będzie także elektronika. Dziś często naukę ułatwia dobrej klasy notebook, który również doskonale sprawdzi się jako prezent komunijny. Można także podarować czytnik e-booków. Ponadczasowymi prezentami są aparaty fotograficzne i smartfony. W tym roku stawia się również na trampoliny, które zachęcają dzieci do aktywności fizycznej.

Prezent dla chłopca na komunię 2022

Co kupić chłopcu na komunię w 2022 roku? Możliwości jest wiele. Kolejny raz kluczowe będą zainteresowania dziecka. Warto jednak pamiętać, że ponadczasowym zestawem, kupowanym już od lat z takiej okazji, jest Pismo Święte, łańcuszek z krzyżykiem i religijny obrazek w eleganckiej oprawie. Wielu chłopców to miłośnicy różnych filmów i gier, można im zatem podarować droższe gadżety związane z ich ulubionymi postaciami (np. klocki Lego z „Gwiezdnych Wojen”). 

Miłośnicy gier z pewnością docenią gamingowy komputer z odpowiednimi akcesoriami lub konsolę z dwoma padami. Niejeden chłopiec chciałby dostać także rower górski, hulajnogę elektryczną lub ekskluzywną deskorolkę. Popularnym prezentem dla chłopca na komunię jest też smartfon, rzadziej – tablet. Coraz częściej wręczane są również smartwatche albo smartbandy (inteligentne opaski na rękę). W ostatnich latach chętnie kupowane są również drony.

Komunia to ważne wydarzenie w życiu dziecka, dlatego zarówno rodzice, jak i goście starają się podkreślać wyjątkowość tego dnia. Można to zrobić również prezentem. Warto jednak pamiętać, że to nie cena podarunku jest najważniejsza, ale to, czy dany zakup jest rzeczywiście zgodny z zainteresowaniami obdarowanego.  

Chętnie pomożemy Tobie w otrzymaniu pożyczki i odpowiemy na pytania
Pracujemy
Poniedziałek - Piątek:
od 08:00 do 16:00
Zadzwoń
Obsługa klienta
IPF Polska Sp. z o. o.
Inflancka 4A
00-189 Warszawa
Pożyczka Długoterminowa
Informacje dotyczące Pożyczkodawcy:
Pożyczkodawcą jest IPF Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000333174 NIP: 7010191956, REGON: 141948913, o kapitale zakładowym 20.550.000,00 zł. IPF Polska sp. z o.o. prowadzi działalność w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki oferty pożyczki uzależnione są od poziomu i stopnia wiarygodności kredytowej konsumenta.
Dane osobowe:
Administratorem danych osobowych jest IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa (KRS: 0000333174). Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania przez niego danych osobowych, w szczególności dotyczące praw, osób których dane dotyczą w związku z przedmiotowym przetwarzaniem, zamieszczone zostały w Polityce Prywatności, która dostępna jest na stronie internetowej Administratora www.hapipozyczki.pl/polityka-prywatnosci.
Z Administratorem można skontaktować się poprzez: adres e-mail - bok@hapipozyczki.pl; telefonicznie pod numerem - 22 263 09 55 (koszt połączenia według taryfy operatora); lub pisemnie na adres siedziby Administratora.
Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Aleksandrę Banach, z którym można skontaktować się poprzez: (1) adres e-mail - privacy@ipfpolska.pl lub privacy_pl@ipfdigital.com; bądź (2) pisemnie na adres siedziby Administratora (z adnotacją „IOD”)."
Rozstrzyganie sporów:
Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a IPF Polska sp. z o.o., jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
Dodatkowe informacje:
Zgodnie z wymogami firmy Google Inc. informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są oferty produktowe hapipożyczki wynosi 6 miesiące a maksymalny 36 miesiące. Maksymalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) hapipożyczki wynosi 219,36%. Infolinia: 22 263 09 55 (opłata za połączenie według taryfy operatora). Adres email: bok@hapipozyczki.pl Wszelkie prawa do zawartości strony Internetowej zastrzeżone dla IPF Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-189) przy ul. Inflanckiej 4A, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174, NIP 7010191956, REGON 141948913, o kapitale zakładowym w wysokości 20.550.000,00 zł.